RSD Lite ile JB Stock Rom Flashlama

98.4.20.MB886.ATT.en.us Android 4.1.1

« Older   Newer »

Share  
.
  1. remy_
        Like  

.

User deleted

Arkadaslar Atrix HD mizde olduda orjinal roma donmek istedik...en son yukledigimiz surumden bir alt surumu yukleme yapma-ma-mız gerektigini tekrar hatırlatıyorum!!! cihazda suan bulunan en son surum 4.1.1...

benim gibi cihazı kurcalayıp denemeler yapıp sonunda bazı sorunlarla karsılasıp bi basa doneyim derseniz bu anlatacaklarım işinize yarayacak...

cihazı acarken fastboot ekranına giriyor ve failed turu seyler diyordu.. 3 tus ile acıp ''normal recovery'' secerek acılışı gercekleştiriyordum ve bunla ugrasmaktan gına geldi..bende orjinal rom flasladım...

ama yapmamız gereken birkac adım mevcut....

1-oncelikle işleme baslamadan cihazı %100 sarj ediniz... bu cok onemlidir...
    2-PC nizde motorola suruculerinin yuklu oldugundan emin olun...
    3-RSD lite 6.1.4 surumu PC nize yukleyin...
    4-stock romu PC nize indirin...
    http://sbf.droid-developers.org/dinara/MB8..._BuildA.xml.zip
    5-işimize yarayacak bir dosyada bu... asagıdaki linkten indirin...
    https://www.box.com/s/num1eshkf0c2or2h4160
    6-stock recovery yerine cwm recovery isterseniz bu dosyayı indirin...
    http://forum.xda-developers.com/attachment...77&d=1365742345

Gereken tum dosyaları indirdik ve işleme başlamadan onceki son adımlara geciyoruz...

1-indirdigimiz stock rom dosyasının adını degiştirin..(ad cok uzun oldugu için zırt pırt hata veriyor yoksa) mesela mb886.zip yapabilirsiniz..
    2-rom dosyamızı acıyoruz...(zipten cıkarmıyoruz sadece cift tıkla acıyoruz)
    3-içindeki ----MB886_att-user-4.1.1-9.8.0Q-97_MB886_FFW-20-27-release-keys-ATT-US_BuildA.xml----- adlı dosyayı siliyoruz...12D4l
    4-yukarıda 5.işlemdeki dosyayı actıgımız rom dosyasının içine atıyoruz...sildigimiz dosyanın yerine gececek olan dosyadır...
    5-İSTEGE BAGLI olarak stock recovery istemeyenler rom dosyasının içindeki --- recovery.img --- dosyasını silip yukarıda 6.adımda indirdigimiz dosyayı romun içine atabilir...
    6-rom dosyasını kapatabiliriz hersey hazır artık flashlama için...

RSD Lite ile Flashlama İşlemi icin:
    1-cihazınızı 3tusla acıp AP FASTBOOT ile baslatın...moto-ap-fastboot-mode
    2-PC nizde RSD lite calıştırın...
    3-telefonu usb kablo ile baglayın ve rsd lite ekranında connect yazısı cıkana kadar bekleyin..
    4-rsd lite ile olusturdugumuz orjinal rom dosyasını flashlayın..işlem 10dk kadar suruyor...12D5D

Bu işlemler kendi cihazımda ve Windows XP yuklu PCde denenmiştir...

şimdi diyebilirsiniz bu kadar ugras niye diye... rom dosyasını direk flashlamak isteyince hata veriyor ve içindeki dosyanın degişmesi gerekiyor... rom dosyasını .zip olarak rsd lite a gosteriyoruz... sbf falan degil diye sasırmayalım..

konunun faydalanıldıgı sayfa linki: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2231249

.
  2. remy_
        Like  

.

User deleted

Ayrica cihaziniz unlocked olarak kalacaktir.. orjinal roma donseniz bile unlocked yazisi ekranda olacak

.
  3.     Like  

.

Android Man

Group
    Moderatör

Status
    Abi Atrix HD aldın bölüme kan verdin :) Üst konu yapıyorum. :B):

.
  4. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Eline sağlık Erkan, temiz ve kolay, teşekkürler.

.
  5. tlgdnc
        Like  

.

User deleted

Erkan kardeşim hangi romu yükledin ve hangi sorunlarla karşılaştın anlatabilirmisin?bende rom yüklemeyi düşünüyordum.sorunluysa hiç kurcalamayayım.

.
  6. remy_
        Like  

.

User deleted

Cwm ile yukleyebilecegin romlarda suan icin stock romdan iyi diyebilecegimiz bir rom yok bence.. inceledigin zaman hepsinde cesitli buglar oldugunu yaziyor yapimciisi.. 4.2.2 rom yayinlamis epinter ilgleniyo hatta am suan icin degmez bence.. sadece dil secenegi icin rom yuklemeye de degmez.. bekleyelim az daha... ayrica begenmedigin nedir stock romda??

.
  7. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Bootloader unlock edilmiş ATRIX HD'ye Bell 4.1.2 yazılımı yüklemeyi deneyen oldu mu ?

.
  8. remy_
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 24/4/2013, 14:13) 
    Bootloader unlock edilmiş ATRIX HD'ye Bell 4.1.2 yazılımı yüklemeyi deneyen oldu mu ?

Ben denemedim..

.
  9. tlgdnc
        Like  

.

User deleted

beğenmediğim bişey yok aslında.atrixten kalma alışkanlık :).hazır unlocked etmişken değişiklik olurdu.at&t rehberden kurtulurduk belki hotspotu kullanabilirdik.bekleyelim ozaman.

.
  10. remy_
        Like  

.

User deleted

aynen bende att ile alakalı tum programları root uninstaller programı ile siliyorum hemen.. sadece gerekli programları bırakıyorum..

.
  11. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Bell 4.1.2 rom'u bootloader unlock edilmiş AT&T Atrix HD 'ye yüklenir sanıyorum. AT&T kısıtlamalarının hepsinden kurtulur cihaz nefes alır. Meksika 4.1.2 yüklediklerine göre Kanada Bell'de yüklenir. :)

.
  12. remy_
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 24/4/2013, 18:07) 
    Bell 4.1.2 rom'u bootloader unlock edilmiş AT&T Atrix HD 'ye yüklenir sanıyorum. AT&T kısıtlamalarının hepsinden kurtulur cihaz nefes alır. Meksika 4.1.2 yüklediklerine göre Kanada Bell'de yüklenir. :)

sinan abi musait bi zamanda incelerim onuda..
    suan yogun istek ve merak uzerine Pacman romu kuruyorum bugun deneyip bilgi verecegim en kısa surede...

.
  13. tlgdnc
        Like  

.

User deleted

bende merakla bekliyorum erkan kardeşim.

.
  14. remy_
        Like  

.

User deleted

QUOTE (tlgdnc @ 24/4/2013, 21:40) 
    bende merakla bekliyorum erkan kardeşim.

senin merak o yavaslama meselesinden ama hiç heveslenme buda aynı. :)
    menu tusuna basınca bir iki saniyelik gecikmeler falan yasanıyor.. veya bir program acınca...

.
  15. remy_
        Like  

.

User deleted

yeri burasi degil ama pacman rom yuklemek icin epinter in cwm surumunu yuklemlisiniz.. her cwm de rom yuklemesi saglikli olmuyo..

.
17 replies since 23/4/2013, 22:34   1129 views
  Share  
.