Sim kart Okuyor sebeke yok

Acil yardim pls

« Older   Newer »

Share  
.
  1. onurrum
        Like  

.

User deleted

Merhaba arkadaslar
    Arkadasimin telefonunda sim lock yok ama nedense bir turlu sebeke bulmuyor, pin istiyor pin giriyoruz ama malesef bu sefer de sebeke yok, sistem update yayptik 4.1.2 yuklu hala bir degisme yok.
    Bu durumda neden kaynaklaniyor olabilir gsm pack desem yeni update yaptik ondan degildi, bu konuda bir fikri olan varsa yardimci olsun pls...
    Not : Yurt disi telefon ama biz de yurt disindayiz :) turkiye de yasamiyoruz ve telefon da alman yani sorun turk sebekesi degil demek istiyorum :)

.
  2. border force
        Like  

.

User deleted

telefonu rootlayıp bmm ile basebandı tekrar flashlamayı denedinmi onurrum? geçenlerde cyanogenmod flashladım kartı okudu şebeke gelmedi ben tekrar lte baseband flashladım geri geldi.(benim cihaz xt912)

.
  3. kiprit_
        Like  

.

User deleted

başka sim kart ile denedinizmi

.
  4. onurrum
        Like  

.

User deleted

Telefonu root etme şansım yok WLAN ile 4.1.2 ye geçtik root şansı öldü :-(
    Bütün sim kartları denedik :-) Denemedimiz hat kalmadı :-)
    Belkide de kart okuyucu bozuldu :-(

.
  5. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Selam Onur,

Şebeke ayarlarından sadece 2g ağ'ları seçip deneyin. PIN soruyorsa cihaz Simkartı okuyordur. Cihazda yazılımsal bir sorun olabilir, *#06# yapınca imei çıkıyor mu ?

.
  6. onurrum
        Like  

.

User deleted

2g yi denedim sonuç aynı. IMEI geliyor klon da olmamış sanırım. WLAN üzerinden güncellendi ve 4.1.2 yüklendi ama sonuçta değişen bir şey yok sinan abi :-(

.
  7. border force
        Like  

.

User deleted

sanırım şuanlık 4.1.2nin rsd full flash dosyası çıkana kadar bekleyeceksiniz. :( belki düzelir diyeceğim ama bir kaç kartla denemişsiniz.

.
  8. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Ayarlardan fabrika sifirlamasi da deneyin. Olmazsa garantiye yollyin.

.
  9. onurrum
        Like  

.

User deleted

Onu da denedim abi o da olmuyor :) :(
    Artik tek yol teknik servis de bir sey soracagim abi; bu neden olmus olabilir yani cok dusmeden dolayi sim kart okuyucusu zarar gormus olabilir mi ???
    Beni sasirtan sey pin kodunu istiyor kodu giriyorum kabul ediyor ama sebeke gelmiyor ????

.
  10. songoqku
        Like  

.

User deleted

arkadaşlar yardımcı
    olurmusunuz.cıhazım xt910 sım kılıt
    var bı turlu actıramadım kod satın
    aldım olmadı.telefoncuya verdım
    yapamadı.napcam bılmıyorum.orj ics
    4.04 yuklemıstım sım kartı takınca kılıt ekranı gelıyordu ama sımdı
    gelmıyor gecersız sım kart dıo nedenı
    nedır.ıcs romdan dolayımıdır.teli
    açmak icın baska ne yapmalıyım.

.
  11. <ErKaN>
        Like  

.

User deleted

Aynı derdin benzeri ben de de var hocam ..XT910 RAZR MAXX var..Vodafone ve Avea okuyor..turkcell pin soruyor ok diyorum ama açınca SİM KİLİTLİ diyor yardımcı olabilecek var mı arkadaşlar.. :rolleyes:

.
  12. nelanbu
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar aynı dert bende de var ama farklı.. MotorolaAtrix4g var elimde.. motoblur şifresini unuttuğum için açamıyordum neyseki fasboot ederek ondan kurtuldum ve bybass ettim motoblur u sorun şu elimde iki kart var birini takınca şebeke oluyor sorunsuz arama yapıp aranabiliyorsunda diğer kartı taktığımda olmuyor ama pin istiyor rehbere girebiliyorsun kart sağlam hatta üşenmeim paraya kıyıp yeni sim aldım aynı mumaranın kart diğer telefonlarda şebeke sorunu yok ama atrix de var. delireceğim neden bu hatda sorun yapıyor lütfen yarım...

.
11 replies since 28/3/2013, 16:57   47248 views
  Share  
.