[ROM] [CM7] [ALLTWEAKS] [AROMA]

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Mert38
        Like  

.

User deleted

Evet arkadaşlar Cm10 dan sonra bi Cm7 rom yapmak istedim ve yaptım . Romum Cm 7 20130301 Nightly sürümü üzerine yapılmıştır.
    Birçok tweak kullanılmış ve SuperCharge edilmiştir.Ayrıca Aroma yükleyici ile birçok Kernel , Launcher , Uygulama seçenekleri eklenmiştir.

Screenshotlar :

XXrjpXL

4U6cqwQ KLizMrw

pCgmohE

---------------------------------------------------------------------------------------
    İndirme Linki : www.mediafire.com/download/uegmr7xhfuz5k83/ALLTWEAKS_CM7.zip

Kurulum : Gappsa gerek yok çünkü gappsı romun içerisine gömdüm.Cwm ye girip Wipe/Data/Cache/Dalvik Cache deyin ve Rom'u kurun :thumb_yello.gif:

Temiz kurulum yapmak isteyenler Can arkadaşımızın paylaştığı FASTBOOT ERASE komutlarıyla temiz kurulum yapabilirler.

TEMİZ KURULUM

fastboot : http://diamantephoto.com/fastboot.rar

C:\ içerisine "fastboot" adında klasöre çıkarın.

CMD'yi açın " cd C:\ " yazın enter'a basın ardından " cd fastboot " yazın enter'a basın aşağıdaki adıma geçin.

*** fastboot modunda CMD ile aşağıdaki komutları sırasıyla yazın ve her adımda enter'a basın.

CODE
    fastboot erase boot
    fastboot erase system
    fastboot erase userdata
    fastboot erase cache
    fastboot erase webtop
    fastboot erase preinstall
    fastboot reboot

Açılışta tekrar fastboot modunu açın!!

*** Ardından aşagıda verdiğim linkten "openrecovery-twrp-2.6.3.0-olympus.img" dosyasını indirip fastboot klasörüne atsınlar.

İndirdiğiniz dosyanın adını "olympus.img" yapın ki kolay yazılsın :D

Link : http://techerrata.com/browse/twrp2/olympus

*** Tekrar CMD yardımıyla fastboot modundaki telefonunuz için şu kodları yazın.

CODE
    fastboot erase recovery
    fastboot flash recovery olympus.img
    fastboot reboot

En son reboot dedikten sonra Recovery modda telefonu açın.

ROM'u flashlayın, reboot yapın!

Edited by Mert38 - 31/3/2014, 11:38

.
  2. khramn
        Like  

.

User deleted

Epeyce bir uğraşmıssın gibi duruyor, emeğine sağlık. Ben parmak izini sürekli ve weptopuda sıklıkla kullanıyorum. Muhtemelen parmak izi çalışıyordur da acaba weptop ta çalışıyor mu ? Çalışmıyor ise weptop ekleyebilirmisin ? Ha birde şu xperia tema ve arayüzü, ya da samsung arayüzü (rehper arama ce cevaplama ekranı, tuşları vs.) gömme şansın var mı. Samsungun çağtı ekranı hoş, xperianın siyah rehperi vs hoş.

.
  3. Mert38
        Like  

.

User deleted

Beğenirseniz v2 falan yaparım . v2 de daha fazla tema seçeneği daha fazla kernel daha fazla tweak olur . xperia contacts falan apk olarak veririm size :) Weptop arayüzü maalesef CyanogenModlarda çalışmıyor ama HDMI dan görüntü alabilirsiniz.Parmak iz çalışıyor.

.
  4. Mert38
        Like  

.

User deleted

Buyur kadeşim : Xperia Launcher : www.mediafire.com/download/2x28tv7fdez98z4/xperiahome.apk
    Xperia Rehber , vs değiştiren apk : www.mediafire.com/download/7om3b0ov...Arc-2-v1.01.apk
    Buda Galaxy S3 Launcher : www.mediafire.com/download/y0goi677...cher_Mert38.apk

Xperia Rehber vs değiştiren temasını Cm7 Temaların içerisinden uygulayacaksın uygulamazsan çalışmaz :thumb_yello.gif:

.
  5. khramn
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler mert, zahmet oldu sana. Bir deneyeyim bakalım nasıl olacak.

edit: Rom arayüzü siya yeşil karışımı, bu şekilde çok itici geldi bana. Dahili hafızaya erişim proplemi var.

Edited by khramn - 31/3/2014, 23:46

.
  6. Mert38
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (khramn @ 31/3/2014, 15:04) 
    Teşekkürler mert, zahmet oldu sana. Bir deneyeyim bakalım nasıl olacak.

edit: Rom arayüzü siya yeşil karışımı, bu şekilde çok itici geldi bana. Dahili hafızaya erişim proplemi var.

Uygulamalar/Temalar içerisinde 1 adet tema var.İstersen onuda kullanabilirsin :) Dahili hafızaya erişim problemini çözmek için Dahili hafızaya romu atıp , Fastboot Erase komutlarını yapıp , romu kurmanızı öneririm :thumb_yello.gif:

.
5 replies since 30/3/2014, 16:02   441 views
  Share  
.