FILE EXPERT ILE BILGISAR ARASINDA KABLOSUZ DOSYA ALISVERISI YAPMAK

KABLOSUZ DOSYA ALISVERISI

« Older   Newer »

Share  
.
  1. ekrem
        Like  

.

User deleted

TELEFONLA PC ARASINDA KABLOSUZ DOSYA ALIŞVERİŞİ YAPMAK

File expert android icin yazilmis harika bir progam hatta benzerlerinden cok farkli hem bir dosya yöneticisi hem de android telefonunuz ile bilgisayariniz arasinda dosya paylasimi yapabilceginiz harika bir program.Programi kullanabilmek icin önce file expert programini marketten indirdikten sonra Filezilla programini bilgisayariniza kurmaniz gerekiyor.

File expert programini telefondan aciyoruz ve ana ekranda altta share butonuna tikliyoruz ve karsimiza network share penceresi geliyor ordan enable FTP sharingi sececegiz(wifi aginiz varsa diger secenekler mevcut) ve ikinci pencere acilacak baglanti bilgileri yaziyor.Bilgisayardan filezilla programini acarak burdaki bilgileri oraya girecegiz.

http://tinypic.com?ref=2dcizq9

Not:bunlari yapmadan önce wifihotspot ile bilgisayara bağlı olmanız gerekiyor.Yukarda anlattiklarim wifihotspot icin gecerlidir.Benim wifi ağım olmadigi icin wifi ağı üzerinden deneyemedim.

Filezilla.exe

File_Expert_v3.0.8.apk

Edited by ekrem - 1/3/2012, 13:10

.
  2. ekrem
        Like  

.

User deleted

Gördugunuz gibi ikinci resimde FTP IP Adres : localhost olarak görunuyor.wifihotspot ile bilgiasayara bagli olmadigim icin oyle gosteriyor.Bagli oldugunuz zaman orda bir ip adresi beliriyor.Kullanici adi ve digerleri herzaman ayni olacak hic degismiyor yani."CREATE FTP SHORTCUT" Bu secenek ana ekrana ip adresi degismeyecek sekilde kisayol olusturuyor.ana ekrandan kolayca programi acarak filezilla programindan kullanici adinizi ve herzamanki ip adresini sifrenizi girerek aninda baglaniyor.

.
  3. isolas
        Like  

.

User deleted

Saolsaın Ekrem güzel paylaşım. Alternatif olarak dropbox'u tavsiye ederim. İyi programdır...

Edited by isolas - 16/11/2011, 13:09

.
  4. ekrem
        Like  

.

User deleted

Tesekkür ederim isolas motomodcular faydalansin :)

.
  5. TheMurat
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler ekrem,

.
  6. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Eline sağlık ekrem, güzel paylaşım.

.
  7. polattmy
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler

.
  8. mahferer
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar, kent dışındayken büro veya evdeki PC'lerime bağlanıp istediğim dosyayı çekmek istiyorum (symbiandayken RDM+ kullanıyordum, dosyaları herhangi bir yere upload etmeme gerek yoktu) Teamviewer henüz bu işi yapamıyormuş. Bu programla bu işi yapabilir miyim?

.
  9. TheMurat
        Like  

.

User deleted

Merhaba,

Teamviewer'ın android sürümünü kullanmadığım için birşey diyemeyeceğim. Şunu söyleyebilirim ki amaç sadece dosya transferi ise bunu kullanma çünkü teamviewer görsel imkarları çok olan bir yazılım olduğundan bağlantını ve cihazını zorlayacağını düşünüyorum.

Amacın sadece dosya transferi ise ftp, sftp, ssh, telnet gibi yöntemleri denemeni öneririm. Bu uygulamalar biraz bilgisayar bilgisi gerektirir ki bu bilgileri milyon tane forumda milyonlarca kere anlatılmış olarak bulabilirsin, özel kurs almana gerek yok. Sadece 1-2 saatini harcaman yeterli olacaktır.

Burada bahsedilen program ile bu işlemi yapamazsın, çünkü burada sunucu işlevini gören (paylaşım yapan) telefondur bilgisayar değildir.

Sen bilgisayardaki verileri telefonuna alacağın (kopyalama yada kesme) için bilgisayarının paylaşımı gerçekleştirmesi lazım. İhtiyacın olan programı da bu forumda bulabileceğini düşünmüyorum.

Benim sana naçizhane önerim, bilgisayarına ftp ile bağlanabilmek için FileZilla Server yazılımını bilgisayarına kurup, telefonuna da AndFTP yada marketten herhangi bir ftp istemcisi kurarak. Bilgisayarına ftp ile bağlanarak dosya transferini gerçekleştirebilirsin.

.
  10. mahferer
        Like  

.

User deleted

Buldum eyvallah, https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=48842830

.
9 replies since 16/11/2011, 00:34   433 views
  Share  
.