ZN5 Restart çözümü

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba arkadaşlar,

Gördüğüm tüm Zn5 telefonlarda batarya ve güç tırnaklarının arasında küçük bir boşluk var. Bu boşluk yüzünden batarya teması kopuyor ve cihaz restart atıyor. Bu sorunun tek çözümü o boşluğu ince bir kağıt parçasıyla doldurmak. Bu şekilde restart sorunu'nun çözüleceğini göreceksiniz.

.
  2. xxjoex
        Like  

.

User deleted

Gerçekten de telefon restart atıyor. Mesela koltuğa attığınızda telefonu.

Şimdi kağıt parçası yerleştirdim. Bakalım.

.
  3. ilkerburak
        Like  

.

User deleted

böyle bir sorun yaşamıyorum ;) yine de çözüm için teşekkürler..

.
  4. xxjoex
        Like  

.

User deleted

QUOTE (ilkerburak @ 12/12/2010, 12:40) 
    böyle bir sorun yaşamıyorum ;) yine de çözüm için teşekkürler..

Zaten telefon cepteyken olan birşey. Çoğu zaman farketmiyorsun. Ben denk geldim.

.
  5. ilkerburak
        Like  

.

User deleted

bana saçma geliyor.. batarya ile telefonun ilişkisi kopsa telefon kapanır tekrar açılmaz.. teorik olarak.. kaldı ki cepte veya darbe ile restart atması durumlarını da yaşamıyorum ben.. koltuğa da attım merak edip ama yok yani gördüğüme mi inanıcam size mi ?? tüm zn5 lerde değil de çoğu zn5 te olduğu gibi sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum.. flaşlama sırasında olası bir hata,stabil olmayan fw yüklenmesi gibi.. zira dediğim gibi donanımsal olarak böyle bir sorun olsa kağıt parçasıyla düzeltilecek bişey gibi gelmiyor bana restart atma olayı..

her neyse yahu ben yaşamıyorum böyle bişey cebimde falan da restart attığına rastlamadım yaşayanlar denesin kolay gelsin hatta..

.
  6. motofoo
        Like  

.

User deleted

benim telefonda da olmuştu. kağıt parçası direk çözdü olayı :)

.
  7. Semseddin
        Like  

.

User deleted

QUOTE (ilkerburak @ 13/12/2010, 15:27) 
    bana saçma geliyor.. batarya ile telefonun ilişkisi kopsa telefon kapanır tekrar açılmaz.. teorik olarak.. kaldı ki cepte veya darbe ile restart atması durumlarını da yaşamıyorum ben.. koltuğa da attım merak edip ama yok yani gördüğüme mi inanıcam size mi ?? tüm zn5 lerde değil de çoğu zn5 te olduğu gibi sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum.. flaşlama sırasında olası bir hata,stabil olmayan fw yüklenmesi gibi.. zira dediğim gibi donanımsal olarak böyle bir sorun olsa kağıt parçasıyla düzeltilecek bişey gibi gelmiyor bana restart atma olayı..

her neyse yahu ben yaşamıyorum böyle bişey cebimde falan da restart attığına rastlamadım yaşayanlar denesin kolay gelsin hatta..

İstediğine inanabilirsin, zorlama yok.

.
  8. ahkbjk
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 4/1/2011, 17:35) 
    QUOTE (ilkerburak @ 13/12/2010, 15:27) 

İstediğine inanabilirsin, zorlama yok.

iyilik yaramıyor insana..saygı duyanları tenzih ederim

.
  9. xxjoex
        Like  

.

User deleted

yalnız o kağıt paraçasıda bir süre sonra işe yaramıyor, ben şimdi her iki tarafına da kağıt sıkıştırdım. masaya dalgınlıkla biraz sert bıraktığınızda restar ediyor..

.
  10. Semseddin
        Like  

.

User deleted

image by tankrider @mmus...

Resimde görüldüğü gibi batarya kontak yerleri ile kasa arasına kağıt sıkıştırmış. Bu pratik bir çözüm, daha sağlamı elektrik bandını ince ve temiz işçilikle keserek bataryanın kısa kalan tarafına yeterince yapıştırmak. Sağlam ve kalıcı olacaktır.

.
  11. xxjoex
        Like  

.

User deleted

evet oldu teşekkürler yine :)

.
  12. akifist
        Like  

.

User deleted

konuyu hortlattım ama aradığım çözüm sanırım burdaymış.Kağıt olayını denedim umarım işe yarar.saygılar.

.
11 replies since 26/7/2010, 23:46   310 views
  Share  
.