Xoom Harici USB Joystick mouse bağlama

« Older   Newer »

Share  
.
  1. emresarica
        Like  

.

User deleted

SORU : Selam arkadaşlar xoom'umda 3.2 offical sürüm yüklü 3g li modelini kullanmaktayım.Youtube'da izlediğim bir kaç video'da xoom'a playstation xbox yada diğer markalarda joystick (Controller) bağlandığını gördüm.HDMI çıkışı ile adamlar xoom'u aynı bir oyun konsolu gibi kullanabiliyorlar.Videolardan gaza gelerek logitech F510 controller ve orjinal samsung OTG kablo satın aldım.Amma velakin xoom ne joysticki görüyor ne mouse'u görüyor ne de usb diskleri.Cihaz unroot ve root etmek istemiyorum.Yabancı forumlarda yardımcı programlarla unroot cihazlarda da bu tarz özelliklerin kullanıldığını görüyorum.Yardımcı olabilecek arkadaşların yardımlarını bekliyorum iyi forumlar.

CEVAP :Kendi soruma kendim cevap vereyim öncelikle 3.2 sürümüne ihtiyacımız var.yada https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=49956137'dan cihazımızı 4.0.3 e yükseltebiliriz.Buradaki rom'um joystick ve memorystick desteği var.

Arkadaşlar önce USB / BT Joystick center isimli programı temin ediyoruz. http://acer-a500.ru burada var.
    Programı cihazımıza kurup controlleri xoom'a bağlıyoruz.USB/BT joystick center programı controlleri tanıyor fakat bizden bir driver yapmamızı istiyor.Driver yapma işini bir kaç deneme ile çözersiniz.Ayarlar /giriş yöntemleri kısmından joystick giriş yöntemlerini aktif ediyoruz controllerin hayırlı olsun.Bu arada eğer ps3 yada xbox controlleriniz varsa bu ayarlara gerek yok direkt ayarları programa yazılmış ben logitech f510 için driver yaptım.Aynı yöntem ile mouse ve bt cihaz bağlamakta mümkün.

samsung-i9100-galaxy-s2-orjinal-usb-adaptoru-309929111166723
    wireless-gamepad-f510feature-image

Edited by emresarica - 19/2/2012, 12:39

.
  2. emresarica
        Like  

.

User deleted

Kendi soruma kendim cevap vereyim :) öncelikle 3.2 sürümüne ihtiyacımız var.

Arkadaşlar önce USB / BT Joystick center isimli programı temin ediyoruz. http://acer-a500.ru burada var.
    Programı cihazımıza kurup controlleri xoom'a bağlıyoruz.USB/BT joystick center programı controlleri tanıyor fakat bizden bir driver yapmamızı istiyor.Driver yapma işini bir kaç deneme ile çözersiniz.Ayarlar /giriş yöntemleri kısmından joystick giriş yöntemlerini aktif ediyoruz controllerin hayırlı olsun.Bu arada eğer ps3 yada xbox controlleriniz varsa bu ayarlara gerek yok direkt ayarları programa yazılmış ben logitech f510 için driver yaptım.Aynı yöntem ile mouse ve bt cihaz bağlamakta mümkün.

Edited by emresarica - 7/2/2012, 09:41

.
  3.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    Beni güldürdün :D Bende senin durumundayım usb joystickleri usb çoğaltıcıları mausları aldım şimdi elimde usb dönüştürücüyü bekliyorum siparişi verdim pazartesi gelicek biraz tadını çıkartiyim xoomun :)

.
  4. dehsetor
        Like  

.

User deleted

usb kablo vs ile uğraşmadan bluetooth gamepad alıp kullanmak daha mantıklı gibi deneyen varmı bilmiyorum tabiki birara alıp deneyeceğim.

.
  5.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    hiç aklıma gelmemişti :) her neyse ben bir deniyim de sonraki aya alabilirim belki

.
  6. emresarica
        Like  

.

User deleted

Yukarda bahsettiğim programların bt desteğide var kablosuzda bağlanabiliyor.

.
  7. epivep
        Like  

.

User deleted

bu programları yükleyebilir misiniz? bulamadım ben..

.
  8.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    http://acer-a500.ru/programs/2347-usbbt-jo...ersiya-190.html gir bu siteye altta marketmilitiausbbtjoystickcenter.apk olucak yazı onu tıkla direk inecektir eğer yapamazsan market linkini veriyim fakat ücretli o yüzden vermiş olduğum linkten indir.

.
  9. epivep
        Like  

.

User deleted

Bunu indirdim. Diğeri de demo bir program var markette onu da indirdim. Ama başaramadım..

.
  10.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    hocam cihazın rootlu mu

.
  11. epivep
        Like  

.

User deleted

Evet. Wifi ics 4.0.3

.
  12.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    hocam büyük ihtimal ics den kaynaklanıyor çünkü program ics olarak sadece Samsung/Google Galaxy Nexus (Android 4.0.2 Stock-Rom, with OnTheGo USB Cable) diyor xoom için 3.2 diyor

.
  13. epivep
        Like  

.

User deleted

Usb/bt programı logiteech padi görüyor ama driver oluşturmayı beceremedim.

.
  14. emresarica
        Like  

.

User deleted

QUOTE (epivep @ 4/2/2012, 21:51)
    Usb/bt programı logiteech padi görüyor ama driver oluşturmayı beceremedim.

Hocam yukarıda ki önergeleri izlersen yapabilirsin.3-5 deneme ile usb/bt joystick center programını çözebilirsin biraz gayret :)

.
13 replies since 2/2/2012, 13:29   1252 views
  Share  
.