modem did not starting power up (0)

« Older   Newer »

Share  
.
  1. onemsiz
        Like  

.

User deleted

Site ufak çaplı bi araştırma yaptım genelde atrixlerde olan bi sorunla karşılaştım çocuk oyun oynarken kapandı bende sarj bitti diye şarja tajtim s3 sarjiydi yattim sabah kalktim bi baktım bu hata var modem did not power up ( 0) starting rsd protocol support Battery is too lou to flash sarj cikarinca kapanıyor cihaz 2.3.5 ota yoluyla kilitli torpedo yoluyla rootlu hybrid rom yuklu sinan hocanın haricen sarjlama yontemini denedim cevap alamadım cihazdan sarjdayken bootloaderdan recovery yaptim ama ise yaramadi sorun ne olabilir.en kısa zamanda yardımlarınızı bekliyorum (bataryayi akreple sarjladim bi faydası olmadı)

0sc5
    https://i.imgur.com/Kykdw4t.jpg

Edited by Semseddin - 16/9/2013, 22:43

.
  2. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Batarya bitmiş ve modem çalışmıyor. Bataryayı battery low cannot program konusunda anlattığım gibi çözebilirsin. Batarya sorununu çözdükten sonra cihazı BP Only olarak başlat ve tekrar kapat. Ardından orjinal 2.3.4 rom'u rsd lite ile flashla. Eğer modem did not power yazısı gitmezse sorun donanımsaldır ve tamirini yapabilen görmedim, duymadım yurtiçi yada yurtdışında...

.
  3. onemsiz
        Like  

.

User deleted

Sinan hocam öncelikle teşekkür ederim.tarif ettigin gibi denedim olmadi icteki ikisine denemeye korktum batarya bitik gibi duruyor ölçü aletiyle denedik 4 uçta direnc var ama değerleri bilmediğim icinde kart saglam diyemiyorum yarin batarya siparisi vericem deneyip gorecegiz kolay gelsin (uçları dogrumu nedersin)

ffzd

Edited by Semseddin - 18/9/2013, 10:59

.
  4. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Foruma 8mp boyutta resimler yerine VGA resimler ekleyin lütfen.

Resimde görüldüğü üzere kabloyu doğru kesmişsin ve artı ve eksinin yerleri doğru. Bu şekilde bağlıyken SES KAPAMA tuşuna basılı tut ve kabloyu bilgisayarın usb portuna bağlayın. Cihaza direk enerji gelir ve batarya olmadan istediğin kadar flash atabilirsin.

Eğer enerji gelmiyorsa ya kablonda bir sorun ya bağlantı da bir sorun yada bağladığın usb portunda bir sorun vardır.

.
  5. onemsiz
        Like  

.

User deleted

sinan hocam sağol denedim us.celler romu flashladım sürekli reset atıyo açılsın rockoyu kurup bi denyecem büyük adamsın vesselam tekrar teşekkür ederim(sürekli restart attı logoda kaldı fişten çıkardım taktım tekrar başlattım yine logoda kaldı aynı hatayı verdi sadece lou battery yazmıyor cihaz otayla 2,.3.5 oldu 2.3.4 yüklemem bric etmezmi

Edited by onemsiz - 19/9/2013, 20:45

.
  6. onemsiz
        Like  

.

User deleted

sanırım cihaz çöp olmuş hocam flas yapıyorum ama bootlooptan çıkmıyor tekrar modem did not power up(0) starting rsd protocol support hatasını alıyorum geçmiş olsun sinan hocam tekrar yardımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum

.
  7. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Malesef arkadaşım, geçmiş olsun.

.
  8. onemsiz
        Like  

.

User deleted

Sorunu boot android (no bp) ye girerek bootlooptan cikitoeum fakat sebeke gelmiyor wipeladim 2.3.5libmotoyu yukledim usceller yukledimsprint yukledim hybrit yukledim olmuyo gsm /usmt yi secemiyorum birde cihaz kapatip actiginda tekrar bootloop oluyor modem did not powerup hatasi geliyor tekrar boot Android (nobp)le aciliyor (cihazi kusen bi program kullanip normale dondurmustu fakat ben hybriti yukleyecem derken cokerttm basa donduk ve kusen kullandigi program hatirlamiyor sizce bu program n olabilir iyi aksamlar

.
7 replies since 16/9/2013, 20:37   1074 views
  Share  
.