Lütfen Yardım. Cihaz açılmıyor

« Older   Newer »

Share  
.
  1. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (epivep @ 19/8/2011, 18:20)
    Evet nihayet sorun çözüldü. Emeği geçen herkese çok çok teşekkür ederim.

Driverleri defalarca kaldırdım tekrar kurdum. en sonunda MotoHelper_2.0.49_Driver_5.0.0 driverini tekrar kurduğumda komutları kabul etti

fastboot flash boot boot.img
    fastboot flash system system.img
    fastboot flash recovery recovery.img
    fastboot flash userdata userdata.img
    fastboot erase cache
    fastboot oem lock

komutlarını girdim. ancak cihaz açılmadı. son komutu iptal ederek support modda
    fastboot oem unlock
    komutunu girdikten sonra cihaz reboot ederken tüm kabloları çıkardım ve nihayet cihazım açıldı.

çok mutlu oldum inanın. hakkınızı helal ediniz. çok emeğiniz geçti.

QUOTE (dogangoxel @ 19/8/2011, 17:14) 
    Engin abi cihazı kurtardın demek , günün en güzel haberi çok sevindim gerçekten :thumb_yello.gif: Nasıl yaptığınıda yazarsan diğer arkadaşlarada yardımı olur :thumb_yello.gif: Şimdilik root veya 3.1 falan uğraşma abi bir ara hallederiz.En kötü ben gelip yapacam yaw :D

yok kardeşim ya bir daha elimi sürmem :D

QUOTE (Semseddin @ 19/8/2011, 20:30)
    Cihazın kurtulmasına sevindim, güzel bir konu ve mutlu bir son oldu. Emeği geçen arkadaşlara teşekkürler. Bu olayda factory cable'ın sadece bataryasız flash atmaya yarayan basit bir kablo olmadığını da tasdikledik.

:)

QUOTE (dogangoxel @ 19/8/2011, 20:37)
    QUOTE (Semseddin @ 19/8/2011, 19:30) 
    Cihazın kurtulmasına sevindim, güzel bir konu ve mutlu bir son oldu. Emeği geçen arkadaşlara teşekkürler. Bu olayda factory cable'ın sadece bataryasız flash atmaya yarayan basit bir kablo olmadığını da tasdikledik.

:)

Sinan aynen sana katılıyorum :thumb_yello.gif: Motorola'da çalışan arkadaşlara bir ara eğitim verelim forum olarak :P Teşekkürler herkese :thumb_yello.gif:

engin bey'in telefonunun hallolmasi hepimizi mutlu etti ve zikkim fabrika kablosunun belki de gorunenden daha cok ise yarayabilecegini gosterdi...

bu arada dos komutlari ile ilgili ufak bir hatirlatma yapmakta fayda var...

bilgisayar dedigimiz cihaz aslinda sahibi ne isterse onu yapar.
    yaz dersin yazar, kapan dersin kapanir (teorik olarak :) )
    ancak is dos komutlarina gelince, ozellikle de ".exe" komutlarinda bazen killik yapiyor...
    ornek olarak su son xoom olayi...
    engin bey komutlari bir yere kopyalamis olsa da bilgisayar onu bulmak istemiyor; bulsa da calistirmiyor, tembellik ediyor...
    verdigi hata da manidar: "too many links"...

en nihayetinde SDK komutlarini kullanacaginiz zaman c:\ kok klasorunde bir yere atin ve en fazla 2nci klasorun altinda olsun komut dosyalariniz...

bunun disinda suruculerinizin yuklu oldugunu bilseniz de bu tip bir algilama sorunu yasarsaniz suruculeri kaldirip yeniden yukleyin...

hatta bazen suruculerin surumunu bile begenmiyor bilgisayar...
    ornek olarak (her zaman yapmasa da) atrix icin illa ki 4.09 surumu istiyor...

herkese brick'siz :bash.gif: (en azindan kurtarilabilir olanindan illa da olacaksa) gunler... :thumb_yello.gif:

.
  2. epivep
        Like  

.

User deleted

size de çok teşekkür ederim. beni çok mutlu etti sizleri tanımış olmam.

.
  3. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (epivep @ 23/8/2011, 01:41) 
    size de çok teşekkür ederim. beni çok mutlu etti sizleri tanımış olmam.

her zaman destek, tam destek... :thumb_yello.gif:
    yeter ki sorun cozulsun...

.
  4. ozdemir
        Like  

.

User deleted

selam arkadasim benim tablet de ayni seningibi oldu telekomdan alinma bilgisayara usb bagladigimda ses geliyor baglanti kuruyor ama mudahale edemiyorum su anda tablet dual core logosu var ne aciliyor nede kapaniyor ne yapacagim sasirdim kaldim oneriniz var mi???

.
  5. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (ozdemir @ 24/8/2011, 13:42) 
    selam arkadasim benim tablet de ayni seningibi oldu telekomdan alinma bilgisayara usb bagladigimda ses geliyor baglanti kuruyor ama mudahale edemiyorum su anda tablet dual core logosu var ne aciliyor nede kapaniyor ne yapacagim sasirdim kaldim oneriniz var mi???

ozdemir merhaba foruma hoşgeldin ,

Geçmiş olsun.İlk sayfadan itibaren oku bakalım işine yarayacakmı ? (Yalnı zdikkat et senin cihaz 3g + wifi ) Birde neden bu hale geldiğini , neler yaptığını yazarsan daha iyi olur.

.
  6. ozdemir
        Like  

.

User deleted

merhaba tesekkur ederim normalde 3.1 kendi uptade yapti sorun yoktu ama root suz kullaniyordum root yaparken benim hatam yanlislikla unroot yapildi tablet her halde sonra tablet cmd sorun yaratti komutlari kabul etmedi ve boyle kaldi su an pc tabledi usb goruyor ama ben ne yuklemem lazim simdi tablet acilmasi icin ...saygilarimla

.
  7. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (ozdemir @ 24/8/2011, 15:05) 
    merhaba tesekkur ederim normalde 3.1 kendi uptade yapti sorun yoktu ama root suz kullaniyordum root yaparken benim hatam yanlislikla unroot yapildi tablet her halde sonra tablet cmd sorun yaratti komutlari kabul etmedi ve boyle kaldi su an pc tabledi usb goruyor ama ben ne yuklemem lazim simdi tablet acilmasi icin ...saygilarimla

Recovery menüye giriyormu cihaz ? Factory data reset dene olmazsa Xoom fastboot ekranına giriyorsa buradaki 3g+wifi yazılımını indirip cihaza komutlarla flashla.Build H.6.1-38-11 for Retail Turkey olan

http://developer.motorola.com/products/software/

Buradaki yazılarıda oku işine yarayacaktır ,

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=47012647

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=47305479

.
  8. ozdemir
        Like  

.

User deleted

Recovery menüye girmiyor fastboot ekranına giriyor..

.
  9. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (ozdemir @ 24/8/2011, 15:19) 
    Recovery menüye girmiyor fastboot ekranına giriyor..

Recovery girmiyorsa , fastboot ekranına girip neler yapmak gerektiğini yukarıda belirttim.Android SDK , usb sürücüleri yükle.

.
  10. ozdemir
        Like  

.

User deleted

ozur dilerim indurecegim site sifre ve parola istiyor..

.
  11. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (ozdemir @ 24/8/2011, 15:32) 
    ozur dilerim indurecegim site sifre ve parola istiyor..

Kendin üye olabilirsin ya da E-mail: [email protected]
    Şifre : motomodtr1

.
  12. ozdemir
        Like  

.

User deleted

cok tesekkur ederim simdi indiriyorum...

.
  13. ozdemir
        Like  

.

User deleted

arkadasim cok tesekkur ederim hallettim yardimlariniza minnetarim saygilarimla..

simdi 3.1 kendi indiriyory

.
  14. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (ozdemir @ 24/8/2011, 16:31) 
    arkadasim cok tesekkur ederim hallettim yardimlariniza minnetarim saygilarimla..

simdi 3.1 kendi indiriyory

Halletiğine sevindim :thumb_yello.gif: Eylül ayındada resmi 3.2 güncellemesi gelecek.

.
  15. serhan588
        Like  

.

User deleted

herkese s.a benim tabletde epivep (engin bey) in durumla aynı hale geldi.failed image sos 0x0002 hatasi çikiyor pc ye bağlıyorum hiçbirşekilde görmüyor factory kablo ile çözmüş beyefendi geçmiş olsun onada ben nerden temin edebilirim bi yardimci olun cihazi kapatamıyorum hiçbişey yapmıyor

.
59 replies since 15/8/2011, 12:15   3853 views
  Share  
.