Fatsboot Low Battery Uyarısı Yardım Lütfen...

« Older   Newer »

Share  
.
  1. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

:D mecbur yapacak birsey yok

.
  2. eddl
        Like  

.

User deleted

benimde basıma geldi.aynısı ne yaptıysak olmadı bende admin sinan kardesimin yanına gittim halletti :)

.
  3. wakuol
        Like  

.

User deleted

dostum nasış yaptı factory cable ile mi?

.
  4. eddl
        Like  

.

User deleted

evet o sekilde yaptı sanırım..

.
  5. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

kendin hazırlayabilirsen, burda resimler var ama ben pek anlamadım :)

mzs6u

mzs7h

ya da bir elektrikciye falan hazırlatabilirsen o da olur

ya da buradan satın alacaksın. aslından toplu sipariş versek çok güzel olur

http://www.ebay.com/itm/2-5-ft-Factory-Cab...=item3f1836abea

.
  6. wakuol
        Like  

.

User deleted

toplu sipariş versek dediğiniz gibi çok iyi olur çünkü sürekli yaşama ihtimalimiz yüksek bu meseleyi bir yerlerde dursun...

.
  7. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

evet ama siparişi üstlenecek biri lazım, site ingilizce ve daha önce hiç böyle bi yerden alışveriş yapmadım bilen biri toplu sipariş vermesi lazım, bizde ona parasını veririz, Türkiyeye geldiğinde kargoyu karşı ödemeli yapar, ama şu da var fazla siparış olursa onu iyi ayarlaması lazım falandı filan, zor bise değil ama ingilizcem olsa nezaman nasıl gelir buraya o da belli değil o yüzden sıkıntı :)

.
  8. wakuol
        Like  

.

User deleted

kardeşim ben aliexpressten çok alışveriş yaptım güvenilir. Lotlu sotış yapılıyor. 10 adet minimum gönderiliyor. Almak isteyen varsa ben sipariş edebilirm ama 1 ayı bulur gelmesi.

http://www.aliexpress.com/item/free-shippi.../558289721.html

.
  9. draltus
        Like  

.

User deleted

QUOTE (wakuol @ 12/5/2013, 11:26) 
    Anladım sanada çok teşekkür ederim çözemezsem eğer teleservice vereceğim... artık çekeceğiz cezamız neyse :D:D

factory kablonun nasıl yapılacağı belli. elektronikten anlayan arkadaşın varsa çok kolay .
    ben kendim yaptım. çatır çatır çalışıyor
    . ki ben elektronikçi değilim.

ama asıl olay şu. telefonu factory kablo yaptığın kablo ile önce bilgisayara bağlayacaksın.sonra cihazı açıp fastboot ekranına geleceksin. yani cihaz açılmadan önce bağlantı kurulmuş olmalı . pil tamamen bitmiş ise sen kabloyu takar takmaz cihaz açılır. bu durumda kablo takılı iken reset yapıp fastboot ekranına geleceksin . önce fastboota gelip sonra takarsan kablo çalışmıyormuş gibi olur yine low battery hatası alırsın kardeşim.

çok zor bir olay değil factory kablosu yapmak.

.
  10. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

QUOTE (wakuol @ 12/5/2013, 14:43) 
    kardeşim ben aliexpressten çok alışveriş yaptım güvenilir. Lotlu sotış yapılıyor. 10 adet minimum gönderiliyor. Almak isteyen varsa ben sipariş edebilirm ama 1 ayı bulur gelmesi.

www.aliexpress.com/item/free-shippi.../558289721.html

konu açıp toplu sipariş verilmesi lazım herkese lazım bu kablodan.

QUOTE (draltus @ 12/5/2013, 15:06) 
    QUOTE (wakuol @ 12/5/2013, 11:26) 
    Anladım sanada çok teşekkür ederim çözemezsem eğer teleservice vereceğim... artık çekeceğiz cezamız neyse :D:D

factory kablonun nasıl yapılacağı belli. elektronikten anlayan arkadaşın varsa çok kolay .
    ben kendim yaptım. çatır çatır çalışıyor
    . ki ben elektronikçi değilim.

ama asıl olay şu. telefonu factory kablo yaptığın kablo ile önce bilgisayara bağlayacaksın.sonra cihazı açıp fastboot ekranına geleceksin. yani cihaz açılmadan önce bağlantı kurulmuş olmalı . pil tamamen bitmiş ise sen kabloyu takar takmaz cihaz açılır. bu durumda kablo takılı iken reset yapıp fastboot ekranına geleceksin . önce fastboota gelip sonra takarsan kablo çalışmıyormuş gibi olur yine low battery hatası alırsın kardeşim.

çok zor bir olay değil factory kablosu yapmak.

videolu anlatım yaparsın herkes faydalanır, ya da aşama aşama resimli anlatırsın , herkes için çok makbule geçer :)

.
  11. draltus
        Like  

.

User deleted

benim anlatmak istediğim aşıl mesele şu.

factory kablo yapımı bir çok videoda gösterilmiş zaten.
    www.youtube.com/watch?v=XwwI_6doBWk

kimsenin benim düştüğüm hataya düşmesin diye belirttim..

EĞER FASTBOOT EKRANINA GELDİKTEN SONRA BAĞLANTI KURULURSA cihaz low battery hatasına devam ediyor

EĞER BAĞLANTI KURULDUKTAN SONRA FASTBOOT EKRANINA GELİNİRSE lowbattery hatası alınmıyor

yukarıda anlatmaya çalıştığım şey bu idi

.
  12. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

o videonun kalitesi kaç bilmiyorum 720P varsa , indirip , www.zippyshare.com adresine upload edermisin, ben video falan izleyemiyorum malesef.

mzvgx

.
  13. draltus
        Like  

.

User deleted

kablonun microusb tarafını dikkatlice kesin.
    kablolara zarar vermeden kesebilirseniz yapacağınız şey çok basit. yukarıdaki şekle bakın. sizin elinizdeki kablo şekil 1 deki. kablo yani 4.pin boş.

kırmızı renkli olan 1. pindeki kablo dan boş olan pine paralel bir kablo çekip lehimleyin yada ucu temas etse bile acil işinizi görür.

.
  14. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

yani ilk şekildeki 1.pinden , yine ilk şekildeki boş olan 4.pine bir kablo ile lehimlemek mi ?

.
  15. draltus
        Like  

.

User deleted

QUOTE (By.TRabZonLu™ @ 12/5/2013, 14:57) 
    yani ilk şekildeki 1.pinden , yine ilk şekildeki boş olan 4.pine bir kablo ile lehimlemek mi ?

aynen dediğin gibi
    dostum microusb tarafını dikkatlice kabloları koparmadan kesersen 4 renkli kablonun 4 yere gittiğini göreceksin. birde boş bir pin göreceksin.

işte kırmızı kablodan ( yani power + ) boş olan pine köprü atacaksın. lehimlersen sağlan olur. lehimleyemez isende uçlar değse temas halinde işini görür.

şimdi videoyu indirip değiştirip zippyshareye yüklüyorum. videodaki anlatım karışık gibi. sen benim dediğme bakk .iş çok kolay

sadece kırmızı kablodan boş pine bir köprü atacaksın o kadar

trabzonlu kardeşim.
    işte factory kablo videosu. istediğin gibi 720p ve zippyshare de

motorola facrory cable video.zip

..

.
57 replies since 11/5/2013, 21:52   811 views
  Share  
.