[XT910] Jelly Bean ROOT ( Kolay YOL )

« Older   Newer »

Share  
.
  1. kiprit_
        Like  

.

User deleted

Motorola Razr JB Root - Resimli adım adım anlatım.

Öncelikle,
    Dan Rosenberg ( adam fenomen abi ben neediyim ) www.linkedin.com/in/danielrosenbergux
    ve xda dan laerun81 adlı kullanıcıya çok çok teşekkürler, iyi ki varsınız.

Not : İnternet bağlantınız, kablosuz modeminiz yada yönlendiriciniz var, telefon ve bilgisayarı aynı ağ üzerinde kullanabildiğiniz varsayılarak anlatılmıştır.

1 - Buradan Oracle Virtual Box indirin.
    http://download.virtualbox.org/virtualbox/...2-84980-Win.exe
    2 – Buradan VirtualBox .ova file indirin.( Root_Bionic_JB.ova )
    www.mediafire.com/download.php?84f3hkx11bpl3fc
    3 – Virtual Box u hiçbir ayarına dokunmadan ileri, install tıklayarak yükleyin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    4 – Virtual Box u çalıştırın.
    [IMG]Resim001_zpsc98d173a[/IMG]

5 - File - Import Appliance,
    [IMG]Resim002_zps51ee0e0d[/IMG]

6 - Open appliance,
    [IMG]Resim003_zpscd6e82ea[/IMG]

7 - 2 numarada indirmiş olduğumuz Root_Bionic_JB ova dosyasını buluyoruz ve seçiyoruz.
    [IMG]Resim004_zps3568e0d5[/IMG]

8 - Next Tıklıyoruz,
    Resim005_zps1fea12a1

9 - Import Tıklıyoruz,
    [IMG]Resim006_zps1a05ddfe[/IMG]

10 - Ve Linux Minimal ı oluşturuyoruz,
    [IMG]Resim007_zps38b27eac[/IMG]

11- Şimdi 1. önemli bir nokta, yukarıdaki resimde Network kısmında,
    Adapter 1 : Intel PRO/1000 MT Desktop ( Bridged Adapter, Nvidia Nforce 10/100/1000 Mbps Ethernet ) olarak gözüküyor.
    Intel Pro 1000 zaten sanal onda problem yok ama Nvidia olan bu ova file ı yapan arkadaşın pc deki ethernet kartı sizinki farklı bir marka olabilir, şimdi bunu değiştireceğiz.
    Linux Minimal a sağ tıklayıp Settings tıklıyoruz, soldan network sekmesini seçiyoruz, sağda kendi ethernet kartınız markasını görüyorsunuz, hiçbir ayarı değiştirmeden ve bir şeye tıklamadan TAMAM a tıklıyorsunuz, ve kendi ethernet kartınız aktif oluyor.
    [IMG]Resim009_zps45683669[/IMG]

[IMG]Resim010_zps33a30e9c[/IMG]

12 - 2. Önemli nokta, aynı ayarlar kısmında usb ye tıklıyoruz orada arkadaşın XT875 ini görüyorsunuz, şimdi telefonumuzu usb kablosu pc ye bağlayalım, sağ yanda küçük butonlar var remove filter ile 875 i silin, add tıkladığınızda usb cihazların için motorola XT910 göreceksiniz onu seçin ve TAMAM tıklayın.

[IMG]Resim019_zpse345ae3e[/IMG]

[IMG]Resim020_zps67f32592[/IMG]

Resim021_zps8da162dd

13 - Şimdi yeşil Star düğmesine tıklayıp Linux Minimal ı başlatalaım ve alttaki ekran gelene kadar bekleyelim.
    [IMG]Resim012_zpsc9d13d53[/IMG]

14 - Şimdi Telefondan kablosuz bağlantımızı açalım sonra Dosya yöneticisini açalım,
    Uzak Depolama lanları, DEPOLAMA ALNI EKLE tıklayarak,
    Host Ip Adress : Siyah ekranda gördüğünüz IP adresi ( tabiki bu yukarıdaki resimdeki ip adresi olmayacak, sizin linux ekranında görünen ip olacak :) )
    Domain Name : MYGROUP
    Share folder name : share
    User Name : guest
    Password : bionic

[IMG]Resim013_zps1aaeb346[/IMG]

[IMG]Resim014_zps447052c2[/IMG]

[IMG]Resim015_zps3dffca77[/IMG]

[IMG]Resim017_zps14de1dee[/IMG]

[IMG]c65dcaa7-72ec-4a68-b657-942ea360f4ff_zpsf03bbf5f[/IMG]

15 - Şimdi bilgisayarımıza dönelim ve siyah linux ekranında ENTER ( birinci ENTER ) a basalım, dosyaları kopyalayacak ve cihaz titrediğinde tekrar ENTER a basınız diyecek ( ikinci ENTER ), ENTER a bastığınızda cihaz reboot edecek ve ROOT tamamlanmış olacak.

Not : Bazı arkadaşlar, ilk denemede root olmuyor gibilerinden şikayette bulunuyorlar, ben final jb lerin hemen hemen hepsinde denedim hiçbir problem çıkmadı, tahmin ediyorum problem kullandığınız bilgisayarın usb lerinden kaynaklanıyor, telefonu bilgisayara bağlama kısmında sanırım windows önce yakalıyor telefonu, dolayısıyla virtual box görmüyor, bunuda şöyle aşabilirsiniz virtual box un usb ayarlarında, Enable usb 2.0 diye bir tık var, onu aktif edip öyle deneyin, birde anlatımdaki 11 ve 12. adımları iyi okuyarak dikkatli bir şekilde uygulayın.
    Rootunuz hayırlı olsun.
    kiprit_

Edited by kiprit_ - 6/6/2013, 17:23

.
  2. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

adamin dibisin kardesim:) ben root ettimde izmirdeki kuzenimn evndeydim. orda net vardi. simdi aydina geldim net falan yok root hakkinida kaybettim rsd flashlamak zorunda kaldim. bunu denicem insallah netsizdir bu :)

.
  3. kiprit_
        Like  

.

User deleted

dene bakalım trabzonlu, benim şu an deneme imkanım yok ancak akşama doğru deneyebilirim.

.
  4. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

acaba net gerekiyor mu

.
  5. kiprit_
        Like  

.

User deleted

eğer dan rosenberg in exploitini, yaptığı ova dosyasının içine gömdüyse gerekmemesi lazım ki öyle gözüküyor, yinede tam emin değilim, denemeden anlayamayız.

.
  6. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

deneyip bakcaz hele şu dersler bi bitsin :D

.
  7. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

internet gerekli malesef. ubuntuda yaptiklarini daha kisa surede yapmana olanak sagliyor. ama calisiyor mu bilmiyorum.

.
  8. anticor
        Like  

.

User deleted

dropboxtan dosya indirilemiyor :(

Root_Bionic.ova yı indirebilen varsa başka bir siteye upload edebilir mi? ben buradaki siteden indiremiyorum. :(

.
  9. tarzhan
        Like  

.

User deleted

4.1.2 ota için değilmi bu ?

.
  10. kiprit_
        Like  

.

User deleted

Link yenilendi..

.
  11. anticor
        Like  

.

User deleted

İndirdim ama şu yurdun apt*l interneti yüzünden birbirine bağlayamıyorum cihaz ile bilgisayarı. o nedenle daha yapamadım ama başka bir arkadaşın bilgisayarından bilgisayarlar arası geçici ağ kurup deneyeceğim bir de. olur inşallah. neyse ilerleme olursa yazarım buraya.

.
  12. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

benim net yok adamin biri cevap verdi ama anlamadim ne diyor burda.

usta benim netim yok root yapcam cihazi. izmirdeyken yapmistim ama simdi rsd ile rom yukledim root gitti. netsiz bir sekilde nasil yapabilirim. adamim biri yanit verdi ama anlamadim bana cevirip nasil yapilacagini soylermisin. ozelden mesajlara cevap vermiyorsun ama rica ediyorum.

As long as you still have a wifi network connection, instead of running this command in ubuntu- wget http://vulnfactory.org/public/motoshare2.tgz

Go online when you can and go to that link in your browser and the file will download. Then when you run the root, copy the motoshare2 file into your /temp/share and then continue on with the tar command.

.
  13. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

ayrintili anlat dedim bnu yazdi

Download the file at this link to your phone: http://vulnfactory.org/public/motoshare2.tgz

Follow the normal directions for the root procedure, but when you should run this command: "wget http://vulnfactory.org/public/motoshare2.tgz" copy the file from your phone to the share directory.

Now follow the normal directions for the root procedure, continuing after the skipped command.

.
  14. anticor
        Like  

.

User deleted

Ya bende wifi ağı yok. Laptoptan wifi yönlendirici falan kursam olur mu? Bİr türlü wifi bulamadım düzgün birşey

.
  15. kiprit_
        Like  

.

User deleted

resimli anlatım eklendi.

.
73 replies since 30/4/2013, 08:12   4005 views
  Share  
.