xt 910 mobil veri çalışmıyor

« Older   Newer »

Share  
.
  1. expert522
        Like  

.

User deleted

xt910 model cihazımın ekranı kırıldı yenisini taktırdım ama ne yazıkki şebeke var mobil internet yok dedim herhalde programsal bir cok rom denedim orjinal rom da denedim custom rom da denedim taki aokp diye bir rom la karşılaşanakadar onda mobil internet çalışıyor ama oda inanılmaz şarj yiyor bu konuda yardımlarınızı bekliyorum çok garip bir durum işin içinden çıkamadım şimdiden teşekürler

.
  2. anadolu83
        Like  

.

User deleted

arkadaşlar kolay gelsin. konuyu hortlatacağım :) xt910 umda orjinal 4.0.4 bulunmakla beraber 2. olarak cm romlar yüklüyordum. kitkat a kadar herhangi bir problem yaşamadım fakat kitkat ve lollipop romlarını yükledikten sonra custom romlarda telefon 3g görmüyor. normal telefon görüşmeleri yapabiliyorum. sadece mobil veri yok internete giremiyorum. fakat orjinal rom a geçiş yaptığımda herhangi bir sıkıntı yok problem yok, 3G geliyor internete girebiliyorum. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

.
  3. anadolu83
        Like  

.

User deleted

yeni bir şey gördüm. stock romda iken telefon hakkında bölümünde durum başlığı altında imei ve imei sv kısmında telefonun orjinal imei ve seri no kısmında seri no su yazıyor. fakat custom romda bu bölümlerden imei normal yazıyor imei sv de sadece 2 rakam yazıyor (yani hatalı) ve seri no sunda bilinmiyor yazıyor. bunları nasıl düzeltebiliriz acaba ?

.
  4. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba Anadolu,

APN ayarlarını manuel olarak cihaza yazman gerekebilir custom rom'larda. Eğer apn ayarları mevcut ise ve yinede internete bağlanmıyorsa, sorun rom'dadır.

.
  5. anadolu83
        Like  

.

User deleted

cm11 , cm12, slimkat bu romları denedim. hepsinde aynı sorun ile karşılaştım. stock rom da (orjinal 4.0.4) herşey normal.. custom romda da telefonla konuşabiliyorum, sms lerimi alıp gönderebiliyorum, wifi ile internete girebiliyorum fakat iş mobil ağ a gelince orada duruyor. stock romdaki ile custom rom daki apn ayarları az biraz farklı mesela custom romda kullanıcı adı şifre görünüyor onları da stock romdaki gibi ayarlıyorum fakat değişen bir şey olmuyor. şimdi de cm 10.1.2 stable i indiriyorum. birde onda deneyeceğim ama pek umutlu değilim.

.
  6. anadolu83
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (Semseddin @ 15/2/2015, 19:48) 
    Merhaba Anadolu,

APN ayarlarını manuel olarak cihaza yazman gerekebilir custom rom'larda. Eğer apn ayarları mevcut ise ve yinede internete bağlanmıyorsa, sorun rom'dadır.

daha önceleri kurup sorun yaşamadan kullandığım cm10.1.2 de de aynı problemi yaşadım. mobil ağa bağlanmıyor. stock rom hasar görmüş olabilir mi acaba diye düşünüyorum ama stock rom da iken hiç bir sıkıntı yok. başka ne yapabiliriz. telefonun üzerinde gelen orjinal stock romdan vazgeçip diğer stock romlardan mı kursam acaba.

.
  7. anadolu83
        Like  

.

User deleted

telefonun orjinalinde gelen stock rom un zarar görmüş olabileceğini düşünerek sitedeki diğer stock ICS yi yükledim. sonuç olarak yine stock rom dayken mobil veri normal fakat cm12 yi kurup baktığımda yine mobil veri ye bağlanamıyorum. problem ne olabilir, başka ne deneyebilirim fikriniz var mı ?

.
  8. Mahmut Dikçizgi
        Like  

.

User deleted

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=57577512

benzer bir sorun bende de var. Muhtemelen aynı sorun.

.
7 replies since 7/9/2014, 23:22   170 views
  Share  
.