İcs 4.0 mz601 için 3g wifi kamera sorunsuz...

« Older   Newer »

Share  
.
  1.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    Merhaba arkadaşlar.Mz601 için ics'yi sizlere sunuyorum

İlk olarak linkimizi paylaşiyim.. http://199.91.153.29/k6205p2jbvpg/1dfi2hm3...1_4.0.3.tar.bz2

Team EOS BETA ics sürümü için http://goo-inside.me/roms/teameos/umts_everest

Google uygulamaları için http://goo-inside.me/roms/teameos/gapps/EO...4.0.3_v10.4.zip

CWM kullanılarak yükleyiniz.

Arkadaşlar kuruluma geçelim.Sanırım admin arkadaşlar kızmazlar motorola xoom s.s.s bölümünden alıntı yapiyim..

Cihazı Volume up+ kapama tuşu ile kapayıp kapandıktan hemen sonra Volume down+power tuşuna basarak cihazı fastboot moduna alın ve cihazı bilgisayarınıza bağlayın. Android SDK'yı yüklemiş olmanız gerekli. Bu img'leri android sdk'nın ana dizinine, eğer ki yeni indirdiyseniz program files'ten tools'a kopyalayın.
    Daha sonra cmd'ye girip sırasıyla kodları girin, biri bitince diğerini... Önceden unlock etmiş olmanız lazım, bunun için yine cihaz fastboot modundayken cmd'den fastboot oem unlock deyip cihazdan işlemi onaylayın.

Kodlarımız..
    fastboot flash boot boot.img
    fastboot flash system system.img
    fastboot flash recovery recovery.img
    fastboot flash userdata userdata.img
    fastboot erase cache
    fastboot -w
    fastboot reboot

Kısaca anlatmam geregirse xoom u pc ye bağlıyoruz Volume down+power tuşuna basarak cihazı fastboot moduna alıyoruz tabi xoom driverleri yüklü olmalı sitemizde mevcut nereden indirmemiz gerektiği sonrasında indirmiş olduğunuz rarın içindeki dosyaları android sdk yi kurduktan sonra program files'ten tools'a atıyoruz sonrasında tools klasöründen bir önceki yere dönerek yani
    android sdk ya gelip toolsa sağ tıklayıp open cmd diyoruz windows 7 kullanıcılarında bu direk gelmeye bilir onun da çözümü shift tuşuna basarak toolsa sağ tıklamaları sorunu çözer.Ben elimden geldiğince anlatmaya çalıştım arkadaşlar bu konuda zayıfımdır anlayamadığınız konularda bilen arkadaşlarımız bende dahil yardımcı oluruz.

NOT:Xoom mutlaka rootlu olmalıdır.Çünkü ics yüklediğimiz zaman içinde youtube market vs.. olmuyacaktır onun içinde vermiş olduğum google paketini clockworkmod dan yükleyecekler...

Buyrun link... Buyrun..

Nasıl yükleyeceğimize gelirsek..Rootlu cihazımız var ise cihazımızı kapatıyoruz clockworkmoda giriyoruz yani tabletimizi açıyoruz motorola logosunu gördükten 2 saniye sonra ses kısa tuşuna basıyoruz android recovery gelecek oraya ses açma tuşuna basarak giriyoruz .,nstall zip from sdcard olacaktır ona giriyoruz ve choose zip from sd card'a giriyoruz ve tabletimizin hafıza kartıda dahil içinde bulunan klasörler dosyalar.Buradan indirmiş olduğumuz google pekitini seçiyoruz yani gapps_ics_4.0.3_v8-gp.zip seçtikten sonra karşımıza no-no-no vs.. bunlar gelicek ve YES - Insatall gappas.. var onu seçiyoruz ve yüklüyor sonrasında reboot atıcaz ve herşey yüklü yani google paketi.

Sizin için çekmiş olduğum amatör bir video.

Buyrun hazırlamış olduğum kötü bir video :) Buyrun..

Buda resimlerimiz.

Buyrun..

Yazım yanlışlarım yada anlatım hatalarım olabilir eğer varsa yorum olarak bildirin hemen düzeltiyim arkadaşlar.Eğer kurulumu başarıyla tamamladıysanız artık istediğinizi yapabilirsiniz.Oyun yükleyebilir HD video izleyebilir kaydedebilir resim çekebilirsiniz.Alpha İcs hepimiz için hayırlı olsun...

KESİNLİKLE ALINTI DEĞİLDİR ZATEN VİDEODA BELİRTTİM.

Konu önceden üst konuydu.İcs custom sürümünün daha yenisi geldiği için onu üst konu yapıyorum..

Edited by cenkcezaa - 25/2/2012, 21:41

.
  2.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar..

.
  3. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler cenkcezaa , eline sağlık :thumb_yello.gif: Fazla birşey söylemeye gerek yok :biggrin2.gif:

.
  4. sat112
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler yükleyip deneyeceğim

.
  5. ilhan78
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler Cenkcezaa çok güzel bir anlatım olmuş,videoda baya detaylı.
    Sayende xoomu satmayacağım galiba:)

.
  6.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    Sen satma diye elimden geleni yapıyorum :)

.
  7. sat112
        Like  

.

User deleted

Ben yüklemeye çalıştım ama Dualcore ekranında takılı kaldı.Tekrar orjinal rom yükleyip açıldıktan sonra tekrar denedim yine dualcore ekranında takılı kaldı bir yerde hata yapıyor olabilir miyim?

.
  8. caglet
        Like  

.

User deleted

süpersin cenkceza ..valla format atmaya karar verdim ama yarın akşam.. çünkü yarın sabah okula gidicem şimdi lazım olur herşey.. akşam ics beni beklesin... bu konuda prof.da değilim bayağ zorlancam anlaşılan... ama değecek umarım...

.
  9.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    sanırım flaslama sırasında bir hata yapıyorsun sana şunları söyliyim sende cevaplar

1:Usb sürücülerinin tamamı yüklümü
    2:Usb yi pc nin masaüstüyse arkasına mı taktın önüne mi laptoptada 2.0 olana takmalısın masaüstünde arkasına takman daha verimli sonuç sağlar
    3:Kodları tamamen doğru yazıyormusun

Bunları cevapla tekrar dene eğer yapamazsan özelden yardım ediyim.

caglet zor bir yanı yok :) Sadece iş doğru yere takıp usb yi doğru dosyaları indirip doğru yere atıp doğru kodları girmektir ne kadar uzunmuş gibi görünse 15 dk de yapılıyor ics yi yüklemek işin biraz zor olanı root olmayan cihazlarda çünkü root yapılcak tekrar clockworkmod atılcak sonra ics paketini yüklüceksin :)

.
  10. sat112
        Like  

.

User deleted

QUOTE (cenkcezaa @ 15/1/2012, 19:10) 
    sanırım flaslama sırasında bir hata yapıyorsun sana şunları söyliyim sende cevaplar

1:Usb sürücülerinin tamamı yüklümü
    2:Usb yi pc nin masaüstüyse arkasına mı taktın önüne mi laptoptada 2.0 olana takmalısın masaüstünde arkasına takman daha verimli sonuç sağlar
    3:Kodları tamamen doğru yazıyormusun

Bunları cevapla tekrar dene eğer yapamazsan özelden yardım ediyim.

caglet zor bir yanı yok :) Sadece iş doğru yere takıp usb yi doğru dosyaları indirip doğru yere atıp doğru kodları girmektir ne kadar uzunmuş gibi görünse 15 dk de yapılıyor ics yi yüklemek işin biraz zor olanı root olmayan cihazlarda çünkü root yapılcak tekrar clockworkmod atılcak sonra ics paketini yüklüceksin :)

Usb sürücüleri yüklü onda bir sorun yok cihazı tanıyor zaten tanımasa kodları girdiğimde hata verirdi.Orjinal romu (3.0)yükleyebiliyorum ondada sorun yok sadece 4.0 yüklediğimde dualcore ekranında takılı kalıyor.

.
  11.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    sat112 hala devam ediyor mu sorunun düzeldimi ? dediğim gibi bir yerde hata yapıyorsun ben defalarca yükledim hiç birindede hata almadım

.
  12. sat112
        Like  

.

User deleted

Evet hala devam ediyor bende daha önce birçok kez rom yükledim ama ilk kez böyle birşey oluyor

.
  13. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (sat112 @ 15/1/2012, 22:17) 
    Evet hala devam ediyor bende daha önce birçok kez rom yükledim ama ilk kez böyle birşey oluyor

İlk postta yazan komutların sonuna .img yazmayı unutma.Yinede işe yaramaz ise ;

Aşağıdaki komutları uygulayıp denermisin?

fastboot flash boot boot.img
    fastboot flash system system.img
    fastboot -w
    fastboot reboot

Edited by dogangoxel - 15/1/2012, 22:34

.
  14.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    tamam bir video hazırlıcam birazdan

.
  15. caglet
        Like  

.

User deleted

aklıma gelmişken soruyum.. kamera çekimlerinde iyileştirme olmuşmu aynı mı hala ?... bazen müthiş resimler çekerken bazen çok puslu rsimler çekiyor..

.
77 replies since 15/1/2012, 16:56   2062 views
  Share  
.