Arkadaşlar internetten donmadan video vs.. izleme

« Older   Newer »

Share  
.
  1.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    Merhaba arkadaşlar ben genellikle size bir sorun olduğunda yazıyordum fakat bu sefer size yararlı bir konuda yazmak istedim :)

Öncelikle android tabletitimz yani xoom da internetten film izlemek büyük bir sorun sürekli kasma donma oluyor yada görüntü net olmuyor yada akıcı değil ben bu sorunu biraz kurcalayarak çözdüm.

Öncelikle tabletiniz 3.2 olmalı neden derseniz küçük boyutlu uygulamaları açmalı veya küçültmeli yani zoom dan bahsediyorum.

İlk yapmanız gereken cihazınızı 3.2 yapmanız ve şuan rootlu kullanıyorum orjinal çıktımı bilemem ama çıktıysada olur çıkmadıysada custom root ile 3.2 yapın.

Sonraki aşama google marketten operayı indirmek

Ve son aşamamız ise hani saatin yanında kareye benzer bir işaret var uygulama küçültme zoom ...... birşeyler yazması lazım onu aktif etmeniz size kolay yoldan anlatiyim.

İlk 3.2 yapcaksınız tableti sonra operayı yüklüceksiniz sonrada operayı açtığınız zaman dediğim gibi sağaltı köşedeki işareti aktif etceksiniz şuan tablet tam yanımda değil ezbere konuşuyorum.

Eğer aklınıza taklılcak birşeylerden yani sorulardan biri neden opera

Arkadaşlar android tabletimizin sunmuş olduğu tarayıcı flash uygulamalarını direk çalıştırıyor buda sistemin yavaşlaması demek fakat opera isteğe bağlı mesela bir örnek veriyim

İlk olarak tarayıcıdan filmifullizle.com'a girin ve bir film açın

Sonrada benim size tarif ettiğim şekilde yani uygulama boyutunu küçültüp operadan filmifullizle.com'a girin ve bir film açın size şunun garantisini verebilirim ses ve görüntü bilgisayardan farklı olmuyacaktır anlatımım sanırım biraz karışık oldu fakat umarım iş görür :)

Uyarı:Opera rami biraz fazla kullanıyor yani normal tarayıcıya göre 3-4 kat daha fazla eğer bir yolda iseniz internetten film izlemeyin ama eğer evde mesela yatağınızda yatıp kulağınızda kulaklık ile izlicekseniz artık pc'ye son :)

Son birşey daha ekranı küçülttüğümü nasıl anlıcam derseniz benim dediğim sağ alt köşedeki işareti aktit ettiğinizde opera kapanacaktır açıldığında ise net olmuyacaktır opera yani ekrana tam sığacaktır ama berbat bir çözünürlük olacaktır sonrada dediğim gibi istediğiniz siteden filmi aynı bilgisayardaki gibi sorunsuz izleyebilirsiniz

Ben cenk_sago eğer bulabildiğim konular olursa paylaşmaktan onur duyarım iyi eğlenceler.

.
0 replies since 17/9/2011, 19:03   1207 views
  Share  
.