Motorola Xoom MZ601 3.1 Root Etme

« Older   Newer »

Share  
.
  1. sgaldor
        Like  

.

User deleted

Alıntıdır -XDA
    yazıda snbrk den alıntı :)
    İndirilecek dosyalar için : http://ul.to/nxc83ldo
    Kendim test ettim. android 3.0.1 yuklu cihaz system update ile 3.1 e yukseltılmıstı. sonrasında alttakı ayarlar ıle root ıslemını tamamladım. Telekomdan alınmıs MZ601 cihaz.

*Android SDK'yı yüklemiş olmanız gerekmektedir. İndirmek için tıklayın.
    *Motorola USB Driverleri buraya tıklayarak edinmeniz gerekmektedir.
    *Android SDK'sının kurulabilmesi için JDK yı yüklemelisiniz. Buradan...
    *3G'li MZ601 için geçerlidir.

ÖN HAZIRLIK

1-Root için gerekli dosyaları 64 bit kullanıyorsanız bilgisayarımdan şuan bulunduğunuz hard disk adına girip program files x86'ya girin, 32 bit ise aynı şekilde program files'e girin. Android'e girin ve ordan android-sdk ve onun içinden tools'a girin buraya zipteki dosyaları atın, aynı zamanda bu dosyaları platform-tools adlı klasöre de atın.

1- Komut istemi yani cmd'yi açalım. Xoom'u bilgisayara USB Debugging yani Usb Hata Ayıklaması ( Ayarlar>Uygulamalar>geliştirme'den etkin yapalım) modunda bağlayalım. Komut istemine önce
    adb reboot bootloader

yazıp enter'e basalım. Dual core yazısı geldiği ve sol üstte fastboot starting yazısı çıktığında aşağıdaki komutu girelim:

fastboot oem unlock

2-Karşımıza menüye benzeyen bir yer gelecek. Burada volume down tuşuyla accept/yes'e gelin ve volume up a basın.
    3- Karşımıza bir yazı daha çıkacak. Volume down'la yes/accept'e gelip volume up tuşuna basalım.
    4- Formatting XXX gibisinden yazılar gelecek ve tekrar dual core bölümüne dönecek Xoom.
    5- Cihaz açılınca wifi'ya bağlayın fakat google account'u yapılandırmayın, skip deyin.
    6- Cihaz açıldıktan sonra tekrar USB Hata Ayıklama modunu ayarlardan aktif hale getirin.
    7-Bilgisayarda, cmd'ye geri dönelim. cmd'ye aşağıdaki komutu girelim:

adb reboot bootloader

8- Xoom tekrar reboot olacak.
    9-Sol üstte Starting fastboot protocol yazısı çıktığı zaman cmd'den aşağıdaki kodu girelim

fastboot flash boot boot.img

10- CMD'de boot writing... done yazısı çıktıysa bu işlem de tamamdır. şimdi aşağıda yazdığım kodu girelim:

fastboot reboot

11-Cihaz reboot olana kadar bekleyin, yani açılana kadar. Açılınca cmd'den aşağıdaki komutları girin, biri bitince diğerini...
    adb remount
    adb push su /system/bin
    adb shell
    ln -s /system/bin/su /system/xbin/su
    chmod 4755 /system/bin/su
    exit
    adb push Superuser.apk /system/app
    adb push bcm4329.ko /system/lib/modules
    adb reboot

Rebootlandıktan sonra artık xoom'unuz rootlu. Denenmiştir ve problemsizdir.

Edited by snbrk - 20/9/2011, 16:51

.
  2. aank_06
        Like  

.

User deleted

Slm. Xoom mz601 3.1 şu an kullanıyorum, root etmek istedim ama gerekli dosyayı indirmek istedigimde bilinmeyen yayıncı sertifika hatasi vs hata veriyor. root işini iyi bilen bir arkadaş yardım ederse sevinirim. [email protected]

.
  3. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba aank_06,

Bilgisayar'ın tarih'i yanlış olmalı. Tarihi ayarlayın ve yeniden tıklayın linklere.

.
  4. aank_06
        Like  

.

User deleted

tarih ve saat dogru. onlarda yanlışlık yok.

bir arkadaş rarlı dosyayı email le gönderirse sevinirim

merak ettigim bir konu, anlayan bir arkadaş root lanan cihazla neler yapılabilir nasıl bir performans artışı yada fazladan hangi programları yukleyebiliriz bunla ilgili bir yazı yazarsa bilgisini paylaşırsa sevinirim.

.
  5. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Forumda XOOM ROOT üzerine çok şey paylaşıldı, istersen birisinin anlatması yerine okuyup öğrenebilirsin.

.
  6. aank_06
        Like  

.

User deleted

Dogru diyorsun formları araştırdım ama gerekli olan dosya çogunda hata veriyor. burdaki çok basit daha kolay görunuyor ama açıklamada eksik var. root.7z indirilen bu dosya pc de c surcusundemi kalıcak ? tablet sd carta yuklemek gerekiyormu? birde hata ayıklama aktif edildikten sonra cmd ekranında komutlar işe yaramıyor tableti kapatıp hata ayıklama modunda nasıl başlatılıyor. yani hiç bilmeyen acemiler için açık anlatım olursa çok sevinirim. tşk ler. Şu an tabletim 3.1 sadece root etmek istiyorum.

.
  7. sgaldor
        Like  

.

User deleted

QUOTE (aank_06 @ 20/9/2011, 13:43) 
    Dogru diyorsun formları araştırdım ama gerekli olan dosya çogunda hata veriyor. burdaki çok basit daha kolay görunuyor ama açıklamada eksik var. root.7z indirilen bu dosya pc de c surcusundemi kalıcak ? tablet sd carta yuklemek gerekiyormu? birde hata ayıklama aktif edildikten sonra cmd ekranında komutlar işe yaramıyor tableti kapatıp hata ayıklama modunda nasıl başlatılıyor. yani hiç bilmeyen acemiler için açık anlatım olursa çok sevinirim. tşk ler. Şu an tabletim 3.1 sadece root etmek istiyorum.

*Android SDK'yı yüklemiş olmanız gerekmektedir. İndirmek için tıklayın.
    *Android SDK'sının kurulabilmesi için JDK yı yüklemelisiniz. Buradan

sanırım sende bunlarda yüklenmiş durumda değil.

bunları indir. kurulumunu yap. sonrada cmd aç. dizin olarak (sdk kurulumu sonrasında programfiles içinde android/tool(s) oluşmuştur) bu klasorune gel. bu klasorde adb.exe dosyası olmalı.
    cmd de bu dizin üzerinden komutları yaz.
    root.7z nin içindeki dosyaları android/tool/ klasorune çıkart. sonrasında root işlemini yapabilirsin.
    root.7z dosyası sorun olmadan indirilebilmektedir. kontrol edildi.

.
  8. aank_06
        Like  

.

User deleted

Vermiş oldugunu bilgi ve yardım için tşk ediyorum.

.
  9. snbrk
        Like  

.

User deleted

sgaldor benim yazımın ön hazırlık ve indirmelerle ilgili kısmını alıntılamamış, dolayısıyla komutlar işe yaramıyor. Ben hemen hazırlık ve indirme linklerini sgaldor yerine ekliyorum :)

.
  10. sgaldor
        Like  

.

User deleted

öncesinde sdk dosyalarını indirilmiştir diye düşünerek yapmış ilk başta onunla alakalı eksiklik oluşmuş ;) saol eklentiler için

.
  11. aank_06
        Like  

.

User deleted

:) yok ben root olayını malesef anlamadım tmm tablet yeni kendi 3.1 guncelleme yaptım ama root cıx olmadı

.
  12. aank_06
        Like  

.

User deleted

z4root 1.3.0 bu program işe yarıyormu deneyen varmı acaba

.
  13. aank_06
        Like  

.

User deleted

:) arkadaşlar ikinci el almış oldugum cihaz arka kapakta madein chine yazıyor ımeil sorguladım sorun yok ama bu xoom lar telekomun da kampanyasındakiler dahil madein chine mi

.
  14. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (aank_06 @ 28/9/2011, 12:52) 
    :) arkadaşlar ikinci el almış oldugum cihaz arka kapakta madein chine yazıyor ımeil sorguladım sorun yok ama bu xoom lar telekomun da kampanyasındakiler dahil madein chine mi

Bizim cihazlarda china dostum pek kafana takma :thumb_yello.gif: Hatta benim cihaz usa alınma üzerinde fabrika çin yazıyor :biggrin2.gif: İşçilik daha ucuz olduğu için orada yaptırıyor genelde büyük firmalar.

.
  15. aank_06
        Like  

.

User deleted

:) tşk ler taktıgım yok hesaplı almıştım aldıgım arkadaş telekom bayiinde teşhir urunu oldugunu söylemişti. Asıl sorun bir turu root edemedigim cihazı çok kucuk ayrıntılar var ama burda birebir karşılıklı konuşma olmadıgı için cevap bulamıyorum root olayını bilen bir arkadaş msn eklerse sevinirim [email protected]

.
25 replies since 23/8/2011, 22:38   2423 views
  Share  
.