USB flash Bellek Baglama ve Incelemesi

« Older   Newer »

Share  
.
  1. SamSamy
        Like  

.

User deleted

Arkadaslar normalde deal extream sitesinden micro USB yi Standart USB ye ceviren adaptor siparis ettim anacak daha ulasmadi. Yanliz bugun dolasirken carsida iki uci disi olan USB olan adaptor gordum hemen aldim eve gelir gelmez Xoom`un data kablosunu takip pc ye giren kisma bagladim ardinda usb bellegimi bagladim. Sonuc Hüsran :(

peki benim siparis ettigim adaptorden sistemin farki ne diye dusungumde arada kablo olmayacak vede disi-disi adaptor olmayacak ekstradan. Simdi acaba ben ayarlardan birseyler mi yapmam gerekiyor yoksa tamamen sebebi uyumsuzluk mu?

Aklima bu kullandigim versiyonda (3.0.1) microsd destegi olmadigi dolayisi ile calismadigi vede usb bellek de bu yuzden mi calismiyor olabilecegi de geldi.

Esas korkum benim, eger bidealextream den gelecek adaptorlerinde calismamasi durumu :-/aslinda direk orjinalini alacaktim ama motorolanin sitesinden tr ye satis yok malesef.

Sizden ricam sizinde fikirlerinizi belirtmeniz vede neden olamayacagi hakkinda yorumlarinizi soylemeniz.

Bu arada adaptorler elime ulasir ulasmaz burada yorumlarimi paylasacagim. Bu hafta sonuna veya en kotu ihtimal onumuzdeki hafta basinda elimde olacaktir.

.
  2. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Bu simdilik mumkun degil.Cihazin donanimi destekliyor olabilir,bunu sen cesitli kablolarla baglayabilirsin fakat cihazin yazilimi bunu desteklemiyor.

.
  3. SamSamy
        Like  

.

User deleted

QUOTE (dogangoxel @ 6/7/2011, 19:25) 
    Bu simdilik mumkun degil.Cihazin donanimi destekliyor olabilir,bunu sen cesitli kablolarla baglayabilirsin fakat cihazin yazilimi bunu desteklemiyor.

Benim anlamadığım madem desteklemiyor neden motorola sitesinde satışa çıkarmışlar bu adaptörü ? :@

.
  4. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Adaptorun linki varmi ?

.
  5. SamSamy
        Like  

.

User deleted

Linki http://www.dealextreme.com/p/micro-usb-on-...pter-pair-50774

.
  6. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Bu bir cevirici fakat Xoom cihazda calisir diye bir ibare yok.Ayrica resmi bir urun degil.Su an icin calismaz ama yeni gelecek update ile neden olmasin.Benim cihaz 3.1 suan ama hala sd kart desteklemiyor.Sd kart icinde yeni update bekleniyor.

.
  7. SamSamy
        Like  

.

User deleted

Valla ayni urunu xoom da calisir diye gormustum sekil hersey ayniydi nokianin birkac modelinde calisiyor mus. Baktim ucuz kargo bedava siparis verdim gari :-)

.
  8. SamSamy
        Like  

.

User deleted

Bu forumda linkini verdigim olayı türkce ve resimli anlatıma çevirecek baba yiğit var mı yaw sevabına ? Veya hazır turkcelestirilmisi var mı ? http://www.addictivetips.com/mobile/enable...n-motorola-xoom

.
  9. snbrk
        Like  

.

User deleted

Bu kadar şeye gerek yok. Android marketten USB Mass Storage'yi indir, USB OTG desteği geliyor sayesinde. Yalnız rootlu olması gerekiyor telefonun. Eğer xoom'un 3G'liyse yaptığım 3.1 güncelleme rehberiyle 3.1 yükleyip USB Host desteğine kavuşabilirsin. Başta dediğim uygulama işe yaramazsa ( ki zannetmiyorum ) ve 3.1 yüklemek istemiyorsan o anlatımı çevirip burada yayınlarım.

Edit: İmla

Edited by snbrk - 12/7/2011, 11:36

.
  10. versamax
        Like  

.

User deleted

Evet o uygulama işe yaramıyor. Tablet'de tiamat türü custom ROM olmalıymış.

.
  11. snbrk
        Like  

.

User deleted

Tamam ben o linkteki anlatımı çevirip yayınlıyorum o zaman.

.
  12. Robot444
        Like  

.

User deleted

Bende 3.1 yüklü. Am usb mouse takılınca görmüyor. Root etmekte istemiyorum.

.
11 replies since 6/7/2011, 15:54   2691 views
  Share  
.