Bilgisayar'dan Tam Kontrol

Andoridinize bilgisayardan hükmedin...

« Older   Newer »

Share  
.
  1. beefytr
        Like  

.

User deleted

Bu islemin kredisi MobileTechVideos'tan Josh'a (a.k.a connexion 2005 at XDA) gitmektedir.

BİLGİSAYARDAN ANDROID CİHAZINIZI KONTROL ETMEK...

Hani olur da bir gun ekraniniz falan bozulur ama yine de telefonu kullanmak gerekir, iste o zaman lazim olacak bir program.
    Aslinda baska zamanda kullanabilirsiniz...
    Iyi eglenceler :)

Yapacagimiz islemler su sekilde:

1. Telefonunuz ROOT'lu olmali, DEBUG MODE'da calisiyour olmali ve SDK komutlarini kullanabiliyor olmalisiniz (SDK komutlari ile ilgili olarak forumumuzda gerekli aciklamalar mevcuttur). USB suruculeri soylememe gerek bile yok.

2. Buradan java'yi indirin (eger bilgisayarinizda yoksa).

3. Droid Explorer'in 32bit ya da 64bit surumunu indirin.

4. Telefonunuzu bilgisayara USB kablonuz ile baglayin.

5. Yuklediginiz Droid Explorer'i acin.

6. Sonra bir "dos ekrani" acin [start (ya da baslat) tusuna basip, run (ya da calistir) sekmesine basarak "cmd" komutunu yazip "enter"layin].

7. Cikan akranda adb komutlarinizin oldugu klasore gecis yapin (mesela, d:\users\administrator klasorunden d:\users\administrator\c: yazarak c bolumune gecebilirsiniz)

8. ADB komutlarinin oldugu klasore (mesela c:\android-sdk-windows) geldiginizde komut olarak "adb devices" yazin ve cihazinizin bagli oldugunu gorun.

dos ekraninda calismaya devam ediyoruz... bu arada telefonunuzun ekranin acik olsun, zira "superuser" programi izin vermenizi isteyebilir.

9. bu sefer komut olarak "adb shell" yazip enter'liyoruz.

10. cikan "#" yanina "su" yazip enter'liyoruz.

11. bu sefer ekranda "su" ve hemen altinda bir kere daha "#" cikacaktir.

12. bu #'in yanina komut olarak "chmod 777 /data/dalvik-cache" yazip enter'liyoruz.

13. tekrar "#" isareti cikiyor.

14. bu #'in yanina bu sefer de komut olarak "cd /data/dalvik-cache" yazip enter'layin.

15. tekrar # gelecek, buraya “exit” yazin.

16. sonra bir kere daha exit yazin hemen alt satira komut olarak.

17. bundan sonra dos ekranini kapatabilirsiniz cunku tekrar en basta ADB komutlarinin oldugu satira geri donmustur.

18. Droid Exporer programina geri donun (burada ekranin kapanma suresini kaldirin; yani ekran hep acik kalsin, yoksa bilgisayar ile telefon arasindaki iletisimi goremezsiniz). Menuden “Tools”u secin, daha sonra “plug-ins” ve oradan da “screen cast”.

19. Bu secimden hemen saniyeler icinde java sembolu gosterip sonra da telefonu elinizde gordugunuz gibi ekrana getirecektir.

20. Bilgisayarin faresini parmaginiz gibi kullanip her seyi yapabilirsiniz. Ilgili tanitim videosu icin buraya tiklayin.

herkese iyi egleneceler...

.
  2. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Eline sağlık Haluk abi, güzel bir rehber ve paylaşım.

.
  3. beefytr
        Like  

.

User deleted

sagolasin sinancigim :)
    aslinda daha cok sey geliyor elimin altina ama vakit olmuyor yazmak icin...
    neyse; vaktim olursa yarin da alternatif "root" metodunu yazacagim atrix icin :)
    iyi geceler diliyorum cumleten...

.
  4. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (beefytr @ 4/12/2011, 22:21) 
    sagolasin sinancigim :)
    aslinda daha cok sey geliyor elimin altina ama vakit olmuyor yazmak icin...
    neyse; vaktim olursa yarin da alternatif "root" metodunu yazacagim atrix icin :)
    iyi geceler diliyorum cumleten...

yazdim bile :)

.
3 replies since 4/12/2011, 19:57   295 views
  Share  
.