YATAY HDMI Mirroring !

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Atrix kullanıcıları sizlere harika bir haberim var :o:

Bu zamana kadar cihazlarımızı HDMI ile tv'ye bağlayınca telefon ekranındakileri tv'de görmek yerine Motorola'nın Entertainment Center isimli programını görüyorduk. Sağolsun ve elleri dert görmesin starwarrior@xda Atrix sahipleri için uzun zamandan beri hayal olan birşeyi gerçekleştirdi. Şimdi mod ne işe yarıyor ?

* Telefon ekranında açtığınız herşey artık HDMI kablosuyla TV,Monitör'e aktarabiliyorsunuz. Oyun açın, web sörf yapın ne yapıyorsnız yapın ;)

Eksileri yok değil mi var tabiki ;

Entertainment Center ve Webtop özelliklerini malesef HDMI üzerinden kullanamayacaksınız. En azından şimdilik diyelim.

HDMI Mirroring

Nasıl yüklenir ?

* Recovery'e girin, Wipe data ( evet,malesef herşeyiniz yine sıfırlanacak ) , ardından update zip from sdcard deyip dosyayı seçin, flashlayın.
    * CyanogenMOD ile uyumlu değildir, 4.5.91 AT&T temelli romlar ile çalışmaktadır, 4.5.133 'de çalışabilir, deneyin.

Edited by Semseddin - 25/11/2011, 00:40

.
  2. gokhandeniz07
        Like  

.

User deleted

teşekkürler.
    bunu önceki romda kullanmıştım oyunları tvde 106 ekran oynamıştım:) yalnız dediğiniz gibi Entertainment Center a giriş yapamıyorduk yinede daha güzel zaten filmleri ve müzikleri telefon içinden bulup izleyebiliyorsunuz sonuçta.
    bu arap rom hangi katagoride geçiyor onu bilmiyorum :) 4.5.91 tabanlı oluyor değilmi :S sonuçta orjinal:S?

.
  3. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Arap rom'u 4.5.91 değil, 4.5.2A avrupa temelli.

.
  4. crazy_66
        Like  

.

User deleted

arap roma olmuyormu yani ?

.
  5. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Yapan adam 4.5.91 AT&T demiş Coşkun, arap rom'u 4.5.91 mi ? Merak ediyorsan deneyeceksin ve sonucu paylaşacaksın. Herşeyi de ben bilemem ama değil mi ?

.
  6. crazy_66
        Like  

.

User deleted

haklisin abi kusura bakma:)

bundan once bi kac webtop yukleme denemem oldu fakat hic birinde basarili olamadim. hdmi kopmle kullanima kapandi :) romu tekrar yukleyince duzeldi.bi de bunu deneyelim.

.
  7. crazy_66
        Like  

.

User deleted

normal rom kurar gibi kuruyoruz degilmi bunu.

.
  8. gokhandeniz07
        Like  

.

User deleted

aynen wipe data yapmayı unutma denmiş yukarda

.
  9. crazy_66
        Like  

.

User deleted

deneyerek öğrendimki cihazı soft brick yapabiliyor :)arap rom kullananlar denemesin arkadaşlar

.
  10. yasikewicyus
        Like  

.

User deleted

Merhabalar, bende 2 gün önce hpsbrda'dan aldım telefonumu. forumda yeniyim o yüzden. hdmi mirroring olayını cihazı garanti dışı bırakmadan yapmanın yolu var mıdır acaba,yardımcı olabilcek varsa çok sevinirim. eğer çıkarsa resmi ics güncellemesine kadar cihaza farklı rom yüklemeyi düşünmüyorum. Model:MB860 Sistem Sürümü:45.31.0.MB860.Retail.en.TR Andro,d Sürümü:2.3.4 Derleme numarası:4.52A-74_OLE-31

.
  11. acarcosku
        Like  

.

User deleted

QUOTE (yasikewicyus @ 27/2/2012, 02:31) 
    Merhabalar, bende 2 gün önce hpsbrda'dan aldım telefonumu. forumda yeniyim o yüzden. hdmi mirroring olayını cihazı garanti dışı bırakmadan yapmanın yolu var mıdır acaba,yardımcı olabilcek varsa çok sevinirim. eğer çıkarsa resmi ics güncellemesine kadar cihaza farklı rom yüklemeyi düşünmüyorum. Model:MB860 Sistem Sürümü:45.31.0.MB860.Retail.en.TR Andro,d Sürümü:2.3.4 Derleme numarası:4.52A-74_OLE-31

malesef cihazın bootloaderini kırmadan sistem üzerinde herhangi bir modlama yapılmamaktadır.

.
  12. beefytr
        Like  

.

User deleted

cihaz üzerindeki yetki sınırlamalarını kaldırmadan modlama yapmaya kalkarsanız "brick" edebilirisniz cihasınızı.
    motorola xoom gibi de kolay dönüşü olmayabilir.

diğer yandan cihazın garanti dışına çıkmasından çok da korkmayın EĞER MODLAMA YAPMAK İSTİYORSANIZ.
    çünkü bu forumdaki herkes, serivs merkezlerinin bildiğinden çok daha fazla bilgiye sahiptir.
    ama karar sizin ve modlama yapmak için "bootloader" kilidini açtığınızda bir daha geri kilitleme şansınız yok.
    bu durumda bir şeyler yapmadan önce ilgi duyduğunuz modla ilgili tüm bilgileri çok iyi okuyun ve verilen talimatlar dışında bir şey yapmayın.
    kafanıza takılanları da sormaktan çekinmeyin...

hayırlı olsun ve de Atrix'le iyi eğlenceler :)

.
  13. hamzayldrm
        Like  

.

User deleted

turkcellcihaz 2.3.4 de çalışıyor mu

.
  14. kayitciata
        Like  

.

User deleted

QUOTE (acarcosku @ 27/2/2012, 03:35) 

malesef cihazın bootloaderini kırmadan sistem üzerinde herhangi bir modlama yapılmamaktadır.

rootlamak sadece yeterli değil mi bu hdmi mirroring için? burdan bunu anladım ve üzüldüm bir an?

.
  15. kayitciata
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar, internette dolaşan webtophacki trden alınma atrixime uyguladıktan sonra bırakın webtopu, normal hdmi bağlantısını bile gerçekleştiremez duruma gelmiştim, 3 haftadır o forum sizin bu forum benim dolaştım, sonunda bikaç şeyi bir araya getirerek hallettim. sorun yaşayanlara yol göstermesi umuduyla

- motorolanın sitesinden windows sürücülerini indirdim

- yine internetten rsd lite programının 5.6 sürümünü indirdim

- bu linkteki orijinal atrix türkiye romunu indirdim https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=49757204

- sonra motomodtrdeki bir arkadaşın verdiği adımları adım adım takip ettim, adımlar burada:

cihazını kapat ses kısma tuşu ve power tuşuna aynı anda basılı tutarak cihazı aç ve ekranda fastboot yazana kadar ellerini çekme
    fastboot yazısı ile ekran açılınca tuşları bırak bu sefer sadece ses kısma tuşuna bas (her bastığında fastboot yazan bölüm değişicek) ve rsd yazıncaya kadar ses kısma tuşuna bas bırak rsd yazınca bu sefer bir kere ses açma tuşuna bas cihaz rsd moduna geçicek
    cihazı bilgisayara bağla ve sürücülerin yüklenmesini bekle rsdlite programını çalıştır , programın cihazı gördüğünü yani connected yazdığından emin ol (...) 3 nokta olan butona bas ve orjinal olan sbf romu göster ve start tuşuna bas rom yükleniyor . sana bir uyarı daha cihaz açıldıktan sonrada yükleme devam ediyor yüzdelik dilime dikkat et cihaz açıldı diye kabloyu çıkarma sonra üzülme

-arkadaşın dediği gibi %100ü bekledim, ancak rsd lite işlemi bitirdiğini göstermesine rağmen "telefonu manuel olarak restart edin" gibi bir mesaj gösterdi, internetten araştırınca sorun olmadığını gönül rahatlığıyla kabloyu çıkartabileceğimi yazıyordu, ben de gözüm karardı çıkarttım kabloyu ve hiçbir sorun yaşamadım ;

- bunları takip ettikten sonra normal hdmi bağladım, standart multimedia merkezi çalıştı!!

- üstüne de bu adresteki nebtopu yükledim https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=49361537

- nebtopu telefona yükledikten sonra (tabii rootlu olduğunu varsayıyorum) önce hdmi kablosunu bağlayıp gelen ufak ekranı kapattım, sonra nebtopu çalıştırıp "load" tuşuna bastım ve OLMADI! zira orijinal romu tekrar yüklediğim için superuser izinleri ile ilgili sorun yaşadım o yüzden bir sonraki adımı gerçekleştirdim

-bu adresteki rootlama yöntemi ile telefonu TEKRAR rootladım, http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=57691173

- sonra tekrar önce hdmi kablosunu bağlayıp sonra NEBTOP uygulamasını çalıştırıp LOAD tuşuna bastım, gerekli SUPERUSER yetkilerini verdim ve ta taaaaa :) Oldu

Not: yapacakların sırasında herhangi birşey ters gidebilir, sorumluluk benim değildir ancak eğer olur da birşey olursa (ufak ufak ufak bi ihtimal) yine elimden gelen yardımı yapmaya çalışırım

Not 2: bu anlattıklarım özellikle rom yükleme kısmı, türkiyede hepsiburada, hızlıal veya turkcellde satılan atrixler için geçerlidir, yanlış telefona yanlış rom yükleme telefonunuzun kullanılmaz hale gelmesine neden olabilir, dikkat!

Not 3: webtop inanılmaz eğlenceli birşey, bence uğraşmaya ve kafa yormaya değer! dün house md'nin önceki bölümlerini kız arkadaşımla cepten lcdeye vererek güzel bir şekilde izledik ;)

.
38 replies since 24/11/2011, 21:36   1804 views
  Share  
.