[GSM] Jelly Bean OTA 982.124.14.XT910.Retail.en.AU

ORJİNAL JB, 2 adımda !

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

XT910 Avustralya ICS rom'u üzerine gelen 337mb'lik aranan ota dosyası sonunda instigator rumuzlu forumdaş tarafından yedeklenip benimle paylaşıldı bende sizlerle paylaşıyorum. Bu dosya ile kolayca 2 adımda resmi xt910 4.1.2 Türkçe rom'a geçiş yapabilirsiniz.

cdt.bin versiyonu 7 olacak, bu demektir ki ics'ye geri dönüşü yok.Türkçe desteği var.

1- Avustralya ICS 673.94.328.XT910 dosyasını RSD Lite ile flashlayın.
    2- Blur_Version.673.94.328.XT910.Retail.en.AU.zip Cihazı stock recovery'de başlatıp sdcard'dan bu dosyayı flashlayın.

instigator'a teşekkürler.

Edited by Semseddin - 18/1/2015, 22:07

.
  2. onurrum
        Like  

.

User deleted

Sistem sürümü
    672.180.41.XT910.O2.en.DE
    Model Numarasi
    XT910
    Andoroid sürümü
    4.0.4
    Ana bant sürümü
    GAS_EMEA_USASPDRICO2DE_P018
    Ana bant sürümü
    U_04.10.00R
    Webtop sürümü
    wt-3.0.0
    Derleme numarasi
    6.7.2.180_SPU-19-TA-11.6
    Derleme Tarihi
    Mon Jul 16 11:15:45 CST 2012
    Abi bendeki durum bu ben şimdi bu cihazda kuyaridaki işlemleri uygulasam telefon cokmez değil mi?

Eksik oldu bunu yükledim ve sonra WLAN üzerinden güncellendi şu anda 4.1.2 var ve Türkçe değil ve rot alamıyorum, yukarıdaki işlemi buna yaparsam telefon çöker mi?

.
  3. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Stock recovery üzerinden yüklemeyi dene. Olursa olur, jb'ye ota ile geçtiğin için ics'ye geri dönüşün yok. Malum Au jb için au ics sistem lazım. Telefon çöker cdt.bin hatası verir, system failure olur.

.
  4. onurrum
        Like  

.

User deleted

Abi sanırım riskli bir durum, bu durumda çaresiz elim kolum bağlı olarak bekleyeceğim her zamanki gibi değil mi?
    Ben ve benim durumumda olanlar için peki bir çözüm yolu görünüyor mu?

.
  5. kiprit_
        Like  

.

User deleted

QUOTE (onurrum @ 27/3/2013, 20:07) 
    Abi sanırım riskli bir durum, bu durumda çaresiz elim kolum bağlı olarak bekleyeceğim her zamanki gibi değil mi?

onurum ben diğer jb romu olan eu yu denemiştim stock recovery den olmamıştı, sonra yine vodafon jb yi flasladım stock recovery den, bunuda bir deneyim olursa yazarım.

küçük bir not bu https://mega.co.nz den olan dosyaları google crome indirmiyor,
    NOT_FOUND_ERR in getFile diye bir hata veriyor.
    İnternet explorer, mozilla firefox problem yok.

Edited by kiprit_ - 27/3/2013, 20:18

.
  6. onurrum
        Like  

.

User deleted

Ok benim şimdi uyumam gerekli uyarınca bakarım oluyorsa eve gelince yapar ve sana da bol bol dua ederim :-)

QUOTE (kiprit_ @ 27/3/2013, 20:11) 
    QUOTE (onurrum @ 27/3/2013, 20:07) 

onurum ben diğer jb romu olan eu yu denemiştim stock recovery den olmamıştı, sonra yine vodafon jb yi flasladım stock recovery den, bunuda bir deneyim olursa yazarım.

küçük bir not bu https://mega.co.nz den olan dosyaları google crome indirmiyor,
    NOT_FOUND_ERR in getFile diye bir hata veriyor.
    İnternet explorer, mozilla firefox problem yok.

Ben cepten denedim crome ile indiriyor :-)

.
  7. kiprit_
        Like  

.

User deleted

vodafon jb üstüne yüklenmiyor, fingerprint bilmemne imzası geçersiz falan diyor.

birde sorum olacak mazur görün.
    bu jb ye ota ile geçiş ve stock recovery den yükleme aynı şey değilmi.

.
  8. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Aynı şey sayılmaz. Burada yapılan güncelleme uyarısı beklemeden direk stock recovery'den ota dosyasını yükleyip Türkçe 4.1.2 official'a kavuşmaktır. XML flash dosyaları ortaya çıkınca system.img ayırıp fastboot ile flashlanabilir. Böylece almanya vodafone & fransa 4.1.2 kullananlar da faydalanır.

.
  9. Sercan Ç.
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 27/3/2013, 20:59) 
    Aynı şey sayılmaz. Burada yapılan güncelleme uyarısı beklemeden direk stock recovery'den ota dosyasını yükleyip Türkçe 4.1.2 official'a kavuşmaktır. XML flash dosyaları ortaya çıkınca system.img ayırıp fastboot ile flashlanabilir. Böylece almanya vodafone & fransa 4.1.2 kullananlar da faydalanır.

Şuan bende bmm ile yüklediğimiz ilk AU JB yüklü. Bundaki root yetkisini root keeper ile yedekleyebilir miyiz?

.
  10. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Yedekleyebilirsin fakat sen ilk posttaki gibi yap, ics au flashla, sonra root et. root yedeği al. jb ota stock recovery'den flashla. Root yedeğini geri yükle. 4.1.2 jb'ye kolayca temiz bir şekilde yüklemiş olursun.

.
  11. Sercan Ç.
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 27/3/2013, 21:22) 
    Yedekleyebilirsin fakat sen ilk posttaki gibi yap, ics au flashla, sonra root et. root yedeği al. jb ota stock recovery'den flashla. Root yedeğini geri yükle. 4.1.2 jb'ye kolayca temiz bir şekilde yüklemiş olursun.

Pekala başlıyorum işe dediğiniz gibi. Önce bir deneyecem bakalım ota gelecek mi. Olmadı bunu yükleyecem hemen. :D

.
  12. Sercan Ç.
        Like  

.

User deleted

Ahanda bana da geldi ota jb.

.
  13. El Fuego
        Like  

.

User deleted

Ota dan bende yapistirdim jb. Bu yeter bana.

Heyy Motorola!

Uyaniksiniz degil mi? Bu da kapak olsun minik ve dusuk voltajda calisan beyinlerinize. Hem Turkce, hem jb :)

.
  14. bkr89
        Like  

.

User deleted

bende zaten ics au yüklü rootlu ayrıca şimdi benim yeniden flashlamama gerek yok sanırım değil mi yani yüklediğim programlar gider mi sıkıntı çıkarır mı birde geçici unroot demişsiniz şart mı?

.
  15. falldaemon
        Like  

.

User deleted

yukaridaki anlatıma uyarak 4.1.2 türkce yaptim telefonu anlatim icin teşekkurler.

.
131 replies since 27/3/2013, 17:58   7640 views
  Share  
.