3G bağlanamayanlar için çözüm

ICS 4.0.3 yüklemeden sonra

« Older   Newer »

Share  
.
  1. sat112
        Like  

.

User deleted

Daha önce 3G bağlantısı çalışıpta ICS 4.0.3 yükledikten sonra bazı arkadaşların 3G si çalışmamış olabilir.Bunun nedeni cihazın Base Bant(Ana Bant) sürümü ile ilgili.Bunun çözümü ise Mz601'i ilk önce ilk aldığımız haline döndürmek yani orjinal ROM yüklemek.Bunun için eğer elinizde yoksa http://developer.motorola.com/products/sof...ail_Turkey.zip/ burdan orjinal ROM dosyasını indirip aşağıdaki adımları izliyoruz.

1- Dosyaları HDD root dizininde bir klasör açıp içine atıyoruz.Sonra cihazı fastboot protocol açıyoruz.Bundan sonra yapılan işlemleri zaten biliyorsunuz ama tekrar yazdım.

fastboot flash boot boot.img
    fastboot flash system system.img
    fastboot flash recovery recovery.img
    fastboot flash userdata userdata.img
    fastboot erase cache
    fastboot oem lock

Böylece cihazımız ilk günkü haline gekiyor.

2- Sonra cihazı başlatıyoruz ve system update den tüm update leri yapıyoruz.Sırayla Honeycomb 3.1 ve Honeycomb 3.2 yapması lazım.

3- Son olarak cihazı tekrar root lu hale getiriyoruz

fastboot oem unlock

Bundan sonra artık ICS 4.0.3 yükleyebiliriz 3G çalışacaktır.Base bant sürümünün de yükseldiğini göreceksiniz zaten.

.
  2. selcuk.gumus
        Like  

.

User deleted

ben zaten ilk rootumu 3.2 ye update ettikten sonra yapmıştım. sanırım bu şekilde bi sıkıntı yaşamam. doğrumuyum

.
  3. sat112
        Like  

.

User deleted

Doğrudur bir sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum.Ben hiç update yapmadan cihazı root ladığım için böyle bir sorun çıkmıştı ben bu şekilde düzelttim.

.
2 replies since 25/1/2012, 19:16   170 views
  Share  
.