DROID 3 düşük sinyal göstergesini düzeltmek

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

signalbars

Merhaba arkadaşlar,

Yabancı forumlarda gezerken dikkatimi çekti ve paylaşıma değer görüyorum. DROID 3'de sebebi nedendir bilinmez fakat GSM sinyali olduğundan daha düşük gösteriliyor. Bunu Verizon'un belirli bir amaç uğruna yaptığını belirtenler, söyleyenler var. Cihaz normalde GSM sinyalini güçlü alsa bile bu ekrana yansıtılmıyor. Düzeltmek için aşağıdaki anlatımı takip edin.

1- Cihaz root edilmiş olmalı.
    2- Root explorer ve ES File manager olmalı.

Nasıl yapılır ?

1- Root explorer ile System klasörü içine girin ve Mount RW 'ye tıklayın.
    2- Build.prop dosyasını es text editor ile açın ve aşağıdaki satırı düzenleyin. Dosyayı kaydedin ve cihaza restart atın.

Orjinalde
    ro.mot.phonemode.vzwglobalphone=1

olan satırı

ro.mot.phonemode.vzwglobalphone=0

yapın. Cihazınızı yeniden başlatın, sinyal göstergesine bir daha bakın. 2-3 diş 4-5 diş olacaktır. :thumb_yello.gif:

.
  2. Droid
        Like  

.

User deleted

Anlatılanları aynen birer birer uyguladım lakin bahsedilen değer default olarak 0 görünüyor zaten 0 olan değeri 1 yapıp restart atsam sorun olur mu?

lpnh2 lpnuh lpnlc lpnm1

.
  3. WarGasm
        Like  

.

User deleted

Aynı konu benim için de söz konusuydu ve denilenleri uyguladım. İlk dosyayı açtığımda Droid arkadaşımızın da belirttiği gibi 0 konumundaydı, 1 olarak değiştirip kapatıp açtım, değişiklik olmadı. Sonra yeniden ilk haline geri çevirdim. Verizon rom kullanıyorum ve mobile data ve iletişim konusunda herhangi bir sıkıntım yok, ancak eğer düzeltilebiliyorsa düzelteyim diye denemiştim, bir değişiklik olmadı. Yine de ellerinize sağlık.

.
  4. Droid
        Like  

.

User deleted

Mevzuyla ilgili şöyle bir şey daha ileteyim. 2-3 diş çekse de herhangi bir sorun yok. Hatta 3-4 defa denk geldi telefonum çalıyor ve açtıktan sonra karşıdaki kişi daha telefon çalmadan nasıl açtın diyor. Bir garip geldi bana :) Ya da internet bankacılığında şifremi, parolamı giriyorum aradan 1 saniye geçmeden giriş için doğrulama mesajı geliyor. Nasıl bir şeydir gerçekten çözemedim :)

.
  5. El Fuego
        Like  

.

User deleted

verizon akıllı ya :angry:

.
4 replies since 15/1/2012, 21:08   832 views
  Share  
.