Atrix ve 3G

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Basatbeyi
        Like  

.

User deleted

Arkadaslar Gunaydin,
    Oncelikle burada yasadigim sorun ile ilgili bir baslik yoksa, sorunumu yazmadan once interneti iyice arastirdigimi blirtmek isterim.

Arkadaslar bende 3G sorunu var . Atrix te 2G-3G secme menusu yok. Bende su an Edge var onun uzerinden internet kulaniyorum yada wireless.
    3G ye cevirmekle ilgili bir yerde soyle birsey gordum ve denedim.

2G-3G ayarini seçebilmek için:

*#*#4636#*#*

Yazın, menü gelecek

Phone Information Menüsünü seçin..

ekranı aşağı kaydırın;

"Set preferred netwok type" çıkacak..

altına seçim alanı var,

3G için: WCDMA Only
    2G için: GSM Only
    Otomatik seçim için: GSM Auto (PRL)

seçin
    ve artık neüden çıkabilirsiniz..

Bu yazilanlari uyguladim ama yinede 3G gelmedi. Benzeri problem HTC lerin bazi modellerindede varmis.
    Bu problemi yasayipta cozen arkadaslarimiz varsa varsa nasil cozdugunu anlatabilir mi ?
    Veya rom yada anroid guncellemesi yapmamizmi gerekir.
    Bendeki system ozellikleri

Andorid O.S. : Android 2.2.2
    System Version : 4.1.83 MB860 ATT.en.US
    Motorola Webtop version : OSHWT_UI_4.257.30

Tesekkurler kolay gelsin.

.
  2. ozgboy
        Like  

.

User deleted

At&t cihazlarda 3G açma kapama menüsü kapatılmış. 3G çekmeme ise bulunduğunuz yerle alakalıdır kesinlikle. Öncelikle söylemem gerekir ki bu telefonun çekim gücü kullanmış olduğum diğer telefonlara göre daha düşük. Yaşadığınız yeri bilmi,yorum ama merkezi bir yere gidin 3G göreceksiniz. Bu arada vermiş olduğunuz tuş kombinasyonu ve seçim doğru. :) Ben de bir cihaz almıştım daha yeni. 3G ile internete bağlanmaya çalıştığımda reset attı 2-3 defa daha sonra da göçtü. :)

.
  3. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba basatbeyi,

Atrix dediğin gibi önce WCDMA ( 3g türevleri ) eğer bulamazsa Edge ve aşağısı türden şebekelere bağlanıyor. Cihazına 3G gelmemesinin 3 açıklaması olabilir. Ya bulunduğun yerde 3G yoktur ya bu uyguladığın komutlar bir sıkıntı çıkarmış olabilir yada hattın operatör tarafından 3G aktif edilmemiştir. Son olarak çekim gücü ve stabiliteyi arttırmak için radyo rom güncellemesi yapabilirsin. Yakında forumda paylaşacağız.

Yanlış bilgidir , Atrix'de 3G problemi falan olduğu. ( 3 bant 3g şebeke desteği mevcut WCDMA 850,1900,2100mhz ). Ülkemizde 3g bantlar 2100mhz'dan çalışıyor.

.
  4. Basatbeyi
        Like  

.

User deleted

Tesekkurler arkadaslar,
    Sanirim sebekemden 3G acik degilmis. Simdi "E" yerine artik "H+" gozukuyor. Oldu sanirim.
    Speedtest ile test ettigimde veriler
    Ping : 118ms ( fazla gibi geldi bu kadar ping )
    Download : 110-130 kbps civari ( bu da az gozuktu bana )
    Upload : 52 kbps ( digerlerine oranla normal gibi hatta biraz yuksek.
    3G ye gore normalmidir arkadaslar bu veriler.

.
  5. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Bu rakamlar 3g'ye göre komik, radio rom'u güncellemen faydalı olacaktır. Vodafone 3g ile speedtest sonuçlarım download 2.3mbps , upload 1.2mbps. SpeedTest'i yaptığın anda bulunduğun bölgenin baz istasyonuna yakınlığı ve dolayısıyla sinyal gücü'nün hızdaki etkisi büyük.

Şu radio rom'u yüklersen, daha iyi download / upload hızlarına ulaşacaksındır.
    https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=45994633

.
  6. Basatbeyi
        Like  

.

User deleted

Merhaba Semsettin,
    Soyledigin radio update i az once yaptim ama pek bir degisiklik olmadi 100 kb civari download gorunuyor H+ durumundayken.
    Su an sadece tek yerden deneyebiliyorum, Baska yerlerdede deneyecegim belki dedigin gibi sinyal zayif geliyor olabilir .
    Denedikten sonra burada paylasirim sonucu, sen ve diger arkadaslarada tesekkurler.
    İyiki boyle bir site kurmussunuz bilgilerinizi bizimle paylasiyorsunuz yoksa halimiz harapti :)

.
  7. acu540
        Like  

.

User deleted

arkadaşlar atrix aldım avea 1gb paketim var ama apn ayarları gelmedi. elle yazdım ama yine bağlanmıyo.
    android 2,3,4 kullanıyorum napabilirim

.
  8. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Marketten Apn Global indirip, bu program aracılığıyla apn ayarlarını almayı dene birde. Avea ayarların doğru ise girmemesi için tek neden VERİ iletişimi'nin kapalı olması yada AVEA data paketinde bir sıkıntı vardır.

https://market.android.com/details?id=osat...e=search_result

.
7 replies since 11/7/2011, 07:15   671 views
  Share  
.