Move2SD Enabler

Oyun ve Uygulamaları Sd karta yükleyin

« Older   Newer »

Share  
.
  1. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Bu programı kullanabilmek için cihazınızı root etmeniz gerekmektedir.Bu program sayesinde, android yazılımının sd karta taşımamıza izin vermediği flash player bile sd karta taşıyabilirsiniz.Facebook yine sd karta taşınamıyor maalesef :argue.gif:

İlk olarak Root nedir ? Bu başlık altında detaylı açıklama mevcut okuyabilirsiniz

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=44159614

Cihazınızı root etmek için Universal androot programını kullanabilirsiniz .

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=40196479

Cihazınızda Root erişimi varsa, uygulamayı yüklemeden önce Settings / Applications / Development / menüsünden USB Debugging özelliğini aktif hale getirin.

Move2SD Enabler programını cihazınıza kurduktan sonra , uygulamalar menüsünden tüm uygulamaları seçip Sd karta yükleme seçeneğini seçmeniz gerekmektedir

Move2SD Enabler

www.mediafire.com/?174fau4pyg60knp

Not : Widgetlar dahili hafızada kalması gerekiyor.Sd karta widget yüklerseniz masa üstüne widget ekleyemezsiniz.

Edited by dogangoxel - 21/6/2011, 17:30

.
  2. isolas
        Like  

.

User deleted

Dogan app2sd'den daha mı iyi bu diyosun. Tüm uygulamaları taşımak bi sıkıntı vermez dimi?

.
  3. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Bazı uygulamalarda sorun yaratabiliyor.Örnek barcode scanner taşıdığın zaman tam ekranda scan yapması gerekirken yarım ekranda scan yapmaya çalışıyor fakat olmuyor.Flash player taşıyınca bir problem olmadı.Widget'ları taşıyınca belirttiğim gibi masa üstüne widget ekleyemiyorsun hata veriyor.Hata veren uygulamaları dahili hafızaya tekrar yükleyince sorun düzeliyor.

.
  4. isolas
        Like  

.

User deleted

Peki sadece bizim istediğimiz uygulamaları nasıl atcaz doğan? yani hangi seçeneği seçeceğiz?

.
  5. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Programı kurduktan sonra , sd karta taşı seçeneği olan(Menüde) tüm uygulama ve oyunların içerisinde seçenek çıkıyor.

.
  6. mali_vet
        Like  

.

User deleted

ben kurdum ama olmadı programı kurarken biseyler seciyoruz onlarımı yanlıs yaptım acaba anlatabilirmisiniz

.
  7. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (mali_vet @ 21/6/2011, 16:51) 
    ben kurdum ama olmadı programı kurarken biseyler seciyoruz onlarımı yanlıs yaptım acaba anlatabilirmisiniz

Programı yükleyip açtıktan sonra sana bir uyarı soracak "enable" seçeneğini seçtikten sonra karşına Auto - Internal - External seçeneği gelecek bunlardan External seçip Apply seçeneğini seçiyoruz.Bundan sonra yüklediğin uygulamalara Settings(Ayarlar)/Applications(Uygulamalar)/Manage Applications (Uygulamaları yönet) menüsünden seçip Move to SD işlemini uygulayabilirsin :thumb_yello.gif:

.
  8. mali_vet
        Like  

.

User deleted

oldu tesekürler

.
7 replies since 18/6/2011, 19:36   628 views
  Share  
.