Wireless Dosya Transferi

Bilgisayar/depolama birimi-telefon arası dosya transferi

« Older   Newer »

Share  
.
  1. robinson crusoe
        Like  

.

User deleted

Özet : Western Digital Mybook World Edition(ethernet arayüzlü taşınabilir harddisk)'a telefondan direk erişim için uğraşıyorum.

Ayrıntılar : USB'den şarjsız bağlantı yöntemi bulamadım. Hafıza kartı erişim seçeneğiyle bağlıyorum ama yine de direk şarja başlıyor. Bu şekilde de pile oldukça zarar veririz. Bence sizler de bütün diğer uygulamalar içinde wireless dosya transferine öncelik verin.

Şimdilik wireless file transfer diye bir program buldum onu kullanıyorum. ftp programları gibi çalışıyor, tarayıcıdan(ie, firefox) telefonun içeriğine erişip dosya atabiliyorum.
    Bir de Astro programının SMB modülünü araştırıyorum ama sanırım biraz sorunluymuş, indirebilirsem onu da deneyeceğim.

Açıkçası sadece bilgisayardan telefona erişim benim işimi görmüyor. Western digital ethernet storage var, bir şekilde telefondan direk ona bağlantı kurmam lazım.

Telefonu alalı 2 gün bile olmadı, belki kolay bir yolu vardır da ben bilmiyorumdur. Bu konuda deneyimli kullanıcıların tavsiyelerini bekliyorum.

.
  2. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

@ robinson crusoe MotoModTr hoşgeldin ,

GMOTE diye bir program var belki işine yarayabilir.Forumda paylaşıldı.

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=42366090

.
  3. robinson crusoe
        Like  

.

User deleted

Yardım için teşekkürler.
    Gmote bilgisayarı telefondan yönetmeyi sağlıyor. Mesela telefondan bilgisayarın klasörlerini gezinip bir videoyu çalıştırmayı denediğimizde video bilgisayarda çalışıyor. Telefon bir bakıma kablosuz fare görevi görüyor.
    Benim istediğim nas'a telefonla bağlanmak. Yani Linux tabanlı dandik bir web arayüzü olan sabit diske direk erişim istiyorum.
    Programları denedim, deneyimlerimi paylaşayım.
    Özellikle bilgisayardaki bir paylaşılan klasöre ulaşmak için Astro SMB modülü tavsiye edilmiş. Pek çok kişi bu yazılımdan memnun. Ben bilgisayarda bir klasöre erişmeyeceğim için o şekilde denemedim ama sabit diskime direk erişimde sürekli değişik sorunlar verdi. Ben de denemeyi bıraktım.
    Estrongs File Explorer isimli bir yazılım buldum. Harika çalışıyor. Markette var ve ücretsiz. Bu konuda yardıma ihtiyacı olan olursa bana danışabilir :)
    Tek sorunum kaldı, o da işlevsellik açısından önemli olan public isimli bir klasörüm var. Sabit diski satın alınca içinde varsayılan olarak geliyor. Bu klasör haricinde bütün klasörlere erişim sağladım, benim tek istediğimse bu klasöre erişmek :D İzinlerle alakalı bir sorun olduğunu sanıyorum. Sorunu çözünce burada paylaşırım.

.
  4. robinson crusoe
        Like  

.

User deleted

Mücadeleyi bıraktım.

1 günümü sorunu çözmek için harcadım ama bir sonuca ulaşamadım.

Kendi "public" klasörümü yarattım, halen 1 tb veriyi bu klasöre taşıyorum :(

Western Dijital'in public klasörünün fonksiyonelliğine telefondan verilerime erişmeyi tercih ettim. İstediğim gibi olmasa da sorunu çözdüğüme memnunum, artık 1Tb+32Gb hafızalı bir telefonum var :)

Çözemediğim sorun benim Linux'tan anlamamamdan kaynaklanıyor olabilir(gerçi gavur forumlarında böyle bir sorundan bahseden birkaç kişi gördüm.)

Her neyse, bu şekilde bir ihtiyacı olan olursa boşuna uğraşmasın. Estrongs gerçekten harika bir yazılım.

.
  5. enreka_tr
        Like  

.

User deleted

İstedigin ne tam olarak anlamadım ama TEAMWIEVER ve DROPBOX a bi göz at bakalım işini görecek mi

.
  6. robinson crusoe
        Like  

.

User deleted

İstediğim herhangi bir bilgisayara bağlı olmayan, direk modeme bağlı olan ethernet arayüzlü sabit diskime direk erişim.
    Söylediğin programlar bilgisayara uzaktan erişim için.
    Estrongs yazılımı sabit diski görmede başarılı oldu. Hatta kullanıcı adı ve parola isteyen klasörleri de açabiliyorum. Hatta anonim kullanıma açık bir klasöre de erişebiliyorum :) Ama anonim kullanıma açık ve özel bir fonksiyonelliği olan public isimli klasöre erişirken hata veriyor.
    "network path not found or time out. Please try again"
    Verdiği hata da bu. Aynı hatayı kullanıcı adı ve şifre isteyen bir klasöre anonim erişim yapmaya çalıştığımda da alıyorum.
    Sabit diskin işletim sistemi Linux. Alet elimde kalmasın diye daha fazla zorlamadım çünkü Linux bilgim sınırlı.
    Erişebildiğim diğer anonim klasöre dosyaları taşıyarak sorunumu çözdüm.
    Yine de faydalı bir bilgi olarak tekrar yazayım. Astro falan hikaye, Estrongs çok yönlü ve mükemmel bir yazılım. Hatta güvenlik, görev yönetimi vs. amaçlı başka yazılımları da var ama onları denemedim.

.
5 replies since 11/12/2010, 14:42   760 views
  Share  
.