[ROM-AOSP][01-08-2011] The FroyoMOD v2.9.3- Beyond Froyo!! xD

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Alıntı 89luca89 @XDA

motorolafroyomod

AlexanderKirov THX FOR THE PICTURE!

Then here is the ROM:

from AOSP source, I applied the code taken from the team Cyanogen 6 and 7 and Cvcps Sapphire MOD to achieve some results

Starting withthe ROM , there is a dedicated application in the "settings"!
    Here it is described:

[B] THE FroyoMOD EXTRAS

EXTRA SETTINGS
    Jit on / off
    Ads on / off
    bootanimation with one switch in / sdcard
    wipe battery and calibration

App2sd-Froyo SETTINGS
    Allow ANY application moving
    selection of default install location (internal / external / automatic)

Lockscreen SETTINGS
    Lockscreen Style (rotary or Stock TABS)
    Unlock menu on / off

Galaxy Power Widgets Settings
    Widgets display on / off
    <<<choose buttons>>>
    Rearrange icons

IU ExtraSettings
    Reflow after pinching in browser on / off
    Overscroll on / off
    StatusBar items color customization
    Date and Provider color customization
    Notifications color customization

Window / transitions animation speed (fast / slow / normal / off)
    Additional information on the battery

COMPLETE CHANGELOG
    Compiled from AOSP Source
    Zipaligned
    Optimized
    Hacks in Build.prop
    Hacks in media_profiles.xml to improve camera and camcorder quality!
    ADBD-on boot
    Autoboot OR: add recovery command creation
    App2Ext automatically detected, mounted and used!!
    Kernel Tewaks (where possible!)
    Sysctl.conf
    Cifs/nFs/Ext Supports
    Optimized Memory Managment
    Optimized I/O settings
    Optimized CPU settings
    Home locked in memory
    MMS.apk locked in memory
    HUGE Apn.conf
    Reboot options in PowerPrompt
    Add a long press to backbutton option to kill the shown app (OPTIONAL!)
    Change Song (Next/prev) with Volume buttons while screen is Off
    Stop/play song with cam button while screen is off
    Galaxy S Style Scrollable widget power -> (exclusive The ONLY froyo in the world to have it )
    Add a long press option to the status bar widgets to open the corresponding settings -> (Another time THE ONLY FROYO IN THE WORLD )
    Easier themeable power widget
    Swipe to clear a single notification
    Notification will follow the finger movement!
    Overscroll iPhone/galaxyS Style
    Rotary lockscreen or Tab Lockscreen chooseable
    Unlockable with the "menu" button
    Added 1% battery steps (OPTIONAL!)
    Added Bootsound
    Overclocked with 5 slots (1000/800/600/400/250)
    Add selection of silent mode with volume control (after the "vibrate" there is the "mute")
    Add the possibility to swap the volume keys in landscape mode
    Add the possibility to switch ADS ON/OFF
    Add the possibility to switch JIT ON/OFF (off by DEFAULT)
    Add the possibility to switch CAM SOUND ON/OFF
    Add the possibility to switch Bootsound ON/OFF
    Add the possibility to Swap Bootanimation with one in the root of SDCARD
    Add the possibility to CALIBRATE AUTOMATICALLY THE BATTERY
    Add the possibility to completely choose the Fonts color in StatusBar
    Add the possibility to completely choose the Color of Clock
    Add the possibility to Show/Hidden Clock
    Add the possibility to Show/Hidden dBm signal strenght and choose the color
    Add the possibility to completely choose Date color
    Add the possibility to completely choose to hide/show the PLMN (lock&statusbar) and choose the color
    Add the possibility to completely choose to hide/show the SPN (lock&statusbar) and choose the color
    Add the possibility to completely choose the color of Notifications ticker,count, "no notification" title, Items (title/text/time), Onoing notifications and so on...
    Add the possibility to Switch on/off the reflow of text after pinch to zoom
    BrowserMOD with bunch of new features
    PhoneMOD With many features and blacklist
    ContactsMOD
    MMS.apk MOD (with many features)

Allow disabling of dock observer
    Flashlight app+Button
    Choosable CRT Animations OFF/ON (disabled by DEFAULT)
    Coosable launcher 2d or 3d (2d by DEFAULT)
    Choosable PhoneMOD or Stock (MOD by DEFAULT)
    Choosable Gallery 2d AOSP/2d quickpic or 3d AOSP/3d motion gestures (2d AOSP by DEFAULT)
    Choosable Music Stock/Honeycomb/MOD/MIUI (Stock by DEFAULT)
    Choosable Keyboard HTC/Motorola/Froyo/Gingerbread (Gingerbread BY DEFAULT)
    Choosable Camera Stock/MIUI (Stock by DEFAULT)

Optionals Overclock Packs
    Bunch of themes

NB:

THIS IS NOT A NANDROID, IS AN UPDATE.ZIP
    DOWNLOAD AND PUT IT AS IT IS IN YOU /sdcard/OpenRecovery/updates FOLDER;
    REBOOT IN RECOVERY, ENTER THE OPEN RECOVERY THEN CHOOSE APPLY UPDATE!
    REMEMBER TO WIPE DATA/CACHE!!!

THE MOD IS NOT COMPATIBLE WITH THE MODS OF GOT RECOVERY BUT AS WITH THE ANDROIDIANI 3.3 OR MORE!

I RECOMMEND THE ANDROIDIANI OR BY ME AND AZHAD (v3.3 or MORE), OR THE OpenRecovery BY SKRILAX_CZ! NOW ALSO THE MINIMOD BY -FuFu-!!!

FROM THE 2.1.0 RELEASE YOU WILL NOT NEED ANY MORE TO FLASH ANY SBF IF YOU COME FROM ECLAIR OR OTHER FROYO, BOOT.IMG IS FLASHED VIA update.zip !!!

FROM RELEASE 2.4.0 YOU WILL NOT NEED ALSO TO START FROM ANY NANDROID/SBF FOR THE BASEBAND: bpsw.img WILL BE FLASHED TOGHETHER WITH BOOT.IMG!

FroyoMOD kurulumu konusunda TheMurat arkadaşımız rom'un nasıl yükleneceğini adım adım anlattı, takip edebilirsiniz.
    FROYOMOD 2.9.1

FROYOMOD 2.9.2
    CODE
    2.9.2 Changelog
    NEW Gingerbread Text Handler in Froyo! -> see screenshot http://i52.tinypic.com/ay1zbd.png (thx Achotjan!!)
    NEW ICONS in Statusbar PowerWidget! (Beautifull  Thx mblaster4711!)
    Included Fix WIFI
    INcluded DSI Fix v2.2 (thx nadlabak!)
    Included Fix Fro Blinking Leds
    Reworked Overscroll effect to have a more natural feeling
    Updated GoLauncher to latest release
    Reworked a little the Tweaks for I/O and kernel
    Tried also to resolve the Sleeping iussues!

FROYOMOD 2.9.3

CODE
    2.9.3 Changelog
    Package manager optimization
    EGL set to use HW accelleration (thx kabaldan)
    Framework optimization
    WPA Supplicant fix (thx Kabaldan)
    Updated to new kernel and modules
    Updated GoLauncher
    revised location.cfg and build.prop to reduce GPS logging, stop useless log deamon
    Rom completely batch-optipngized consume less space on disk and ram

********************************************************************************************************************************************

Rom'u kişiselleştirmek için epey bi seçeneğiniz var, istediğiniz paketi recocvey'den update.zip gibi flashlayıp rom ile dahada iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Flash işlemlerinden sonra Wipe dalvik ve Wipe cache yapmayı unutmayın. Yoksa FC ( force close) 'lar yaşayabilirsiniz.

Overclock Eklemeleri

Rom ile gelen standart overclock tablosu şu şekilde 1000-800-550-350-250mhz normal voltaj, telefon'un yaptığı işlemlere göre işlemci frekans düşürme/yükseltme yapıyor. Aşağıdaki tablolardan istediğinizi flashlayıp ister daha hızlı bir telefona isterseniz Ultra low voltage paketleriyle maksimum batarya süresine kavuşabilirsiniz. Her telefonda sorunsuz çalışmayabilir, cihazda sorun olursa rom ile beraber gelen Default Overclock tablosunu flashlayın.

Ultra low voltage : İşlemci overclock edilirken mümkün mertebe en düşük voltaj veriliyor, böylece aynı işlem gücünü daha iyi batarya performansıyla ile sağlama hedefleniyor.

900-600-500-350-250mhz
    800-500-400-350-250mhz
    700-500-400-350-250mhz
    550-400-350-250-125mhz

Normal Voltage : Normal voltaj değerleriyle daha stabil bir overclock imkanı sunan paketler, batarya süresi Ultra Low 'a göre düşecektir.

1100-800-550-350-250mhz
    900-600-500-350-250mhz
    800-500-400-350-250mhz
    700-500-400-350-250mhz
    550-400-350-250-125mhz

Görsel Eklemeler

Gingerbread CRT Animasyonu, 2.3 Gingerbread'e özel bulunan CRT animasyonudur, daha havalı bir milestone için herkese tavsiyedir. Eğer sorun yaşarsanız CRT animasyonu kaldırmak için CRT_Animatons_REMOVER.zip dosyasını flashlayın.
    Froyo Stock klavyesi, AOSP Froyo'nun orjinal klavyesini yeğleyenler bunu flashlayabilir.
    Gingerbread Stock klavyesi, FroyoMOD rom ile default gelen kullanışsız Gingerbread klavyesi.
    MotoBLUR klavyesi, MotoBLUR'un kendi klavyesi, ses komutları ve metin tahmin mevcut(ing-isp)
    HTC Sense klavyesi, HTC Sense klavyesi, ses komutları ve metin tahminleri mevcut.

Launcher ve Diğer sistem uygulamaları

Launcher2D , 2D olup 7 ana ekranlı
    Launcher3D , 3D olup 7 ana ekranlı
    Honeycomb müzikçalar Honeycomb 3.0 'ın müzikçaları
    MusicMOD (tavsiyedir) MusicMOD, cm ve diğer rom'larda bulunan özellikli bir müzikçalar.
    Stock Froyo Motorola Music player FroyoMOD içindeki default motorola müzikçaları.
    MIUI-Music MIUI müzikçaları, gayet güzel.
    MIUI-Camera, Rom ile gelen kamera uygulaması üzerine birçok yenilik ve Widescreen foto çekme özelliği, MIUI kamera'dan vazgeçemeyeceksiniz.
    Stock Camera, bu da FroyoMOD ile gelen kamera uygulaması, orjinalden şaşmayanlara.
    Gallery 2D, 2D galeri programı, hızlı çalışan bir galeri isteyenlere özel.
    Gallery 3D, Hareket sensörlü 3D galeri programı, resimleri değiştirmek için telefonu sağ-sol 'a doğru oynatın. Yakınlaştırıp / uzaklaştırmak için ileri-geri yapın.
    Gallery 3D AOSP, Hareket sensörü kaldırılmış 3D galeri programı.

Son güncelleme : 05.09.2011 , 2.9.3 rom, ekstralar ve nasıl flashlanacağı eklendi.

Edited by Semseddin - 5/9/2011, 23:14

.
  2. doganmert
        Like  

.

User deleted

Sınan abi ne işe yaradığını sorabılır mıyım? Başlıkta ROM Yazıyor ama işlevini anlayamadım.

.
  3. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Bu paylaşım AOSP bir rom,yani içinde motorolaya ait birşey yok. Nexus one gibi saf bir android deneyimini milestone kullanıcılarına yaşatmayı hedeflemiş 89luca89 isimli rom yazarı. Hatalar giderilmiş ve birçok yeni özellik eklenmiş. Bence bu rom'u bi deneyin.

.
  4. doganmert
        Like  

.

User deleted

Tamamdır abi bunuda indiriyorum şimdi. Milestone'u satmayı düşünüyordum sürekli kitlenmeler oluyor diye. TR Rom u yukledim kitlenme olmadı şimdiye kadar. Umarım bu ROM'lardan memnun kalırım. Teşekkürler Abi :) Önce MİUİ yi deneyeceğim yorumumu yazarım.

.
  5. Semseddin
        Like  

.

User deleted

İnşallah memnun kalırsın doğanmert, ben xda'dan eledim 2 tane sağlam A853 rom gördüm ve paylaştım. Faydalı olacaksa ne mutlu bana,sana ve diğer kullananlara. Motorola, milestone'dan elini eteğini çekti,official rom'daki buglara bile düzeltme yapmıyor. Milestone kullanıcıları yavaş yavaş "orjinal rom'dan başka rom kullanmam" mantalitesinden çıkmalı. Costom rom'larda hata olabilir ama orjinallerde bile hata varken çok büyütmemek lazım.

Hayırlısı :)

.
  6. doganmert
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler abi :) Yükledim ve Gayet Başarılı. Yorumum şöyle.

Telefonu Açıp Motorola Logosundan sonra Drooid diye bir ses geliyor :)

- GoLauncher Mevcut.
    - Hız Konusunda Gayet İyi.
    - Kilit Ekranı 2.2 Froyo gibi değil. 2.1 Eclair kilidiyle açılıyor.
    - Bildirim Ekranını açtığınızda WiFi, Bluetoot,GPS,2G/3G ve Edge Widgetları Mevcut.
    - Mesajlara girdiğimizde Ekran Siyah olarak gelıyor.
    - Klavye olarak Siyah Froyo klavyesi mevcut.
    - Bataryanın %­lik göstergeci mevcut.
    - Extra Ayarlar Olarak FroyoMOD Extras Settings mevcut. Birçok ayar mevcut.
    - Ek özellik olarak Programları Hangi Hız Düzeyinde açmak istiyorsanız Onuda ayarlayabılıyorsunuz. Ben bu özelliği çok beğendim.

Tavsiye Ediyorum :thumb_yello.gif:

Edited by doganmert - 31/7/2011, 18:47

.
  7. TheMurat
        Like  

.

User deleted

Cihazın hızlı olmasını önemsiyorum ve şu anda orjinal rom'u kullanıyorum (froyo).

Verdiğiniz bu mod orjinale nazaran daha hızlı mı? ve bu modu nasıl kuracağımı anlamadım :)

Buradaki gibi mi yapıyoruz? https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=46255919

.
  8. doganmert
        Like  

.

User deleted

Cyanogen Mod'u nasıl yukluyorsan öyle yukluyorsun :) Tek fark yüklemeden önce Dalvık Cache diyorsunuz. Yukledıkten Sonra Wıpe Data Reset yapmayı unutmayın yoksa Motorola Logosunda Kalır telefon.
    Hız olarak Cyanogen'e 10 Basar diyebilirim. Ayrıyetten Mesajlar, Tarayıcı, Gmail yada Oyun olarak angry bırds. Bunları açmak için olan hız bile ayarlanabılıyor. Şuan uçuyor diyebilirim telefon. :)

.
  9. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Yüklemeden sonra wi-fi problemi yaşayanlar aşağıdaki çözümü uygulayın.

1- Recovery'den wipe data / factory reset , Wipe dalvik cache , Wipe cache partition yapın.
    2- wifi+dsi_fix2.2 update.zip dosyasını recovery'den apply update.zip olarak yükleyin.

.
  10. TheMurat
        Like  

.

User deleted

Acemi bir kullanıcı olarak hiçbirşey anlamadım :) RSD Lite'ı bilgisayara kurdum ama bu froyomod içinden herhangi bir dosyayı görmüyor.

Bir yerlerde bir yanlışlık var ama nerede, sabah tırmalıyacağım artık.

Edited by TheMurat - 1/8/2011, 03:29

.
  11. doganmert
        Like  

.

User deleted

RSD Lite ile flashlanmıyor Hocam. Open Recovery'ı telefona flashla ondan sonra Updates klasörünün içine FroyoMOD'u at. Sonra recovery modda telefonu aç ve dalvik cache, wipe data reset ve altındakı wipe data partition yap. Ondan sonra apply updateden FroyoMOD.zip'i yükle. Bu kadar basit. Kolay Gelsin. Ayarlamaları ben çözdüm şuan çok hızlı telefon. Yapamazsan buradayım :thumb_yello.gif:

.
  12. TheMurat
        Like  

.

User deleted

Acemiliğimi maruz görün, kafam karıştı biraz :)

1. OpenRecovery içinden çıkan OpenRecovery klasörü, update.zip ve vulnerable_recovery.sbf dosyalarını sdcard'ın anadizinine kopyaladım.
    2. TheFroyoMOD-v2.9.1 yi Openrecovery/updates klasörünün içine kopyaladım (sıkıştırılmış dosyayı açmadan)

3. Telefonu recovery modda açınca aşağıdaki menü çıkıyor. dalvik cache yok
    *reboot system now
    *apply.sdcard:update.zip
    *wipe data/factory reset
    *wipe cache partition

4. Bu mesajı yazdım :D

.
  13. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Cihazındaki orjinal recovery'desin. Bu tür modifiye rom'ları yüklemek için farklı recovery'lere ihtiyacın var. Aşağıdan G.O.T recovery'i yüklemelisin.

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=44159614

.
  14. TheMurat
        Like  

.

User deleted

Hemen yüklüyorum

Hayır yükleyemiyorum, dosyayı indirdim ve sd kart'ın anadizinine kopyaladım. Cihazı recovery mode da açtım apply sdcard:update.zip yapınca "E:EOCD marker occurs after start of EOCD, E:signature verification failed, Installation aborted hatası alıyorum.

İmza problemi!!!

Edited by TheMurat - 2/8/2011, 19:20

.
  15. doganmert
        Like  

.

User deleted

Vulnerable_Recovery'i önce rsd lite ile flashlaman gerekiyor. Flashladıktan sonra Open recovery'nın asıl yerine(Dalvik Cache olan yere) girebileceksin. Onu yaptıktan sonra Wipe data factory reset, wipe partition, dalvik cache yap. Sonra apply update'den Froyomodu yükle. yükledikten sonra tekrar wipe data factory reset yap. diğerlerini yapmana gerek yok. Reboot Phone yap ve İşlem tamam :thumb_yello.gif:

.
40 replies since 31/7/2011, 09:57   3588 views
  Share  
.