Usb Bağlantısı

« Older   Newer »

Share  
.
  1. badboy902
        Like  

.

User deleted

Slm arkadaşlar ben bugün bir adet xoom aldım.beklediğime deydi diye düşünüyorum. Fakat usb ile doğrudan bağlanamıyorum.kutudan herhangi bir yazılım cd si de cikmadı. Video atmak istiyorum fakat atamıyorum müziki winampla hallettik ama ... Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

.
  2. snbrk
        Like  

.

User deleted

Merhaba badboy902 foruma hoşgeldin,

Cihaza belli bir aparat yardımıyla usb takabiliyorsun fakat, flash bellek harici klavye vb. şeyleri. eğer custom kernel yükleyip usb mass storage tool yüklersen bu desteği elde edebilirsin. Cihazı içinden çıkan micro usb kablosuyla cihazını bilgisayara bağlayıp, bilgisayarımdan mz601 e girerek müziklerini music klasörüne, videolarını movies klasörüne atarak kullanabilirsin.

.
  3. badboy902
        Like  

.

User deleted

hocam öncelikle ilgin ve yardımın için teşekkür ederim. Yalnız bana biraz daha ayrıntılı anlatırsan nasıl yapacağımı daha da memnun ve minnettar olurum. Teşekkürler...

.
  4. snbrk
        Like  

.

User deleted

Kutunun içinden bir ucu tablete, bir ucu ise bilgisayara bağlanacak, MicroUSB adı verilen bir kablo bulunacak. Bunun bir ucunu PC'ye, diğer ucunu ise Xoom'u Motorola yazısı düz bir şekilde tuttuğunda altta kalan girişlerden uygun olana tak. daha sonra bilgisayarın tabletini algılayacaktır. Bilgisayarında başlat'tan bilgisayarıma gir. Orada MZ601 diye bir cihaz göreceksin, işte o tabletindir. MZ601'e tıklayıp içine gir. İçinde bir sürü klasör olduğunu göreceksin. Müzik eklemek istersen, Music klasörüne git ve müziklerini bilgisayarında bulunduğu yerden kopyala, gittiğin Music klasörüne yapıştır. Eğer ki video yüklemek istersen, Movies klasörüne git ve videolarını bilgisayarında bulunan yerden kopyalayarak gittiğin Movies klasörüne yapıştır :).

.
  5. xenitu
        Like  

.

User deleted

QUOTE (snbrk @ 20/7/2011, 20:39) 
    Merhaba badboy902 foruma hoşgeldin,

Cihaza belli bir aparat yardımıyla usb takabiliyorsun fakat, flash bellek harici klavye vb. şeyleri. eğer custom kernel yükleyip usb mass storage tool yüklersen bu desteği elde edebilirsin. Cihazı içinden çıkan micro usb kablosuyla cihazını bilgisayara bağlayıp, bilgisayarımdan mz601 e girerek müziklerini music klasörüne, videolarını movies klasörüne atarak kullanabilirsin.

sayın snbrk sayenizde birçok şey öğrendim. Öncelikle bunun için teşekkürlerimi ileteyim.

Şu anda cihazımda 3.01 yüklü. Birincisi bu bahsettiğiniz usb mass storage tool u nerede bulabilirim? İkinci olarak ta bu yazılımın çalışması için Tiamat kernel yeterli olur mu?

İyi günler dileklerimle.

.
  6. snbrk
        Like  

.

User deleted

Xenitu foruma hoşgeldin :),

Cihazı 3.1'e yükseltip, tiamat kerneli yükleyip sonra marketten usb mass storage watcher'ı indirmeniz gerekiyor. Bu işlemleri yapabilmeniz için cihaz root'lu olmalı. Yakında Tiamat kernel'i yüklemeyle ilgili bir anlatım yapacağım :)

.
  7. xenitu
        Like  

.

User deleted

Hoşbulduk. 3.1 e gıcık oldum o yüzden geçmiyorum :D. Şaka bir yana geçen gün 3.1 e yükselttim sizin anlatımlarınız sayesinde. Ancak 2 nedenden ötürü geri kaldırdım. Öncelikle uzun zamandır android kullanan biri olarak yapmamam gerek bir hata yaptım. 3.1 e yükselteceğim derken hafta sonu çekmiş olduğum çocuklarımın videolarını sildim. Cihass mass storage modunda bağlanamadığı, MTP modunda bağlandığı için giden verileri geri getirme şansım da artık yok. Ben 2.3.4 Gingerbread kullanıcı olarak (Samsung Galaxy S) te telefonu fabrika ayarlarına da getirsek içerisindeki video ve resimelerimiz silinmediği için alışmışız. Lakkadanak yükledim ve şimdi çok pişmanım. Neyse son pişmanlık fayda etmezmiş.

Çok uzattığımın farkındayım özür dilerim. Diğer neden de 3.1 in avusturya romu olması. Sanırım Türkiye için 3.1 i bekleyeceğim.

Tekrar teşekkür ederim.

.
  8. badboy902
        Like  

.

User deleted

teşekkür ederim hocam.cok yardımın için saol

.
  9. snbrk
        Like  

.

User deleted

QUOTE (xenitu @ 22/7/2011, 14:38) 
    Hoşbulduk. 3.1 e gıcık oldum o yüzden geçmiyorum :D. Şaka bir yana geçen gün 3.1 e yükselttim sizin anlatımlarınız sayesinde. Ancak 2 nedenden ötürü geri kaldırdım. Öncelikle uzun zamandır android kullanan biri olarak yapmamam gerek bir hata yaptım. 3.1 e yükselteceğim derken hafta sonu çekmiş olduğum çocuklarımın videolarını sildim. Cihass mass storage modunda bağlanamadığı, MTP modunda bağlandığı için giden verileri geri getirme şansım da artık yok. Ben 2.3.4 Gingerbread kullanıcı olarak (Samsung Galaxy S) te telefonu fabrika ayarlarına da getirsek içerisindeki video ve resimelerimiz silinmediği için alışmışız. Lakkadanak yükledim ve şimdi çok pişmanım. Neyse son pişmanlık fayda etmezmiş.

Çok uzattığımın farkındayım özür dilerim. Diğer neden de 3.1 in avusturya romu olması. Sanırım Türkiye için 3.1 i bekleyeceğim.

Tekrar teşekkür ederim.

avusturya romu bir şeyi değiştirmiyor, google books da var hem :) dilde problem varsa morelocale2 kullanın, peki nedir sorununuz avusturya romunda ?

@badboy902
    Rica ederim, ne demek :)

.
  10. xenitu
        Like  

.

User deleted

Hoca dil problem im yok cok sukur. :-) dedim ya dosyalari kaybettim o cok icimi yakti. Ote yandan 0 dan turk romu yukledigimde (ki turkce klavyesi bile olmayan %­70 turkcelestirilmis bir rom bu) google hrsabimdan yukledigim programlar ve hatta access pointler bile geliyor. Au romda bu gerceklesmedi. Turkce 3.1 yakin dendigi icin bir sure bekleyeyim dedim, yoksa gercek anlamda bir alip veremedigim yok romla. Hatta cihazi aldigimdan beri aradigim birseydi. Yarin olmazsa obur gun mutlaka yuklerim duramam zaten.

.
  11. snbrk
        Like  

.

User deleted

Hocam motorola 3-5 hafta içinde çıkar diyor, zaten haberlerde var burdaki bataryayla ilgili bir sorundan dolayı üstünde tekrar çalışılmaya başlanmış :)

.
  12. xenitu
        Like  

.

User deleted

Ohooo 3 5 hafta dayanamam hocam. En gec pazartesi yuklerim yeniden 3.1 i :-)

.
  13. snbrk
        Like  

.

User deleted

3.1 gerçekten güzel ve farklı :).

.
  14. shiftdel
        Like  

.

User deleted

Bende neden yok bu google books :wacko: