usb kablo ile mz601 xoom uptade etme

mavi android ekranı açmaa

« Older   Newer »

Share  
.
  1. eko9
        Like  

.

User deleted

öncelikle kablo bu:
    urun.gittigidiyor.com/Nokia-CA-157-microUSB-USB-OTG-adaptor-kablosu_W0QQidZZ43681714
    (bu arada satan adamla alakam yok.yanlıs anlasılmasın)
    usb bellek uptade.zip adlı dosyayikoyuyoruz.kabloya usb yi takıyrz.
    babloyu xoom baglayip cihazi kapatiyrz.güç dügmesine basip bir defa sesi kisma dugmesine basiyrz.Android Recovery
    yazisini gorecegiz.sec acma tusuna basinca yesil android ekrani geliyr.burada güc dugmesine basili tutarak
    sec acma dugmesine basiyrz ve mavi android ekrani geliyr.burada update from USB drive sikki var.bunu ses
    tuslari ile asagi yukari yapip power tusu ile onaylıyrz.yalnız ben daha denemedim.

.
  2. sat112
        Like  

.

User deleted

Bilgi için sağol eko9 ama update için otg kablo yerine microsd kart kullanmak daha pratik olur.Çünkü otg kabloları şu an için bulmak hem zor hemde pahalı.Ayrıca açılışta recovery mode a girmek için öncelikle tiamat recovery rom yüklemek lazım.Yoksa root edilmemiş ve recovery rom yüklenmemiş 3.0.1 versiyonlu cihazlara update yapılamamakta.Teşekkürler.

.
  3. versamax
        Like  

.

User deleted

Ayrıca Nokia CA-157 otg kablosu standart micro usb değil. Ben de aynı hataya düştüğüm için biliyorum. Ama eğe ile kenarlardan biraz yontarsanız oluyor. :)

.
  4. sat112
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler versamax ben de bir ara usb bellek bağlamak için Nokia CA-157 otg kablosu almayı düşünmüştüm ama sonradan yurt dışından tam uyumlu otg kablosu getirtmeye karar verdim.Ca-157 nin tam olarak uymadığını öğrendiğim iyi oldu.

.
  5. eko9
        Like  

.

User deleted

hocam benim bahsettigim recovery degil.cihazin kendidinde olan bir durum.ve 3.0.1 de de var.mavi android ekran bi de yeşil android ekranı var.sadece usb den oluyr ne yazık ki micro sd karttan olmuyr.istersenız bir deneyin.otg kablosu çok pahalı bir cihaz değil.ben 10 tl ye buldum.durun size linkini vereyim
    pdateknoloji.com/Pdasu-Motorola-Xoom-OTG-Kablo_5283.html#0

.
  6. snbrk
        Like  

.

User deleted

Eko9'un bahsettiği, gömülü stock recovery'dir, tiamat'la alakası yoktur ve 3.1 de de 3.0.1 de de 3.2 de de bulunmaktadır.

.
5 replies since 18/8/2011, 09:49   274 views
  Share  
.