ICS 4.0.3 için root nasıl yapılır?

« Older   Newer »

Share  
.
  1. epivep
        Like  

.

User deleted

dostlar wifi modeline güncelleme yaptım ve 4.0.3 oldu. Ancak root özelliği gitti. Universal root denedim. oldu gibi gözüküyor. SU programı programlarda duruyor ancak root gerçekleşmemiş. root gerektiren işlemlerde cihazı root yapmam isteniyor. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

.
  2. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Selam engin abi ,

Motorola xoom wifi modelinin Xooter root programi ile (Ice cream sandwich yazılımı ile) nasıl root edildiği videoda detaylı bir şekilde anlatılmış.Takıldığın yerde sorabilirsin engin abi ;)

Xooter.zip programı : http://depositfiles.com/files/7z15rxw16

Diğer bir seçenek ise ClockworkMod Recovery kullanarak cihazı root etmektir.

Gerekli dosyalar

Superuser package http://dc430.4shared.com/download/g3yzbrIa/su-install.zip

ClockworkMod Recovery image (“recovery.img” ismini değiştirin ) http://dc364.4shared.com/download/CvYJG7uO...4004-stingr.img

( Usb hata ayıklama modu etkin olmalı ) Cihazı usb kablo ile bilgisayara bağlayın ve dosyaları sd kartın içerisine atın.

Cihazı kapatın ve fastboot modda açın , komut ekranına

“fastboot flash recovery recovery.img” girin
    (Cihaz restart ettikten sonra recovery image dosyaları flashlanacak)

Cihazı tekrar kapatıp recovery modda açalım.
    Recovery modda “Flash Zip from SD Card” ve ardında Superuser package seçelim.Cihaz restart edecek kendini ve root olacaktır.

Edited by dogangoxel - 30/1/2012, 01:25

.
  3. epivep
        Like  

.

User deleted

kardeş harikasın. alttaki 2. yöntemle denedim oldu. ellerine sağlık..

.
  4. cimsav
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar ben Android Recovery'de birsey yapamıyorum... üzerinde kırmızı ünlem olan göbeğinde bir kapak açılmış olan Android yaratığı sembolü geliyor ekrana... + power yaparsam bir menü geliyor ama orada da “Flash Zip from SD Card” diye bir seçenek yok..

.
  5. cimsav
        Like  

.

User deleted

Hmmm galiba düzeldi ama şunu söyleyeyim ki yukarıdaki videodaki Xooter ile hallettim

Ancak halen daha 16 gb usb flash bellek görünmüyor.. :(

.
  6. epivep
        Like  

.

User deleted

QUOTE (cimsav @ 4/2/2012, 18:37) 
    Hmmm galiba düzeldi ama şunu söyleyeyim ki yukarıdaki videodaki Xooter ile hallettim

Ancak halen daha 16 gb usb flash bellek görünmüyor.. :(

4 veya 8 gb görüyor mu? ben eski tarifi aynen yaptım ama olmadı.

.
  7. ahmet1630
        Like  

.

User deleted

iki yoluda denedim ama yapamadım 2. yolda superuser ve recovery ikisinide mi usb ayıklama acıkken sd karta atacagız(sd kart derken xoom taktıgımız micro sd degilmi) superuser programı zip li cıkıyor aynen zipli mi atılacak yoksa dosyayı acıp mı atacagız bunlardan sonra tablet usb ile pcye baglıken kapatıyorum ve fastboot olarak acıyorum tablette yazıyor zaten sonra pc den cmd ye komutu nasıl yazacagım onu yapamadım tam yazıyorum enter basıyorum şöyle yazıyor( C:\Windows?system32>fastboot flash recovery recovery.img 'fastboot' iç yada dış komut,çalıştırılabilir program ya da toplu iş dosyası olarak tanınmıyor ) surekli bu oluyor bunun ötesine gidemedim lütfen yardım edin

( C:\Windows\system32>fastboot flash recovery recovery.img 'fastboot' iç yada dış komut,çalıştırılabilir program ya da toplu iş dosyası olarak tanınmıyor ) yukarıda hatalı yazmışım bu komut işini yapamıyorum hatam nerede anlamadım sadece bu root degil forumdaki coğunu denedim ama komut yazınca hep aynı şey cıkıyor birşey olmuyor bilgisaayar vista 32bit bunuda berilteyim başta C:\Windows\system32> ile komut başlıyor onun yanına yazıyorum onu silip yazmayıda yapamadım silinmiyor yöneticii olarak C:\Windows\system32> diye acılıyor normalde C:\users\ahmet> diye acılıyor bunada yazdığımda sonuç aynı oluyor

XOOTER ile ise gerekli dosyalarını indirdim hepsi yesil renk oldu fakat sonrası videoda pc yi gösteriyor fakat tablettede birşeyleri onaylayıp evet hayır dememiz lazım fakat onu yapamadım recover geliyorum sonrası yok :( ilk defa root yapacagım x10 var ona yapmıştım ama xoom u beceremedim birtürlü 5 saate yakın uğraştım olmadı

.
  8. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

ahmet1630 merhaba foruma hoşgeldin ,

Kullandığın cihaz mz601 3g+wifi modelimi yoksa mz 604 wifi modelimi ? Anlattığım yöntem sadece wifi modeli için.Dosyaları sd karta (Xoom cihazın içerisine ) yükledikten (Zipten çıkartman lazım )sonra usb ayıklama modunu etkin kıl ve cihazı usb kablo ile bilgisayara bağla.Cmd komutu ile komutları yaz (Başlat - çalıştır - cmd )
    İlk yazdığım yöntemide deneyebilirsin.Fastboot nedir nasıl kullanılır linkten öğrenebilirsin , Fastboot nedir ?

.
  9. ahmet1630
        Like  

.

User deleted

wfi modeli amerikadan almıştım ingilizce dili komut yazıyorum hep aynı cevabı alıyorum acaba bilgisayarı güvenli moddamı acıp yapsam anlamadım ki xooter yönteminde lock or unlock xoom yapıyorum sonrası yok tablette hangi tuşlara basıp gececeğim videoda ki etaplar oluyor

.
  10. ahmet1630
        Like  

.

User deleted

XOOTER programında unlock tıklayıp başlıyorum tablet kapanıyor sonra bayağı yazı cıkıyor orada volum tuşlarıyla iki seceneğide onaylayıp geçiyorum tablet acılıyor ve herşey silinmiş oluyor sanırım unlock olmuş oluyor xooter da recovery seçeneği var videoya göre ona gaçmem lazım problemim şu tablet açıkken tıklayınca birşey olmuyor recovery olarak tableti açtığımdada birşey olmuyor recovery olarak açıp sonra volum up down ve güç tuşuna birlikte bastığımda videodaki gibi komutta yazı cıkıyor ve recovery komutuda kapanıyor tablet tekrar acılıyor sonrasında root seceneğine geçmem lazım tablet açıkken tıklıyorum birşey olmuyor ve program yanıt vermiyor bukadar ilerleyebildim belki recovery yanlış yaptım bilmiyorum lütfen yardım edin tablette ne zaman hangi tuşlara basmam lazım

video tamam ama tablette nasıl takip edeceğim xooter programında tablet hangi durumdaken secenekleri tıklayacağım tablette hangi tuşlara basıp gececegim bana bunlar lazım tablette izleyecegim yollar videoda güzel görüyorum ama tablette ne yapacağım anlamadım yukarda anlattığım gibi en ileri okadar ilerleyebildim

.
  11. ahmet1630
        Like  

.

User deleted

son denemem xooter:) unlock oluyor hersey silinmiş açılıyor sonra hata ayıklamayı acıyorum xooter da recover tıklıyorum tablet tekrar kapanıyor tabletin ekranında starting fastboot protocol support flash allowed for partion recovery diye devam ediyor son cümlede flashing stormgr partition recovery STATUS: -done! yazıyor bundan sonrasını yapamadım root tıklıyorum olmuyor ne yapmalıyım

.
  12. ahmet1630
        Like  

.

User deleted

son olarak yukarıdakine ek olarak tabletin ekranında starting fastboot protocol support flash allowed for partion recovery diye devam ediyor son cümlede flashing stormgr partition recovery STATUS: -done! yazdıktan sonra sesi açma ve kapatma tuşuna basıp restart çektikten sonra motorola işareti geldiğinde sesi azaltma tuşuna bastığımda recovery menusüne girdim oradan apply update zip. from sd cart seçtim açılan menüde yes appyl install update.zip seçtim sonrasında choose reboot system now seçtim sonuç birşey olmadı tableti açtım xooter dan root tıkladım tablet kapandı tekrar tabletin ekranında karnında işaret olan robot çıktı lütfen yardım edin kafayı yiyeceğim

.
  13. ahmet1630
        Like  

.

User deleted

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=49326452 buradaki programla root oldu :) şok oldum böyle basit beklemiyordum halen şoktayım

.
  14. bahasporel
        Like  

.

User deleted

ahmet1630 teşekkür ederim. Aynı sıkıntıları yaşamışız, Ama (https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=49326452) yazdığın programı bilgisayara kurdum ve 1 dakika bile sürmeden oldu bitti. Aynen şoktayım .Teşekkürler.

.
  15. beefytr
        Like  

.

User deleted

görünüşe göre CWM atarken hata olmuş; daha doğrusu komutu beğenmemiş xoom anlaşılan.
    çünkü yeşil android ve göbeğinde sarı ünlem olan amca, CWM komutunu xoom'un yemediği anlamına geliyor ve aynı komut satırını dos'tan tekrar girmeniz gerekiyor...
    neyse, nasıl olsa Doğan'ın gösterdiği programla çözmüşsünüz; endişe edecek bir şey yok bu durumda :)
    yazılanları ileride başınıza gelebilir tadında hatırda tutun yeter :)

hayırlı olsun...

.
14 replies since 29/1/2012, 10:22   1204 views
  Share  
.