xt910 wifi problemi

« Older   Newer »

Share  
.
  1. emirsaltuk
        Like  

.

User deleted

tsh2h
    arkadaşlar bu gün blueandroid v4 yükledim cihaza hata verdi sonra bir kaç rom daha yükledim hepsinde unnatf.. has stop hatası verdi bende tekrar orjinal rom flashladım rsd ile ama wifi resimde görüldüğü gibi aktif olmuyor bazen on konuma getirebiliyorum ama yine aktif değil sorunum ne olabilir.

.
  2. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

resmi göremiyorum, fakat rootlu ise cihazın marketten terminal programını indir. şu komutları ver wifi kapalı olsun.

su yaz enterla
    wifical.sh yazıp enterla, bu işlemi 2 kez tekrarla

umarım düzelir.

.
  3. emirsaltuk
        Like  

.

User deleted

şimdi denerim üstad sağol

olmadı üstadım malesef

.
  4. emirsaltuk
        Like  

.

User deleted

olmadı mıui yükledim safestarpla yanına ondada wifi açmadı sorun ne olabilir arkadaşlar

.
  5. doktor42
        Like  

.

User deleted

#entry386982891
    hocam aynı sorunu bende yaşadım...nasıl hallettiğimi aşşağıdaki başlıkta yazmıştım...oradan bakabilirsin...

QUOTE (emirsaltuk @ 20/10/2013, 23:30) 
    olmadı mıui yükledim safestarpla yanına ondada wifi açmadı sorun ne olabilir arkadaşlar

.
  6. emirsaltuk
        Like  

.

User deleted

QUOTE (doktor42 @ 21/10/2013, 07:54) 
    #entry386982891
    hocam aynı sorunu bende yaşadım...nasıl hallettiğimi aşşağıdaki başlıkta yazmıştım...oradan bakabilirsin...

üstadım konuyu inceledim aynı bendede bilmem ne dosyası yok diyor baktım o doslara mıuı içinde var kopyaladım ama yapıştırırken sistem çalışıyor yazılamaz diyor

.
  7. doktor42
        Like  

.

User deleted

root explorer da mount r/w yapman lazım...

QUOTE (emirsaltuk @ 21/10/2013, 10:42) 
    QUOTE (doktor42 @ 21/10/2013, 07:54) 
    #entry386982891

üstadım konuyu inceledim aynı bendede bilmem ne dosyası yok diyor baktım o doslara mıuı içinde var kopyaladım ama yapıştırırken sistem çalışıyor yazılamaz diyor

.
  8. emirsaltuk
        Like  

.

User deleted

yaptım üstadım kopyaladım bu kez wifi aktif ama on konumuna gelmiyor yani sonuç olarak mıuı de çalışıp stock romda çalışmıyorsa bu yazılımdan kaynaklanıyordur. bu durumda teli tamamen silip kernel felan yeniden yüklesek (nasıl yapacağımıda tam bilmiyorum) düzelmezmi bu alet. bu arada dünden beri retail en eu vodafone almanya ve fransa yazılımını yükledim rsd ile ama düzelmedi bu akşam fastbootla silinebilen herşeyi silip yeniden stock rom atacağım bakalım ne olacak yada sizinbir öneriniz varmıdır.

.
  9. doktor42
        Like  

.

User deleted

kernel i ben denemiştim işe yaramadı...farklı romlarda denedim sonuç aynı...
    QUOTE (emirsaltuk @ 21/10/2013, 12:54) 
    yaptım üstadım kopyaladım bu kez wifi aktif ama on konumuna gelmiyor yani sonuç olarak mıuı de çalışıp stock romda çalışmıyorsa bu yazılımdan kaynaklanıyordur. bu durumda teli tamamen silip kernel felan yeniden yüklesek (nasıl yapacağımıda tam bilmiyorum) düzelmezmi bu alet. bu arada dünden beri retail en eu vodafone almanya ve fransa yazılımını yükledim rsd ile ama düzelmedi bu akşam fastbootla silinebilen herşeyi silip yeniden stock rom atacağım bakalım ne olacak yada sizinbir öneriniz varmıdır.

.
  10. emirsaltuk
        Like  

.

User deleted

bu durumda ne yapacağız üstadım sonuç olarak donanım arızası değil yazılımdan kaynaklanıyor o belli ama çmözüm nedir.?

.
  11. doktor42
        Like  

.

User deleted

valla bence cm 10.1 veya 10.2 yi yükle sonra orada terminal emülatöre o komutları girip kalibre et...eğer wifi nin çalıştığını görürsen eksik dosyaları oradan kopyalayıp diğer kullanmak istediğin roma yapıştırabilirsin...en azından benim ki böyle çözüldü.....fakat wifi düzeldikten sonra tekrar fabrika ayarlarına dön veya bmm den factory data system wipe yaparsan aynı problem tekrar baş gösteriyor...demek telefonun yerleşkesinde rom değiştirmekle veya hard reset denen olaylarla bile değişmeyen sabit olan driverlar mevcut sanırım...kalıcı çözüm sadece servise göndermekle sağlanabilir...
    QUOTE (emirsaltuk @ 21/10/2013, 12:57) 
    bu durumda ne yapacağız üstadım sonuç olarak donanım arızası değil yazılımdan kaynaklanıyor o belli ama çmözüm nedir.?

.
  12. emirsaltuk
        Like  

.

User deleted

arkadaşlar şuan sorunumu çözmüş durumdayım nasıl yaptığımı ise tam olarak bilmiyorum ama yaptıklarım şunlar ; fastboottan butün erase komutlarını verdim ,cihazın stock recovery bölümüne bmm ile mıuı kurmayı denedim bu arada reboot yapmadan root keper vardı ona girdim ve install root dedim ama bmm de android ünlem verdi ve root good booting bad gibi bir hata mesajı verdi reboot ettim ama cihaz hiç açılmadı bende fastboottan retail en eu flashladım ilk işim wifiyi kontrol etmek oldu ve çalışıyordu :)

.
  13. doktor42
        Like  

.

User deleted

hallolduğuna sevindim...inşallah bir daha yaşanmaz...sanırım üst üste çok fazla defa rom flaşlayınca böyle yazılımsal sorunlar çıkabiliyor...bende bmm system3 e dün akşam Eclipse v5.1 build 6 yı yükledim açtığımda wi-fi hemen çalıştı.
    QUOTE (emirsaltuk @ 21/10/2013, 19:14) 
    arkadaşlar şuan sorunumu çözmüş durumdayım nasıl yaptığımı ise tam olarak bilmiyorum ama yaptıklarım şunlar ; fastboottan butün erase komutlarını verdim ,cihazın stock recovery bölümüne bmm ile mıuı kurmayı denedim bu arada reboot yapmadan root keper vardı ona girdim ve install root dedim ama bmm de android ünlem verdi ve root good booting bad gibi bir hata mesajı verdi reboot ettim ama cihaz hiç açılmadı bende fastboottan retail en eu flashladım ilk işim wifiyi kontrol etmek oldu ve çalışıyordu :)

.
  14. emirsaltuk
        Like  

.

User deleted

üstadım ben bmm ile diğer slotlara bir türlü sistem kuramıyorum nasıl yapıldığını bulamadım safe ile yapıyorum onuna sevmiyorum

.
  15. doktor42
        Like  

.

User deleted

bmm ye gir reboot de telefon açılırken ekranın ortasındaki büyük yeşil ayıcığın üzerine dokun....gelecek ekranda altta sağda settings e tıkla ve oradan system2---partition setup---activate de ve 2 basamak geriye giderek recovery ye tıkla-----sonra o bildiğimiz bmm ana ekranı geliyor.....oradan switch system e tıkla oradan system2 ye tıkla ve system2 nin açıldığını göreceksin sonrası zaten aynı wipeler ve installlar.....

ama system 3 biraz farklı....ondada aynen yeşil ayıcığa tıkladıktan sonra gelen ekranda settings---partition setup---sonra system.img, data.img, ve cache.img diye 3 seçenek geliyor....sırayla hepsine tıklıyoruz sonra create ye tıklıyoruz ve oradan boyut seçip dosyayı oluşturmasını bekliyoruz( ben eclipsi buraya kurdum ve 3 ündede 500mb yi seçtim)-----üçünüde aynı şekilde yaptıktan sonra geriye dönerek recovery e tıklayıp aynen switch system den system3 ü seçerek devam ediyoruz......

QUOTE (emirsaltuk @ 22/10/2013, 07:59) 
    üstadım ben bmm ile diğer slotlara bir türlü sistem kuramıyorum nasıl yapıldığını bulamadım safe ile yapıyorum onuna sevmiyorum

.
15 replies since 20/10/2013, 20:58   261 views
  Share  
.