Şarj konusunda Yardım

« Older   Newer »

Share  
.
  1. irrasyonel
        Like  

.

User deleted

Merhaba arkadaşlar.Telefonumun sürümü olan 4.0.4 ics den avustralya sürümü olan 4.1.2 jb güncelledikten sonra telefonumun şarjı inanılmaz derecede azalmaya başladı.Yaklaşık olarak 10 dakikada Yüzde 1 şarjım gidiyor.Üstelik bu oran wifi,mobil ap v.s kapalı iken konuşma bile yapmadan giden süre.Ne yaptıysam telefonumun şarjını günde 18 saatten daha fazla gitmesine mani olamadım.Hiç konuşma yapmadan,internete girrmeden giden şarj süresi 18 saat.Telefonum daha 3 aylık bu kadar kısa sürede batarya ölmemiştir diye düşünüyorum.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

.
  2. serokutay
        Like  

.

User deleted

Tavsiyem cihazı tam sarz ettikten sonra batery wipe işlemi yapmanız muhtemelen düzelicektir.

.
  3. irrasyonel
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar gece saat 12 de %­70ten fazla şarjı vardı sabah saat 8 de wifi-3g vs kapalı durumda iken %20 lere inmişti hiçbir işlem yapmadan.Resminide yayınlıyorum ne işlem yapabilirim tekrar eski haline gelmesi için yardımlarınızı bekliyorum.
    nvfrt

.
  4. oguzpasa
        Like  

.

User deleted

telefonu şarj ettikten sonra better battery statsı kurun. oradan daha iyi anlaşılır neyin şarj yediği...

.
  5. B_RoY7
        Like  

.

User deleted

ben au romunun üstüne hazırlanan dsea romunu kurmuştum. bu kadar olmasa da ics ye göre baya kötüydü batarya performansı.ics ye geri dönmüştüm ben de. eğer ota yoluyla güncellemediysen ics ye dön bence.

.
  6. irrasyonel
        Like  

.

User deleted

Ne yazık ki ota yoluyla güncelledim.Telefon kapalıda olsa açıkta olsa şarj aynı sürede bitiyor

.
  7. oguzpasa
        Like  

.

User deleted

QUOTE (irrasyonel @ 8/6/2013, 22:00) 
    Ne yazık ki ota yoluyla güncelledim.Telefon kapalıda olsa açıkta olsa şarj aynı sürede bitiyor

programı kurdunuz mu?

.
  8. irrasyonel
        Like  

.

User deleted

evet şimdi kurdum herhangi bir ayar yapmam lazım mı şarjıda tam doldurdum

.
  9. oguzpasa
        Like  

.

User deleted

programı bi defa çalıştırman yeterli en başta. şarjın bitmesine yakın buradan sonuçlarını paylaşırsın

.
  10. irrasyonel
        Like  

.

User deleted

ny7vs

Akşam saat 00.30 gibi şarjım tam doluydu.Saat 00.30 ile 08.30 arası smartactions açık olup wifi,mobil ağ v.s kapalıdır.Saaty 08.30dan saat 10.42 ye kadarda mobil ağ açıktı.Bu arada Telefonumu kapatsamda fark etmiyor aynı oranda şarjı bitiyor.

.
  11. oguzpasa
        Like  

.

User deleted

programın adı betterbatterystats yanlış programı kurmuşsun...

.
  12. irrasyonel
        Like  

.

User deleted

evet dostum ya battery stats mış kurduğum program better i görmemişim:D

.
  13. mnyx
        Like  

.

User deleted

bende aynı romu kullanıyorum şarj konusunda gayet iyi ben rom kurduktan sonra bataryayı şu şekilde kalibre ediyorum root ettiktensonra root explorer kuruyorum telefonun şarjı bitince telefon kapanmadan önce batterystatus.bin dosyasını siliyorum telefon kapanınca tam şarj ediyorum bir kez tam doldur boşalt şarj edince böyle kalibre oluyo şarjda iken dokunmayın yalnız

nb965nb977nb97j

.
  14. bkr89
        Like  

.

User deleted

QUOTE (mnyx @ 9/6/2013, 22:22) 
    bende aynı romu kullanıyorum şarj konusunda gayet iyi ben rom kurduktan sonra bataryayı şu şekilde kalibre ediyorum root ettiktensonra root explorer kuruyorum telefonun şarjı bitince telefon kapanmadan önce batterystatus.bin dosyasını siliyorum telefon kapanınca tam şarj ediyorum bir kez tam doldur boşalt şarj edince böyle kalibre oluyo şarjda iken dokunmayın yalnız

(IMG:http://s1305.hizliresim.com/19/q/nb965.jpg)(IMG:http://r1305.hizliresim.com/19/q/nb977.jpg)(IMG:http://r1305.hizliresim.com/19/q/nb97j.jpg)

Şu batterystatus.bin dosyasını ben bir türlü bulamadım arkadaşlar root explorer bende de kurulu search de yaptım ama yok

.
  15. mnyx
        Like  

.

User deleted

sistemin rootlumu sistem dosyası olduğu içni root yetkisi olamdan o dosyaya erişemezsin roolu ise şurada root explorer aç data/system burada batterystatusbin

.
19 replies since 20/5/2013, 18:40   319 views
  Share  
.