SMS on Xoom 3G (3.2) for Tiamat 2.1 Hammerhead

3.2 yüklenmiş MZ601 için SMS gönderme

« Older   Newer »

Share  
.
  1. delarmo
        Like  

.

User deleted

Yükleme tarifleri aynı olduğundan SNBRK'in 3.0.1 için olanından alınmıştır. ancak sadece Tiamat 2.1 ( Hammerhead ) yüklü xoomlar içindir.
    işlemlere başlamadan önce cihazın Tiamat recovery ile backup almanızı tavsiye ederim. Herhangi bir sorun olması durumunda önceki duruma dönebilmek için.

BAŞLAYALIM

1-Gerekli dosyaları indirmiştiniz. İndirdiğiniz rar'ın içerisindeki dosyaları Xoom'u bilgisayarınıza bağlayarak belli bir dizine atın. Bu dizini not edin.
    2- Xoom'unuzda file manager'ler (eFile, File Manager HD vb.) aracılığıyla not ettiğiniz dizine girin ve framework-res.apk haricindeki Handcent SMS ve ES File manager'i yükleyin. Yüklerken uyarı verirse tamam diyin, sizi ayarlar'a götürecek ve orada bilinmeyen kaynaklar'a tik atmanız gerekecek. Tiki atın ve yükleme işlemlerini file manager'e dönerek bitirin.
    3-Yüklediğiniz ES File Manager'i açın.
    4-system/framework.
    5- Önce ne olur ne olmaz orjinal framework-res.apk dosyasını yedeklememiz gerekecek, gittiğiniz dizinde framework-res.apk'yi bularak üstüne basılı tutun.
    6-Karşınıza bir menü çıkacak. Copy deyin.
    7-Daha sonra istediğiniz yere yedeği alın, modifiyeli dosyanın olmadığı bir yere alın(ana dizine ulaşmak için ev ikonunu kullanın). Almak istediğiniz yere geldiğinizde ortadaki beyaz yere dokunun.
    8-Çıkan yerde framework-res.apk'ye basılı tutun ve çıkan menüden paste'ye basın. Yedeğimizi aldık.
    9-Şimdi ES file manager'deki ev ikonuna basın. Not almanızı istediğim dizine gidin ve oradaki modifiye edilmiş framework-res.apk'yi bularak üstüne basılı tutun.
    10-Karşınıza bir menü çıkacak. Copy deyin.
    11-Ev ikonuna basarak çıkan yerde system'e, system'den framework'e girelim.
    12- Aşağı ortadaki beyaz yere basıp 2. framework-res.apk dosyasına basılı tutalım.
    13- Çıkan menüde paste'ye basalım
    14- Overwrite ile ilgili şeyler diyecek, çıkan uyarıya ok diyerek bekleyelim.
    15-Eğer işlemi doğru yaptıysanız Motorola Xoom reboot edecektir.
    16- Artık SMS atabilirsiniz. Yüklediğiniz Handcent Sms'e uygulama menüsünden ulaşın ve bir test mesajı gönderin. Mesaj gitmiş olacaktır:)

indirmek için http://ul.to/ei9sp8kc ( Firefox/chrome ile sorunsuz inmektedir. )

dosyalar ve yükleme tarifi alıntıdır. Snbrkten alıntadaki yanlış yer versamax edit bilgisi ile düzeltilmiştir.

Edited by delarmo - 21/8/2011, 16:17

.
  2. delarmo
        Like  

.

User deleted

Gelen arama ve giden arama çalışıyor teleonda karşı tarafın sesi duyulmuyor o da sizinkini duymuyor ancak artık cihaza eğer sadece data hattı kullanılmıyorsa cevapsız çağrı bırakabilirsiniz :)

.
  3. delarmo
        Like  

.

User deleted

Uğraşmak istemeyen ve henüz hammerhead'e geçmemişler için SMS gönderen framework-res.apk'ın dahil edilmiş olan sürümü tiamat recover üzerinden kurulur http://hotfile.com/dl/127411269/07857ec/Ti...th_sms.zip.html

.
  4. snbrk
        Like  

.

User deleted

Paylaşım için teşekkürler :) tiamat'a çıkar tabi, önemli olan official versiyonlar.

.
  5. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler delarmo. :yes.gif:

.
  6. versamax
        Like  

.

User deleted

İyi de system altında resource klasörünü bulamadım ki gözükmüyor..

Edit:system/framework altında framework-res.apk dosyasını buldum.

.
  7. sat112
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler ellerine sağlık

.
  8. delarmo
        Like  

.

User deleted

teşekkürler yapan kişilere teşekkür etmek lazım. Gördüm paylaşayım dedim.

.
  9. erhanmete
        Like  

.

User deleted

iki defa denedim
    balpeteğinde kalıyor açılmıyor :(

.
  10. snbrk
        Like  

.

User deleted

Erhanmete, cihaz kurtarılır ama, versiyonunu söyler misin(3.x)? Tiamat'ın versiyonu ne?

Edited by snbrk - 22/8/2011, 11:51

.
  11. erhanmete
        Like  

.

User deleted

sayende cihaz kurtarmayla ilgili bir sıkıntım yok dostum :)
    denildiği gibi Tiamat 2.1 ( Hammerhead ) yüklü.
    ama yazıldığı gibi cihaz reboot ediyor ama balpeteğinde kalıyor açılmıyor.

.
  12. sgaldor
        Like  

.

User deleted

QUOTE (delarmo @ 21/8/2011, 07:41) 
    Gelen arama ve giden arama çalışıyor teleonda karşı tarafın sesi duyulmuyor o da sizinkini duymuyor ancak artık cihaza eğer sadece data hattı kullanılmıyorsa cevapsız çağrı bırakabilirsiniz :)

,nş yakın zamanda arama yapıp alabilecek cihaz bende bunu bekliyorum en çok :) bunu yapamaması için hiç bir donanım eksiği yok sonuçta :)

.
11 replies since 21/8/2011, 06:05   687 views
  Share  
.