[ROM] [4.1.2] [ALL TWEAKS]

Video Kamera Çalışıyor :)

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Mert38
        Like  

.

User deleted

Evet kendi tweaklarımla yaptığım Cm 10u sonunda upload ettim sizlere sunuyorum (Kamera Epinterin Romuna göre bayağı stabil :))

Antutu Skoru 8216

quadrant Skoru : 3002

Rom : www.mediafire.com/download/p4ffd7dfyr773uf/All_tweaks.zip
    Gapps : www.mediafire.com/download/b85cbco0...m10-Minimal.zip

BluesleepFix : http://forum.xda-developers.com/attachment...67&d=1344247435

RamFix : www.mediafire.com/download/2odtagdp92l4jec/Ramfix.zip

GpsFix : http://forum.xda-developers.com/attachment...10&d=1368862385

Kurulum :

Can arkadaşımızın paylaştığı Fastboot Erase komutlarını yaparsanız sistemi daha stabil kullanırsınız :) :

fastboot : http://diamantephoto.com/fastboot.rar

C:\ içerisine "fastboot" adında klasöre çıkarın.

CMD'yi açın " cd C:\ " yazın enter'a basın ardından " cd fastboot " yazın enter'a basın aşağıdaki adıma geçin.

*** fastboot modunda CMD ile aşağıdaki komutları sırasıyla yazın ve her adımda enter'a basın.

CODE
    fastboot erase boot
    fastboot erase system
    fastboot erase userdata
    fastboot erase cache
    fastboot erase webtop
    fastboot erase preinstall
    fastboot reboot

Açılışta tekrar fastboot modunu açın!!

*** Ardından aşagıda verdiğim linkten "openrecovery-twrp-2.6.3.0-olympus.img" dosyasını indirip fastboot klasörüne atsınlar.

İndirdiğiniz dosyanın adını "olympus.img" yapın ki kolay yazılsın :D

Link : http://techerrata.com/browse/twrp2/olympus

*** Tekrar CMD yardımıyla fastboot modundaki telefonunuz için şu kodları yazın.

CODE
    fastboot erase recovery
    fastboot flash recovery olympus.img
    fastboot reboot

En son reboot dedikten sonra Recovery modda telefonu açın.

ROM'u flashlayın , Gapps'ı flashlayın , reboot yapın!

Sistem Performansını Artırmak için Ayarlar/Performans/Bellek Yönetimine girin . zRam'e girin ve 26% işaretleyin . Nesneleri Temizle ve Kernel Samepageye ''Tik'' koyun ve Bellek yönetiminden çıkın . 16 Bitlik şeffaflığa tik koyun. Ekranı iyileştir yerini açın ve Titreme devre dışını seçin ve yeniden başlatın .

AtrixTweaks ile Performans Arttırmak : AtrixTweaksı açın . SuperUser isteğine İzin Ver deyin . İnstall rev78a ' ya tıklayın . Açılan yerden Activations ' a tıklayın . Enable AtrixTweaks deyin. Size bir soru soracak ona Yes deyin . Tekrar Activations ' a gelin . Üstte 3 adet yazı var (Misc , Network , Cpu) diye . Oradan CPUya gelin ve hepsine ''Tik'' koyun . Sonra Actionstan çıkın . Settingse gelin . İlk çıkan yerdeki Memory Cache Size ' ye 4096 KB deyin . Üstteki yazılardan olan ''Network'' ' a gelin. Ads Blocking ' i açın ve çıkan yazılardan 99% of ads ' yi seçin ve Update host file diyin . Save diyin ve AtrixTweakstan çıkıp Reboot atın .

Önerdiğim Ram Temizleme Uygulamaları :

Es Task Manager : https://play.google.com/store/apps/details...skmanager&hl=tr

FMR Memory Cleaner : https://play.google.com/store/apps/details...y_recover&hl=tr

Clean Master : https://play.google.com/store/apps/details...er.mguard&hl=tr

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ScreenShotlar :

bxIxHrn

ojvMPOT

8DBeZ0r

O8kFNkx

Edited by Mert38 - 3/3/2014, 22:41

.
  2. ex-sniper
        Like  

.

User deleted

ellerine sağlık..bi deneyelim bakalım...ben de epinter cm10 da habire restart atıyodu..bakalım bunda o sorunu yaşamazsam bunu kullanmaya devam ederim...

dicektim ki hocam linkler uçmuş :((

Invalid or Deleted File.

The key you provided for file access was invalid. This is usually caused because the file is no longer stored on MediaFire. This occurs when the file is removed by the originating user or MediaFire.

Still have questions, or think we've made a mistake? Please contact support for further assistance.

hocam sanırım konu içerisinden kopyala yapıştır yaptığın için noktalı yerler de aynen o şekilde oluyo ve linkler ölü gibi duruyo...şimdi 3.1 kernel konusundan baktım..linkler çalışıyor...sadece 3.1 kernel konusunda şu kerneli yükleyin diye verdiğin linkte aynı şekilde ölü görünüyo..ona da bi el atarsan eğer bu gece şu yeni romu bi denemek istiyorum

.
  3. Mert38
        Like  

.

User deleted

Kusura bakma kardeşim . Acil işim vardı hemen kopyala yapıştır yapıp kapattım . (Linkler Düzeltildi)

.
  4. khramn
        Like  

.

User deleted

hdmi, weptop, nettop, parmak izi gibi şeyler çalışıyormu

.
  5. Mert38
        Like  

.

User deleted

HDMİ çalışıyor . Parmak izi çalışmıyor ama libleri en kısa zamanda eklemeye çalışacağım :)

.
  6. kadir3su
        Like  

.

User deleted

hocam forumxda linkleri açılmıyor . başka yere upload edebilir misin ?

.
  7. Mert38
        Like  

.

User deleted

şimdi çalışması lazım :)

.
  8. enigmaenergy
        Like  

.

User deleted

Hocam şimdi bu romunu yükledim ancak şöyle bir durum var sende kontrol eder misin ?

wifi tethering yapmaya çalışıyorum aktif edemiyor kalıyor öyle.Sonra da wifi yi açamıyorum.Restart atmak zorunda kalıyorum.

Halbuki senin düzenlemediğin bu cm10 da tıkır tıkır çalışıyordu wifi tethering.

Ekleme :

Bir de uyku sorunu var.Facebook yada whatsapp mesajları çok sonra geliyor ve geldiği zmn ardı ardına geliyor. Çok rahatsız edici bir durum açıkçası. Epinter in cm10 unu 1yıl kullandım en az ve hiç böyle sorunlarla karşılaşmadım,deepsleep bile değil bu.Telefonun ekranını kapatır kapatmaz bir düzensizlik başlıyor uykuda bazen alıyor bazen sonra peşpeşe alıyor vs.

Edited by enigmaenergy - 1/3/2014, 23:15

.
  9. kadir3su
        Like  

.

User deleted

hocam bide romda alarm yok heralde . stock saati ve alarmi atabilir misin

.
  10. enigmaenergy
        Like  

.

User deleted

Hocam önyargılı davranmak istemiyorum ancak tam anlamıyla test etmelisin bence hizmete sunmadan önce.

Yine de kontrol edersen sevinirim belki benim telefonda böyledir ancak Bluetooth u açıp kulaklığımı bağlayayım dedim. Kulaklığımı görmedi telefon Sonra kapatıp açayım dedim bu sefer de üstteki wifi muhabbeti gibi kapanmıyor. " Kapatılıyor " diye takılı kalıyor. Şimdi yine baştan başlatmak zorundayım galiba. Epinter ın cm10 unda hiç sorun olmadan bağlanıp konuşma yapabiliyordum.
    ( Cm10.1 de ise kulaklık bluetooth la bağlanıyordu ancak konuşmada hiç ses gelip gitmiyordu,ayrıca belirteyim dedim.)

Başka bir ayarı varsa bilmiyorum ancak v2 , v3 gibi sürümlerini çıkarmadan önce bence iyice bir test et derim. Umarım yanlış anlamamışsındır beni hocam. Gözden kaçmış olabilir ancak ince detaylar değil bunlar. :thumb_yello.gif:

.
  11. Mert38
        Like  

.

User deleted

(LİNKLER YENİLENDİ) (HATALAR DÜZELTİLDİ)

.
  12. kadir3su
        Like  

.

User deleted

romu güncellemişsin heralde wipe yapmaya gerek varmı yoksa direk üstüne kurup kullanalım mı ?

.
  13. mert5126
        Like  

.

User deleted

hocam bu ay sonu lapdock geliyor yurtdışından bu rom uyum sağlar mı lapdock'a birde şarj durumu nasıl bu rom da?

.
  14. Mert38
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (kadir3su @ 3/3/2014, 20:49) 
    romu güncellemişsin heralde wipe yapmaya gerek varmı yoksa direk üstüne kurup kullanalım mı ?

Full wipe gerekli hatta fastboot komutları bile gerekli . Düzeltilen hataların düzgün çalışması için temiz kurulum öneririm.

CITAZIONE (mert5126 @ 3/3/2014, 21:19) 
    hocam bu ay sonu lapdock geliyor yurtdışından bu rom uyum sağlar mı lapdock'a birde şarj durumu nasıl bu rom da?

Şarj durumu en iyi hale getirildi . HDMI çalşıyor bu romda . Ama bu romdan öyle stockdaki gibi bir webtop arayüzü beklemeyin :) Direk telefondaki görüntüyü oraya yanstır . Laptop arayüzü falan olsun diyorsanız Atrix Rom Paylaşımları içerisinde AtrİCS var . Onu kurup laptop arayüzüyle kullanabilirsiniz :)

CITAZIONE (kadir3su @ 2/3/2014, 00:28) 
    hocam bide romda alarm yok heralde . stock saati ve alarmi atabilir misin

Stock saat sadece 4.2.2 için var yani sisteme gömülebilen bir 4.1.2 stock saati yok.Epinterin Cm10undada yok . GooglePlay ' den indirebilirsiniz :) Alternatifler sunayım buyrun :

AlarmClock by doubleTwist : https://play.google.com/store/apps/details...wist.alarmClock

AlarmClock Extreme Free : https://play.google.com/store/apps/details...ock.xtreme.free

AlarmClock : https://play.google.com/store/apps/details....macropinch.axe

CITAZIONE (enigmaenergy @ 2/3/2014, 15:19) 
    Hocam önyargılı davranmak istemiyorum ancak tam anlamıyla test etmelisin bence hizmete sunmadan önce.

Yine de kontrol edersen sevinirim belki benim telefonda böyledir ancak Bluetooth u açıp kulaklığımı bağlayayım dedim. Kulaklığımı görmedi telefon Sonra kapatıp açayım dedim bu sefer de üstteki wifi muhabbeti gibi kapanmıyor. " Kapatılıyor " diye takılı kalıyor. Şimdi yine baştan başlatmak zorundayım galiba. Epinter ın cm10 unda hiç sorun olmadan bağlanıp konuşma yapabiliyordum.
    ( Cm10.1 de ise kulaklık bluetooth la bağlanıyordu ancak konuşmada hiç ses gelip gitmiyordu,ayrıca belirteyim dedim.)

Başka bir ayarı varsa bilmiyorum ancak v2 , v3 gibi sürümlerini çıkarmadan önce bence iyice bir test et derim. Umarım yanlış anlamamışsındır beni hocam. Gözden kaçmış olabilir ancak ince detaylar değil bunlar. :thumb_yello.gif:

Yok canım yanlış anlamam hata varsa söyleyin halletmeye çalışırım kusura bakmayın :)

.
  15. mert5126
        Like  

.

User deleted

Hocam arayüzle felan pek işim olmazda şuan nottachtrix kullanıyorum ve onu webtop2 yaptım yazıcı bile kullanabiliyorum yani gündelik dizüstü ile yapabileceğim işleri yaptırıyor bana o yüzden sormuştum. Ya rom da çok iyi görünüyor ellerinize sağlık ama kullanamayacağım sanırım :(

.
27 replies since 17/2/2014, 14:10   2608 views
  Share  
.