bir derdim var nasıl anlatsam bilemedim

mz601

« Older   Newer »

Share  
.
  1. uzuncakmak
        Like  

.

User deleted

merhabalar,
    2. el ttnet kampanyasıyla alınmış mz601 aldım.
    içinde android3.2 + tiamat 2.2.2 morray yüklü
    3g bağlantısı için manuel ayarları turkcell müşteri hizmetlerinden aldım, ayarlar kısmında giriyorum ancak kaydedemiyorum menü deaktif oluyor. bu sebeple de bağlantı kuramıyorum.
    wifi bağlantısını görüyor ancak bağlanmıyor.
    forumlardan bazı şeyler okudum birşeyler denedim ancak başarısız oldum ki şu an bu mesajı paylaşıyorum :)
    ayarlar menüsünden fabrika ayarlarına dön yaptım hatta hard reset de yaptım recoveryden ancak bir türlü ürünün orjinal android versiyonuna dönemedim. orjinal versiyonunda bu gibi sıkıntılar olmadığını tahmin ediyorum.
    belki bazıları şu an kendi tabletlerine bu romu kurmaya çalışıyor ama ben de tam aksini :)

belki şu an üzerindeki rom ile bağlantı sorununu çözecek yöntemler vardır ama ben ilk kez bir android sistemli ürünle tanışıyorum o nedenle sıfırdan başlamak çok daha iyi olur diye düşünüyorum

ilgililere şimdiden teşekkürler

ugur

.
  2. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

uzuncakmak merhaba foruma hoşgeldin.Cihazın hayırlı olsun güle güle kullan.Cihazına Türkçe (ttnet yazılımını) resmi romu yüklemek istersen buradaki başlık işine yarayacaktır https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=46746281 Yazılımını yüklemek için gereken komutlar ise burada http://developer.motorola.com/products/sof...erm=unlockboard Gerekli programlar ve nasıl kullanacağın forumda mevcut.Konu başlığı açarken , sorununu anlatan bir başlık kullanırsan daha sağlıklı olur :thumb_yello.gif:

.
  3. uzuncakmak
        Like  

.

User deleted

yardımlarınız için teşekkürler admin,
    ancak kurulum aşamasında yapılacakları halen net olarak anlamış değilim. sade ve tane tane bir anlatıma ihtiyaç duyuyorum ne yazık ki..

.
  4. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba uzunçakmak, foruma hoşgeldin. Cihazındaki sorunlar custom rom'dan kaynaklı. Orjinal rom dosyası aşağıdaki linkte. Bunu indirip RSD Lite 5.6 aracılığıyla kolayca tabletine yükler ve orjinale dönmüş olursun.

http://www.filesonic.com/file/2702755444/E...rvice1FF.sbf.gz

RSD Lite ve ihtiyacın olacak USB sürücülerine forumun Modding programları bölümünden ulaşabilirsin. KOlay gelsin.

.
  5. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (uzuncakmak @ 3/1/2012, 23:05) 
    yardımlarınız için teşekkürler admin,
    ancak kurulum aşamasında yapılacakları halen net olarak anlamış değilim. sade ve tane tane bir anlatıma ihtiyaç duyuyorum ne yazık ki..

Forumun Xoom başlığı altında Motorola Xoom S.S.S, -Sık Sorulan Sorular- başlığı altında detaylı anlatım yapılmış uzuncakmak.Seninde biraz gayret göstermen gerekiyor.Android Sdk yazılımını ve usb sürücülerini bilgisayara kuracaksın,Motorola resmi yazılımları (img dosyalarını bilgisayara indireceksin ) "cmd" msdos ile komutları cihazına komutları vereceksin.

.
  6. uzuncakmak
        Like  

.

User deleted

Semseddin dediğin dosyayı indirdim.
    rsd lite 5.6 indirip kurdum
    driver 5.2.0 indirip kurdum

tableti boot menüye alıp pc ye bağladım.
    rsd de dosyayı açtım tableti gördü
    start verdim aldı :)
    sorunsuz şekilde yükledi
    tablet petekli animasyonda kaldı.

rsd programında;
    status kısmında please manually volume up this phone,
    progress de executed:100%
    result: in process yazıyor.

sonra pc bağlantısını çıkarıp volume up + power tuşu ile resetliyorum ancak gene petekli animasyon ekranında kalıyor.
    animasyon yarım saattir hareketli halde ancak tablet te başka atraksiyon yok :)

aynı işlemi 2 kez yaptım pc restart ederek ancak sonuç aynı.

ayrıca şu an tableti kapatamıyorum ve recovery kısmı hata veriyor.

tavsiyeniz nedir?

.
  7. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Cihazi fastboot modunda ac ve su komutu ver.

Fastboot oem lock

Ardindan asagidakini

Fastboot -w

.
  8. uzuncakmak
        Like  

.

User deleted

bu komutları cmd a yazacağım değil mi!
    bu komutları yazmadan önce çalıştırmam gereken başka bir program vs var mı?

ayrıca cmd da hangi dizine yazmam lazım?

.
  9. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Aşağıdaki dosyayı indir ve c:\fastboot içerisine dosyaları çıkar. Ardından CMD'den c:\fastboot içine girip komutları çalıştırabilirsin.

.
  10. uzuncakmak
        Like  

.

User deleted

dosyalar???

.
  11. Semseddin
        Like  

.

User deleted

http://diamantephoto.com/fastboot.rar

.
  12. uzuncakmak
        Like  

.

User deleted

Fastboot oem lock komutu verdim. sonra da fastboot -w komutu verdim alet hata verdi:
    "device must be unlocked before erasing is allowed
    failed to process command error (0x8)"

reboot yaptığımda alet açıldı ancak bu sefer de ayarlar kısmında mobil ağlar kısmı inactive ve sim kartı görmüyor ayrıca pc den paylaştığım wifi ağını görmüyor..

Edited by uzuncakmak - 4/1/2012, 18:23

.
  13. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Dogan'in paylastigi ayrintili aciklamalari uygularsan cihaz duzelir. Radyo yada kernel yuklemede sorun olusmus olabilir tabi herhangi bir donanimsal ariza yoksa.

.
  14. uzuncakmak
        Like  

.

User deleted

selamlar;

bu konu başlığını açtığımda yaşadığım sıkıntı aynı şekilde devam etmekte.
    2 haftadır bir fiil root etme işlemiyle uğraştım ve forum üzerinde root başlığı altındaki tüm yöntemleri denedim ancak ne hikmetse bir türlü alet sim kartı görmüyor.
    içinde sim kart takılıyken tuş kilidine girdiğindeki ekranda üstte "sim kart yok" uyarısı gözüküyor, ancak kablosuz ayarlarda mobil ağlar kısmı inaktif ve herhangi bir ayar yapamıyorum. her root etme rehberini denedim aynı sonuç, sss leri okudum forumun altını üstüne getirdim ancak sonuç alamadım.

herhangi bir tavsiyesi olan var mı?
    saygılar

.
  15. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Resmi Türkçe romu flashlamanı tavsiye etmiştim sana ama deneme fırsatın oldumu?Türkçe resmi mz601 img dosyalarını flashladıktan sonra root et bakalım.Sim kartıda doğru yerleştirmeyi unutma tabi bu arada.

.
19 replies since 3/1/2012, 17:39   557 views
  Share  
.