MZ601 3.2 türkçe oluyor

« Older   Newer »

Share  
.
  1. sat112
        Like  

.

User deleted

Android 3.2 sürümünü cihazıma yüklediğimde tek sıkıntım türkçe olmamasıydı.Morelocale 2 yükledim fakat oda sorunumu çözmedi.En son çıkan" Tiamat Xoom Rom 2.0.1 MultiLangs" rom update'i sorunuma çözüm oldu.Cihazı recovery mode'da açtıktan sonra rom update'i yükledim ve Android 3.2 yüklü cihazım türkçe oldu.Tabi bu işlemi yapmadan önce Titanium Backup ile cihazın backup'ını almıştım.Böylece kullandığım programlarda geri geldi.

Edited by sat112 - 1/8/2011, 16:04

.
  2. xenitu
        Like  

.

User deleted

Usta bir de bu işlemi nasıl yapacağımızı anlatsan süper olacak :D

.
  3. sat112
        Like  

.

User deleted

İlk önce eğer daha önce yapmadıysanız aşağıdaki linkteki adımları uygulayarak "recovery-Tiamat-R4c-100611-1150-cwm.img" yüklemelesiniz.
    https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=46893566
    Daha sonra cihazın arkasındaki Power tuşu ve Vol+ tuşuna basarak cihazı restart ediyoruz.Açılışta DualCore yazısı gözüktükten 2 saniye sonra Vol- tuşuna basılı tutuyoruz ve Android Recovery diye bir yazı çıkıyor.Sonra Vol+ tuşuna basarak Recovery mode'a giriyoruz.Tabi daha önce "Team Tiamat Rom 2.0.1 "Manta Ray" Rom'unu bulup(aşağıdaki linkte) Microsd kart içine atacağımızı unutmayalım.Birde Titanium backup la yedek alsak iyi olur daha önce.Sonra recovery mode da "Wipe data / factory reset" tıklayıp data cache silmeyi onaylıyoruz.Daha sonra install kısmına gelip "zip install from sdcard" ta tıklıyoruz ve sd card içindeki zip'li haldeki Rom dosyasını yüklüyoruz.Sonra ana menuye dönüp cihazı reboot ediyoruz.

htt*://www.mediafire.com/?7e49sji6z3pch7a

Türkçe klavye içinde bunu kullanabilirsiniz.
    htt://www.mediafire.com/?yz3tjm5ydmz

Edited by sat112 - 1/8/2011, 21:31

.
  4. xenitu
        Like  

.

User deleted

Ustad paylasim icin tesekkurler. Bunu yuklrdigimizde fotograf video ve diger dosyalarimiz siliniyor mu?

.
  5. sat112
        Like  

.

User deleted

Dediğim gibi Titanium Backup'la yedek alırsan hiçbirşey silinmez

.
  6. xenitu
        Like  

.

User deleted

Ustad tesekurler. Az özce yükledim harika oldu.

Yanliz bir durumun farkiına vardim. Quickoffice hd xoom u turkce yapinca excell dosyalarini acamiyor ve olusturamiyor. Ingilizceye dondurunce sorunsuz calisiyor.

.
  7. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Xoom Motorola sahiplerine Hayırlı ola :D

.
  8. pekozgur
        Like  

.

User deleted

Bu başlıkta anlatılanın aşağıdaki başlık ile ne farkı var?

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=46893566

kusura bakmayın sonradan farkettim... verilen linkteki dosya multilang imiş. dolayısı ile bayağı bir farkı oluyor :)

yüklüyorum.

Teşekkürler

.
  9. pekozgur
        Like  

.

User deleted

Evet yaptım oldu... Bakalım Astro ile yüklediğim uygulamaların update'i ile ilgili sorun olacak mı. kullandıkça bilgi veririm

.
  10. erhanmete
        Like  

.

User deleted

QUOTE (xenitu @ 2/8/2011, 10:57) 

Yanliz bir durumun farkiına vardim. Quickoffice hd xoom u turkce yapinca excell dosyalarini acamiyor ve olusturamiyor. Ingilizceye dondurunce sorunsuz calisiyor.

bence şimdilik bu tip cihazları ingilizce kullanmanın bir yolunu bulmalısınız.
    sistem kısmen yeni olduğu için zaman zaman böyle problemler çıkıyor hep.
    mesela türkçe iken youtube arama yapıyormu ?

.
  11. Semseddin
        Like  

.

User deleted

PDA işletim sistemleri ingilizce harici kullanılan bir dilde sorun çıkarma huyundan bir türlü vazgeçemedi. Android'de malesef buna dahil.

.
  12. xenitu
        Like  

.

User deleted

QUOTE (erhanmete @ 2/8/2011, 14:57) 
    QUOTE (xenitu @ 2/8/2011, 10:57) 

bence şimdilik bu tip cihazları ingilizce kullanmanın bir yolunu bulmalısınız.
    sistem kısmen yeni olduğu için zaman zaman böyle problemler çıkıyor hep.
    mesela türkçe iken youtube arama yapıyormu ?

Youtube aramasini denemedim. Ama zaten hemen ingilizceye geri dondum. Turkce istememin tek nedeni sovenizm

.
  13. sat112
        Like  

.

User deleted

QUOTE (xenitu @ 2/8/2011, 09:57) 

Quickoffice yerine" Documents to Go" yu denedin mi?

.
  14. pekozgur
        Like  

.

User deleted

Bu rom'u yükledikten sonra Angry Birds Seasons oynarken sorun yaşıyorum. Verileri temizlemeyi denedim... Kaldırıp tekrar yüklemeyi denedim... İki durumda da ilk denemede açılıyor. Oyunu kapatıp farklı bir şey yapınca da ya oyuna girmiyor ya da bölüm seçtiğinizde bölüm gelmeden kapanıyor. Bu arada bir hata mesajı çıkıyor ama anında kayboluyor.

Sebebi ne olabilir? Rio ya da normalinde problem yok...

.
  15. pekozgur
        Like  

.

User deleted

Dili ingilizceye çevirince düzeldi. İlginç :thumb_yello.gif: :huh:

.
20 replies since 1/8/2011, 14:31   758 views
  Share  
.