[XT1033] Android 5.0.2 Orjinal AsiaRetai OTAl

220.21.28.falcon_umtsds.AsiaRetail.en.03

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba arkadaşlar,

Moto G XT1033 test aşaması sona ermek üzere ve yeni bir OTA güncellemesi 4pda.ru forumdan exios rumuzlu arkadaş tarafından paylaşıldı. Bu OTA'nın farkı bundan öncekiler gibi Brezilya rom'una değil Asya rom'a güncelleme olmasıdır. Cihazında orjinal 4.4.4 asia.retail yüklü arkadaşlar, hafıza kartına aşağıdaki ota dosyasını kopyalayıp stock recovery içerisinden sorunsuz flashlayabilir, böylece asia.retail android 5.0.2 sürüme direk geçebilirler. Tarafımdan denendi sorunsuzdur. 5.0.2 'de ram leak sorunu düzeltildi, böylece multitasking hiç olmadığı kadar iyi çalışıyor cihazımızda. Tüm XT1033 Moto G sahibi arkadaşlara hayırlı olsun.

Dikkat etmeniz gerekenler

1- Cihazınız orjinal 4.4.4 asia.retail rom'da olmalı.
    2- Root yada custom recovery olmamalı.
    3- Batarya %100 dolu olsun.
    4- OTA kurduktan sonra wipe data factory yaparsanız temiz bir sistem olur yada
    5- 4.adımı uygulamak zorunlu değil, programlarınız ve ayarlarınız 4.4.4 'de olduğu gibi kalır.

220.21.28.falcon_umtsds.AsiaRetail.en.03

Ayna 1
    Ayna 2
    Ayna 3
    Ayna 4

fILGbcP 6BKwGN3 mLMJ7II

Edited by Semseddin - 23/2/2015, 22:33

.
  2. leaderr
        Like  

.

User deleted

Hocam benim stok recovery açılmıyor o yüzden flashlıyamıyorum başka recovery neden olmuyor acaba ?

.
  3. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Stock rom'lar sadece stock recovery'den flashlanır. 4.4.4 asia retail'in stock recovery image 'ı fastboot üzerinden flashlayın ve öyle deneyin.

.
  4. Okan Nuryüz
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler. ROM dosyasını telefona atınca güncelleme geldim uyarısı aldım ve yükledim su anda sorunsuz çalışıyor. Artik o anda ota mı geldi bilmiyorum :))

.
  5. ayhanadanur
        Like  

.

User deleted

merhaba dostlar

cihazım asia orjinal 4.4.4 yüklü

root lu ve twrp yüklü

cihazı kopmle flashlamadan yalnızca stock recovery flashlayabilirmiyim.

lollipop a geçmek için stock revovery şart sanırım.

.
  6. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba ayhan,

Cihazına stock recovery flashlasan bile rootlu cihazda sistem güncellemesini yapamazsın o yüzden sıfırdan yazılım yüklemen gerekir. Aşağıdaki konuda nasıl yapılır anlatıldı ;

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=56640642

.
  7. xedatus
        Like  

.

User deleted

merhabalar, 4 gün önce 5.0.2 güncelleme yaptım cihazıma aynı telefon babamda var ama ona güncelleme gelmedi sorun ne olabilir?

.
  8. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Yakın zamanda babanın cihazına da gelir, hepsi birden gelmiyor.

.
  9. leaderr
        Like  

.

User deleted

arkadaşlar bu android L sizde de çok şarj yiyor mu ? güncellediğimden beri full şarjım 8 saat gidiyor ve naparsam yapayım değişmiyor.Mobil veri wifi filan herşeyi kapatıyorum ona rağmen bu şekilde.

.
  10. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Bende normal, 5 saat ekran açık otomatik ayarlarda, 3g'den bol internet kullanımı ile.

.
  11. Serciooo
        Like  

.

User deleted

Merhaba ; acaba 5,0,2'de root olayı 4.4.4 ile aynı mi ?

.
  12. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Evet, cihazı unlock edip, custom recovery üzerinden supersu.zip dosyasını flashlamanız yeterli.

.
  13. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 21/2/2015, 22:17) 
    Evet, cihazı unlock edip, custom recovery üzerinden supersu.zip dosyasını flashlamanız yeterli.

Merhaba Semseddin bey sizleri çok özledim :) aradan aylar geçmis

.
  14. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba trabzonlu kardeşim, bizde seni özledik. Umarım herşey yolundadır. ;)

.
  15. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

Abi en son askere gidiyordun. Simdi kasımda ben askere gitcem. Motoroladan sonra lg g2,meizu mx4 şimdi sony z3 kullanıyorum

.
14 replies since 13/1/2015, 11:42   447 views
  Share  
.