Enteresan bir sorunum var

Bilen bir arkadaşın yardımına ihtiyacım var

« Older   Newer »

Share  
.
  1. hakanarm
        Like  

.

User deleted

Herkese merhaba. Xoom MZ608 (Media Edition) model bir tabletimiz var. Bunun orjinal şarj kablosu bozuldu biz de bilindik yöntemlerle şarj ettik bu güne kadar. Ancak başımızdaki sorun çok enteresan bir hal aldı. Tablet tamamen boşalmadan kesinlikle şarj olmuyor. Şarjını sıfırladıktan sonra tekrar şarj edebiliyoruz.

Diyelim ki şarjı yüzde 20 iken takalım da işimize devam edelim diyemiyoruz. Çünkü şarj edemiyoruz. Bilgisi, tecrübesi olan bir arkadaş yardımcı olabilirse çok sevinirim. rom atma vs. gibi konuları da biraz inceledim ama pek kafam basmadı. Öncelikle size danışmak istedim.

İlginize şimdiden teşekkürler, selamlar..

.
  2. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba Hakanarm,

Xoom 2 tabletlerinde şarj soketi sorunu bilinen bir kronik problemdir. Cihazın şarj soketini tamir ettirmeyi denediniz mi ? Bilinen malum yöntemleriniz cihazın bataryasına yada başka bir devresine muhtemelen zarar vermiş olabilir, bunu anlamak için soket tamir ettiririlmeli. 2A herhangi bir şarj aleti ile normal şarj edersiniz tableti.

.
  3. hakanarm
        Like  

.

User deleted

Ama şarj soketinde problem olsa hiç şarj olmaması gerekmez mi? Benim tabletim şarj alıyor problem yok. Sorun şu; tabletin şarjı tamamen bitmeden tekrar şarj edemiyoruz. Bataryanın full boşalması lazım tekrar şarj edebilmemiz için.

.
  4. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayıp tekrar deneyin. Stock recovery 'e girip orada wipe data & factory reset ve wipe cache seçeneklerini yapın, cihazı yeniden başlatın. Cihaz içerisindeki tüm bilgiler silinecektir, yedeklemeyi unutmayın.

.
3 replies since 2/6/2015, 13:55   53 views
  Share  
.