Motorola Xoom 32 Gb Wifi inceleme

Tablet pc

« Older   Newer »

Share  
.
  1. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (jalal @ 25/4/2011, 10:59) 
    ya benim yaşadığım yerde wifi yok denilecek kadar az şebekeyle internete giriliyor pışman oldum diyebilirim sipariş ettiğime neyse sağlık olsun

ilerde çalışma ihtimali varmı günceleme falan olacakmı

Bu başlık altında bir haber var Türk telekom ile satışa sunulacak yazıyor inşallah gelir Türkiyeye çalışır.

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=45235968

.
  2. gambiyetsiz
        Like  

.

User deleted

Herkese Merhaba,

Foruma gelir gelmez şöyle ortadan dalayım konuya:)

@jalal, güncelleme vs. ihtimali olmaz malesef, zaten wifi ile 3G'li cihaz arasındaki fiyat farkının nedeni o... Wifi'li modelin IMEI'si dahi yok bildiğim kadarıyla

.
  3. gambiyetsiz
        Like  

.

User deleted

Bu arada XOOM konusunda şöyle bir yorumum var.

Benim gibi Wifi ile 3G modeli arasında kalmış arkadaşlar için farklı bir bakış açısı sağlayabilir.

Bu tabletler genel olarak taşımak için değil zaten benim görüşüme göre... Evde elinizin ulaşabileceği bir yerde uzun şarj süresi sayesinde sürekli açık duracak, internet'te dolaşım - oyun gibi alternatiflerle vakit öldürmeye yarayacak. Evde kullanım olduğu için de WiFi yeterli olacaktır.

Hiç mi dışarda kullanmayacağız derseniz de FROYO'lu androidinizin mobile hotspotu bir çözüm olabilir kısa süreli de olsa :)

3G'li modelde konuşma olmadığı için kendi SIM kartınızı takmanız mantıklı olmayacak. Bu yüzden yeni bir data SIM almanız, bunun için de ayda ortalama 30 lira (1GB ancak yeter çünkü alete) vermeniz gerekecek... hem kendi hattıma hem xoomun hattına derken o kadar para veremem Turkcell'e <_<

Bu sebeplerden dolayı benim tercihim WiFi'li modelden yana.

.
  4. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

@ gambiyetsiz foruma hoşgeldin ,

Bende senin gibi düşünüyorum :thumb_yello.gif: 3g+wifi olsaydı dahi ben yine wifi modeli tercih ederdim.Nedeni 3g+wifi 800 $ Wifi modeli 600 $ aralarında 200 $ fark var. 200 $ fark vereceksin 3g için ayrıca 30 tl vereceksin her ay için (1Gb internet ) Oda sadece web siteleri ve mail kontrolü için yetecek.

.
  5. sariugur
        Like  

.

User deleted

yazılımının çok yeni ve optimizasyonun çok düşük olmasına rağmen son derece hızlı çalışıyor alet, donanımsal olarak gerçekten güçlü. yapı zaten moto. kalitesinde, tuş takımı vs. sorun değil pek aslında ama gerçekten bir süre sonra bileği yorabiliyor ağırlığı :) bu tabletlerin max. 500gr. civarı bir ağırlıkta olması lazım demek, 730'luk xoom veya 630'luk ipad2 bile uzun süreli kullanımda zorlar...

.
  6. huzunbaz
        Like  

.

User deleted

goksel cihazın hayırlı olsun güle güle kullan.ben milestone kullanıyorum.uzaktan cihazı ve klavyeyi görenler oooo makinaya bak falan diyip motorola yazısını görünce motorola alınır mı diyor ve beni ayar ediyorlar.bunlar araştırma özürlü nokia ve samsungtan başka marka bilmeyen insanlar oluyor.sırf hava atmak için iphone alıp sadece tel özelliğini kullanan danalara ve ipad kullananlara inat inadına milestone ve xoom diyorum

.
  7. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (huzunbaz @ 25/4/2011, 23:15) 
    goksel cihazın hayırlı olsun güle güle kullan.ben milestone kullanıyorum.uzaktan cihazı ve klavyeyi görenler oooo makinaya bak falan diyip motorola yazısını görünce motorola alınır mı diyor ve beni ayar ediyorlar.bunlar araştırma özürlü nokia ve samsungtan başka marka bilmeyen insanlar oluyor.sırf hava atmak için iphone alıp sadece tel özelliğini kullanan danalara ve ipad kullananlara inat inadına milestone ve xoom diyorum

Tesekkurler huzunbaz :thumb_yello.gif: Soylediklerine aynen katiliyorum.At gozluguyle bakmaya alisik oldugu icin bazi insanlar neyin ne oldugunu bilmeden yorum yapar.Birazcik arastirip ogrenseler gercekleri gorecekler ama nerde?Ben hicbir markayi kotulemem hava icinde satin almam.Fanatiklik ve fanboylukta yapmam, dogru neyse onu soylerim.Ama sunu unutmamak lazim apple portakalda vitaminken motorola telefon uretiyordu!

.
  8. kepir
        Like  

.

User deleted

bitti battı denilirken çıkardığı müthiş cihazlara adeta kaymak oldu bu xoom.
    Allahtan bunu istiridye kapaklı olarak çıkarmadı :)
    Ah o istridye kapak inadı firmayı batırıyordu resmen.

.
  9. Semseddin
        Like  

.

User deleted

QUOTE (gambiyetsiz @ 25/4/2011, 16:42) 
    Bu arada XOOM konusunda şöyle bir yorumum var.

Benim gibi Wifi ile 3G modeli arasında kalmış arkadaşlar için farklı bir bakış açısı sağlayabilir.

Bu tabletler genel olarak taşımak için değil zaten benim görüşüme göre... Evde elinizin ulaşabileceği bir yerde uzun şarj süresi sayesinde sürekli açık duracak, internet'te dolaşım - oyun gibi alternatiflerle vakit öldürmeye yarayacak. Evde kullanım olduğu için de WiFi yeterli olacaktır.

Hiç mi dışarda kullanmayacağız derseniz de FROYO'lu androidinizin mobile hotspotu bir çözüm olabilir kısa süreli de olsa :)

3G'li modelde konuşma olmadığı için kendi SIM kartınızı takmanız mantıklı olmayacak. Bu yüzden yeni bir data SIM almanız, bunun için de ayda ortalama 30 lira (1GB ancak yeter çünkü alete) vermeniz gerekecek... hem kendi hattıma hem xoomun hattına derken o kadar para veremem Turkcell'e <_<

Bu sebeplerden dolayı benim tercihim WiFi'li modelden yana.

Ben bu cihazı alacak olsaydım 3G'lisini alırdım ama bu posttan sonra sadece WIFI modelinide alabilirim. Hotspot olayı iş görür, gayet de güzel görür. Foruma hoşgeldin. :)

.
  10. gambiyetsiz
        Like  

.

User deleted

Hoşbulduk :)

Hotspot çok başarılı ve faydalı gerçekten ama telefonun şarjını çok çabuk bitirdiğinden (en fazla 3-4saat gidiyor bende) riskli oluyor... Tabletin büyük ekranında sörf yapıcam derken telefonsuz kalmak da var o gün :D

Telefonun şarjını da yanında taşımak lazım... Zaten bu taşınabilir aletlerin hepsi biraraya gelince voltranı oluşturup taşınamaz hale geliyorlar :)

.
  11. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (gambiyetsiz @ 26/4/2011, 13:13) 
    Hoşbulduk :)

Hotspot çok başarılı ve faydalı gerçekten ama telefonun şarjını çok çabuk bitirdiğinden (en fazla 3-4saat gidiyor bende) riskli oluyor... Tabletin büyük ekranında sörf yapıcam derken telefonsuz kalmak da var o gün :D

Telefonun şarjını da yanında taşımak lazım... Zaten bu taşınabilir aletlerin hepsi biraraya gelince voltranı oluşturup taşınamaz hale geliyorlar :)

3g Mobile hotspot uygulamasını Xoom üzerinde en kısa zamanda deneyeceğim :thumb_yello.gif:

Bu arada Xoom için portfolio case sipariş ettim , ürün bugün elime ulaştı gayet başarılı :thumb_yello.gif:

image
    image

.
  12. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Hayırlı olsun :)

.
  13. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 30/4/2011, 12:55) 
    Hayırlı olsun :)

Tesekkürler Sinan :thumb_yello.gif:

.
  14. gambiyetsiz
        Like  

.

User deleted

güle güle kullan portfolio case'i :)

internette eleştiriler okumuştum onunla ilgili. kapağı kapalıyken şarj edilemiyor cihaz, kullanımı rahat değil falan diye, senin gözlemlerin nasıl bu konuda?

.
  15. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (gambiyetsiz @ 2/5/2011, 10:17) 
    güle güle kullan portfolio case'i :)

internette eleştiriler okumuştum onunla ilgili. kapağı kapalıyken şarj edilemiyor cihaz, kullanımı rahat değil falan diye, senin gözlemlerin nasıl bu konuda?

Teşekkürler :thumb_yello.gif: Kapak kapalı iken şarj edilemiyor doğru ama kapak açıkken şarj edebiliyorsun o yüzden sorun değil benim için :thumb_yello.gif: Sert plastikten yapılmış bir kılıf ve yukarıdaki resimdede görüldüğü gibi laptop ekranı gibi portfolio içerisinde durabilmesi benim için çok önemliydi o yüzden tercih ettim.Kapak kapalı iken sanki bir kitap taşıyomuşssun hissi veriyor ben çok beğendim :thumb_yello.gif:

.
138 replies since 24/4/2011, 15:11   5224 views
  Share  
.