xoom daki oyunları pcye yedekleme

« Older   Newer »

Share  
.
  1. ilhan78
        Like  

.

User deleted

merhaba,
    android'te biraz yeniyim,amacım şu;xoom'umda yüklü ouynlar var.küçük boyutlular önemli değil ama gameloft vediğer kalite oyunların data dosyalarını yedeklemek istiyorum.
    cihazı pcye bağladığımda kalasördeki tüm verilere ulaşamyıorum.
    Bunun için root şartmıdır , ne yapmalıyım.

.
  2. snbrk
        Like  

.

User deleted

Yedeklemek isterken yedeklemenizin sebebi nedir? Eğer yeni yazılım (rom) vb. yüklemek ise Astro File Manager kullanabilirsin, bu program üzerinden backup alabiliyorsun. Bu arada konuyu uygun olan yere taşıdım.

.
  3. ilhan78
        Like  

.

User deleted

Rom yuklemeyi dusunuyorum.
    Astro apk lari yedeklemiyor mu.ben gameloft oyunlarindaki gibi buyuk data dosyalarini pcye yedeklemek istiyorum.

.
  4. snbrk
        Like  

.

User deleted

Dikkatsizliğimi affedin. Titanium backup'u kullanarak sistemi PC'den erişebileceğiniz konuma yedekleyin. Daha sonra PC'ye girip yedeklediğiniz yere girin ve oradaki dosyaları bilgisayarınıza kopyalayın. Yalnız programı kullanabilmek için cihazın root edilmiş olması gerekir. Yedeklenen dosyaların küçüklüğüne aldırmayın, oyun dataları vb. yedeklenir.

.
  5. ilhan78
        Like  

.

User deleted

Titanium backup icin root gerekli,
    Aslinda ics cikana kadar beklemeyi dusunuyorum,rootlayarakta resmi romu alamamak var.
    Reemi romu yukledikten sonra gameloft sdcard dosyalrini yuklemek iskence.
    Pcden klasorlere erisimin bir yok mu?

.
  6. snbrk
        Like  

.

User deleted

eFile vb. programlar üzerinden sdcard/.android'ye gidip datalara erişip, bu dosyaları kopyalayıp pc'den görebileceğin bir yere yapıştırabilirsin. Sonra PC'ye bağlanıp dosyaları yedekle. Yedekleri geri almak istediğin zaman apk'leri gene yükleyip, PC'den yedekleri Xoom un belirlediğiniz herhangi bir yerine atıp ordan sdcard/.android'e atabilirsin. Root gerektirmez.

.
  7. ilhan78
        Like  

.

User deleted

ok,o şekilde deniyeyim,
    cihazı root edip pcden cihazdaki tüm dosyalara erişim için bir yol var mı?

.
  8. ilhan78
        Like  

.

User deleted

QUOTE (snbrk @ 10/11/2011, 21:11) 
    eFile vb. programlar üzerinden sdcard/.android'ye gidip datalara erişip, bu dosyaları kopyalayıp pc'den görebileceğin bir yere yapıştırabilirsin. Sonra PC'ye bağlanıp dosyaları yedekle. Yedekleri geri almak istediğin zaman apk'leri gene yükleyip, PC'den yedekleri Xoom un belirlediğiniz herhangi bir yerine atıp ordan sdcard/.android'e atabilirsin. Root gerektirmez.

astro file manager ile download klasörüne atarak denedim,sonuç hüsran pcden klasörlerin içi boş gözüküyor.
    Titanium backup için root gerekli,root için unlock ve unclock yaparsam tüm dosyalar silinecek.
    ne yapmalıyım?

.
  9. xenitu
        Like  

.

User deleted

Gameloft dosyaları sdcard/Gameloft klasöründe bulunuyor. Bu klasörü xoom u pc ye bağladıktan sonra bilgisayarına sorunsuzca kopyalayabilirsin. Daha sonra yeni rom kurduğunda önce dosyaları aynı yere kopyala. Ondan sonra oyunu yükle. Daha önce denenmiştir.

Bu noktada benim tek yaşadığım sorun Asphalt6HD nin career modu için save dataları. Xoom için bu dataların nerede kaydedildiğini bir türlü bulamadım. Gamelofta 3-4 kez e-posta bile gönderdim ancak onlardan da yerini öğrenemedim.

.
  10. ilhan78
        Like  

.

User deleted

Ben ilk öyle denedim.Gameloft game dosyasının içindeki bazı dosyalar gözükmüyor ve pcye kopyaladığımda da bu dosyaları almıyor.
    Ben de şöyle halletim.
    xoom orjinal dosya yöneticisi ile (tüm dosyaları görüp,sdkarta yazma yetkisi var,astro hata veriyor.) dosyaları sd karta taşıdım ve o şekilde hallettim.

.
  11. xenitu
        Like  

.

User deleted

QUOTE (ilhan78 @ 17/11/2011, 13:13) 
    Ben ilk öyle denedim.Gameloft game dosyasının içindeki bazı dosyalar gözükmüyor ve pcye kopyaladığımda da bu dosyaları almıyor.
    Ben de şöyle halletim.
    xoom orjinal dosya yöneticisi ile (tüm dosyaları görüp,sdkarta yazma yetkisi var,astro hata veriyor.) dosyaları sd karta taşıdım ve o şekilde hallettim.

Üstad sdcard içerisinde zaten gameloft klasörü. sd karttan nasıl sd karta taşıdın ya da ne faydası oldu anlamadım. Harici sd (sd-ext) mi bahsettiğin?

.
  12. ilhan78
        Like  

.

User deleted

evet bahsettiğim sd-ext , donanımsal micro sd kart.
    xoom pcye takılıyken burada da görmedi,kartı pcye takınca , tüm dosyalara erişebildim.

.
  13. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Oyun veya uygulamaların tüm dosyalarını erişmek ve işlem yapmak için cihazınızı root etmeniz gerekmektedir.Root ettikten sonra , "Root explorer" programı ile cihazınızdaki tüm dosya , klasör veya datalara ulaşabilirsiniz.Her ne kadar sd kartın içerisinde "android" klasöründe datalar saklansada , bazı datalar her zaman dahili hafızada saklanır.Bunun içinde root yetkisi şarttır.

.
  14. ilhan78
        Like  

.

User deleted

QUOTE (dogangoxel @ 17/11/2011, 16:34) 
    Oyun veya uygulamaların tüm dosyalarını erişmek ve işlem yapmak için cihazınızı root etmeniz gerekmektedir.Root ettikten sonra , "Root explorer" programı ile cihazınızdaki tüm dosya , klasör veya datalara ulaşabilirsiniz.Her ne kadar sd kartın içerisinde "android" klasöründe datalar saklansada , bazı datalar her zaman dahili hafızada saklanır.Bunun içinde root yetkisi şarttır.

root yetkisi şart fakat 3.1 kendi dosya yöneticisi baya bir yetkili maşallah.sd karta tüm dosyaları taşıma yetkisi var.
    benim sorunum cihazın rootsuz ve lock olmasıydı zaten.
    root yaptıktan sonra pcden erişim için mymobiler 'i tavsiye ederim.

.
  15. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (ilhan78 @ 17/11/2011, 20:33) 
    QUOTE (dogangoxel @ 17/11/2011, 16:34) 

root yetkisi şart fakat 3.1 kendi dosya yöneticisi baya bir yetkili maşallah.sd karta tüm dosyaları taşıma yetkisi var.
    benim sorunum cihazın rootsuz ve lock olmasıydı zaten.
    root yaptıktan sonra pcden erişim için mymobiler 'i tavsiye ederim.

Xoom cihazın kendi dosya yöneticisi hangisidir? File manager Hd bahsediyorsun sanırım.Sd karta taşıma yetkisini Xoom üzerindenmi yapıyorsun yoksa bilgisayar yardımıylamı ?

.
19 replies since 10/11/2011, 15:18   235 views
  Share  
.