Motorola Xoom 32 Gb Wifi inceleme

Tablet pc

« Older   Newer »

Share  
.
  1. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Merhaba arkadaşlar sizlere Motorola Xoom 32 Gb (Wifi) cihazı tanıtacağım.

Dünyanın ilk 3.0 Honeycomb (Android ) tableti

Kutu içeriği : Motorola xoom , şarj aleti , kullanma kılavuzu ve usb kablosu.

Motorola Xoom özellikleri :

İşlemci : NVIDIA Tegra 2 T20 Dual Core
    Ram: 1 Gb
    Ekran boyutu : 10.1 in
    Ekran çözünürlüğü : WXGA (1280 x 800)
    Ekran piksel yoğunluğu : Medium (160 dpi)
    WIRELESS LAN 802.11a/b/g/n
    Hafıza : 32 Gb dahili hafıza (Sd kart ile arttırılabilir)
    Arka Kamera : 5 megapixels (2592 x 1944) Dual LED 8x zoom
    Ön kamera : 2 megapixels (1600 x 1200),Focus: fixed
    Video kaydı : 720p HD (1280 x 720)
    Video oynatma : 1080p HD (1920 x 1080) 30 fps
    Batarya : (2 adet) 3250 mAH (8-10 saat arası video oynatma)
    Bluetooth : 2.1
    USB 2.0 High Speed ve HDMI 1.4

Gerek kasa yapısı olsun gerekse içerisindeki işletim sistemi olsun Motorola gerçekten çok iyi bir iş çıkarmış.Kasası bildiğiniz Motorola engineering harikası :) Tableti elinize alıp incelemeye başladığınızda kasasının ne kadar kaliteli olduğunu size hissettiriyor.Cihazın ağırlığı 708 grams.Honeycomb işletim sistemi ise çok stabil ve harika çalışıyor.2.2 froyo kullanıyorsanız 3.0 honeycomb alışmanız çok sürmeyecektir :thumb_yello.gif: Tabletin üst kısmında 3.5 mm kulaklık girişi ve sd kart girişi , alt kısmında hdmi , usb ve şarj giriş yerleri bulunmakta.Sol tarafta ise ses açma kapama tuşları yer almaktadır.Arka kısmında ise açma kapama tuşu bulunmaktadır(Ayrıca tuş kilidi görevi görüyor) Tableti kutusundan çıkarttıkttan sonra ilk yapmanız gereken Gmail hesabınızı cihaza tanıtmak, tanıttıktan sonra bir senkronizasyon gerçekleştiriyor ve kullandığınız android işletim sistemli telefonunuzda hangi uygulama ve oyunu kullanıyorsanız tabletede onları yüklüyor :)
    Motorola Xoom şu an için sadece İngilizce , ispanyolca ve fransızca dil seçeneklerini sunuyor.

Motorola Xoom resimleri

jpg
    jpg
    jpg

Motorola Xoom ile çekilmiş bir kaç resim

img20110424153122
    img20110424153109
    img20110424153057
    img20110424153042

Motorola Xoom ile çekilmiş örnek video ( 720p Hd seçeneği ile izleyin )

Karşılaştırma :

Motorola Xoom
    İşletim sistemi: Android 3.0 Honeycomb
    Ekran: 10.1 inç WXGA 1280 x 800 piksel Ağırlık: 730 gram
    Kamera: Ön ve arkada 2 adet
    İşlemci: Çift çekirdekli NVIDIA Tegra 2
    Pil: 8 saat video izleme
    Bağlantılar: GPS anteni, kulaklık girişi, kablosuz Wifi, 3G, Bluetooth 2.1.
    Girişler: HDMI çıkışı, mikrofon, 3.5 mm stereo kulaklık girişi, Normal boyutta SIM kart girişi, mini USB.

Apple iPad2
    İşletim sistemi: iOS 4.3
    Ekran: 9.7 inç 1024 X 768 Ağırlık: 630 gram
    Kamera: Ön ve arkada 2 adet
    İşlemci: Çift çekirdekli A5
    Pil: 7 saat video
    Bağlantılar: GPS anteni, kulaklık girişi, kablosuz Wifi, 3G
    Girişler: Micro SIM ve kulaklık girişi, HDMI, USB ve SD kart bağlantısı aksesuvarla yapılıyor.

Honeycomb tek eksisi uygulama ve oyunların şu an için sınırlı sayıda oluşu.Bu demek olmuyorki ileridede aynı kalacak.Honeycomb çok yeni bir yazılım ve ileride çok daha yiyi olacağını ve uygulama,oyunların artacağını düşünüyorum.
    Arkadaşlar batarya süresini henüz denemedim daha dün elime ulaştı cihaz o yüzden birşey diyemeyeceğim.Mkv veya avi filmleride deneme fırsatım olmadı henüz.Zamanla hepsini deneyip deneyimlerimi yazarım.Her incelemem işyerimde geçiyor :D Bu mesaj ile 1000 oldum :P 1000 ' dir 1 :biggrin2.gif:

İnceleme Devamı : Mkv filmleri (720 p ve 1080 p )izlemek için filmi convert etmeniz gerekiyor. H264 veya Mp4 şeklide ayarlarsanız cihazda full hd film izleyebilirsiniz :thumb_yello.gif: Uygulamalar geliştikçe convert etmeye gerek kalmaz inşallah herhangi bir playerla filmleri izleriz.(3. parti uygulamalar)Avi ve divx filmlerde kesintisiz gösteriyor. Sevmediğim bir yanı daha ortaya çıktı, ses tuşları birbirinden ayrı olduğu için (Tek uzun bir tuş değil ) sesi açıp kapatırken güç kullanamak gerekiyor.Cİhazın batarya süresi 8 ila 10 saat arasında değişiyor.

Edited by dogangoxel - 10/7/2011, 06:56

.
  2. ismaily29
        Like  

.

User deleted

teşekkürler, cihazın hayırlı olsun kardeş

.
  3. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (ismaily29 @ 24/4/2011, 16:44) 
    teşekkürler, cihazın hayırlı olsun kardeş

Teşekkürler ismaily29 :thumb_yello.gif:

.
  4. eediz
        Like  

.

User deleted

hayırlı olsun :D o nası bi işyeri otel filan mı :D diğer Xt720 incelemenide burda yapmıştın galiba :D çok güzel alet

.
  5. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (eediz @ 24/4/2011, 19:38) 
    hayırlı olsun :D o nası bi işyeri otel filan mı :D diğer Xt720 incelemenide burda yapmıştın galiba :D çok güzel alet

İşyeri otel evet :biggrin2.gif: XT720 incelemesini sarigur yapmıştı.Biz onunla aynı işyerinde çalışıyoruz :biggrin2.gif: Teşekkürler :thumb_yello.gif:

.
  6. eediz
        Like  

.

User deleted

haha :D oda iyiymiş. Ne kadara geldi sana ? bide nerden aldın

.
  7. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (eediz @ 24/4/2011, 19:47) 
    haha :D oda iyiymiş. Ne kadara geldi sana ? bide nerden aldın

650 $ Amerikadan bir tanıdık vasıtasıyla geldi.

.
  8. eediz
        Like  

.

User deleted

güzel fiyat :D darısı başımıza artık :D

.
  9. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Hayirli olsun goksel. Harika bir cihaz.

.
  10. mc_erdem226
        Like  

.

User deleted

Göksel Hayırlı olsun benimde olsun inşallah bide bişey sormak istiyorum / almak istediğimden / sana hoş olmayan yönü(cihazın) beğenmediğin bi noktası varmı abii

.
  11. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (mc_erdem226 @ 24/4/2011, 20:45) 
    Göksel Hayırlı olsun benimde olsun inşallah bide bişey sormak istiyorum / almak istediğimden / sana hoş olmayan yönü(cihazın) beğenmediğin bi noktası varmı abii

Sağol erdem :thumb_yello.gif: Seninde olur inşallah.Cİhazın beğenmediğim yönleri arasında açma kapama tuşunun ufak ve cihazın arkasında olması, kulaklık girişinin üst kısımında olması(Kulaklık takınca ekranın kablosu ekranın önünden geçiyor gibi :bash.gif: ) , son olarakta şarj giriş yeri ufak ve tel şeklinde bir girişi var kırılacakmış gibi dikkatli olmak lazım soketi girişe takarken.Yazılım konusunda bir sorunu yok sadece gelişmeye ve zamana ihtiyacı var.Şimdilik başka bir sorun veya sevmediğim bir tarafı yok :thumb_yello.gif:

QUOTE (Semseddin @ 24/4/2011, 20:24) 
    Hayirli olsun goksel. Harika bir cihaz.

Teşekkürler sinan :thumb_yello.gif: Geçen sene mayıs ayında milestone aldım Türkiyeye gelmez dediler bu sene geldi :biggrin2.gif: bu sene yine aynı aylarda Xoom aldım yine gelmez diye düşündüm Türk Telekomla gelecekmiş :biggrin2.gif: ne iştir arkadaş yaw ne alsak Motorola strateji değiştiriyor :thumb_yello.gif: illa satınmı almamı lazım Türkiyeye göndermeniz için :argue.gif:

.
  12. eediz
        Like  

.

User deleted

türk telekomla mı gelecekmiş :DD

.
  13. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (eediz @ 24/4/2011, 22:26) 
    türk telekomla mı gelecekmiş :DD

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=45235968

Ever sabah gazetesinin haberine gore oyle.Konu basliginda detayli bilgi mevcut.

.
  14. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

@ jalal foruma hoşgeldin ,

Bu başlık altından devam edelim :thumb_yello.gif: Teşekkür ederim :)
    Xoom 3g+wifi satılıyor fakat Türkiyede şimdilik çalışmaz Amerikada verizon firması aracılığıyla satılıyor.Bende 3g modelinden alacaktım fakat kontratsız satılmadığı için alamadım.Wifi modelini satın aldım.200 $ fark var zaten aralarında.

.
  15. jalal
        Like  

.

User deleted

ya benim yaşadığım yerde wifi yok denilecek kadar az şebekeyle internete giriliyor pışman oldum diyebilirim sipariş ettiğime neyse sağlık olsun

ilerde çalışma ihtimali varmı günceleme falan olacakmı

.
138 replies since 24/4/2011, 15:11   5224 views
  Share  
.