[ROM] [ICS] Team Eos ICS 1.0.0 (Face Unlock Çalışıyor)

« Older   Newer »

Share  
.
  1.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    Merhaba arkadaşlar.Sürekli yeni paylaşımlar yapıyoruz,elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz,ve paylaştığımız dosyalarda-romlarda-programlarda elimizden geldiğince size daha iyi anlatım hazırlamaya çalışıyoruz.İlk defa rom yükleyecek olan arkadaşlarımız eğer daha önceden android hakkında çok bir bilgiye sahip değiller ise sakin olsunlar ve denilenleri düzgünce hatasızca yapsınlar.Bazı arkadaşlar oo ics gelmiş hemen yüklemeliyim düşüncesi içindeler ve bunu bu düşünce ile yaptıktan sonra sonucu çoğumuz biliyor.Başarılı olanlardan daha fazla başarısız sonuç alan arkadaşlarımız oluyor.O yüzden bunları yazma gereği duydum dediğim gibi ilk defa yüklüyecek olanlar biraz formu araştırsın dolaşsın daha önceden ne gibi hatalar yaşanmış onlara baksın.Demek istediğimi zaten açılan konulardan anlayabilirsiniz.Ve sorunsuzca tek seferde yükleyebilirsiniz yeteri kadar bilgiye sahip olduktan sonra.

Şimdi romun özelliklerine geçelim.

Arkadaşlar yabancı dilim iyi olmadığı için google çeviriyi kullanmak zorunda kaldım ve özellikleri google çevirinin çevirmiş olduğu gibi paylaşıcam zaten herşeyi açık ve net olarak çevirmiş.

Özellikler
    Tiamat 3.0.5 gpu overclock çekirdek
    AOSP 4.0.3 tabanlı rom
    Busybox
    USB OTG destek
    FAT32 parmak sürücüler otomatik montaj
    Yazma desteği ile NTFS parmak sürücüler otomatik montaj (herkes için çalışmaz)
    Stok ICS durum çubuğu ayarları Enable / Disable
    EOS ics durum çubuğu ayarları Enable / Disable
    Durum çubuğunda pil yüzdesi metin Enable / Disable
    Durum çubuğunda pil simgesi Enable / Disable
    Lockscreen üzerinde dönme Enable / Disable
    Tablet çok sık yeniden ve eğer tespit edecek kullanıcı dostu overclock ayarlarını overclock devre dışı bırakır
    Enable / parlaklık seviyesini azaltmak için otomatik parlaklık devre dışı bırakma
    Enable / şarj ışığı devre dışı
    Dönme açısı (Tam, 90 Deg, 180 Deg, 270 Deg) tanımlayın
    Yüz kilidini
    Face lockscreen düğmesine yeniden açmak.
    Tarayıcı geçmişi son erişilen tarih ve saati
    Titan Backup rom dahil
    Rom yöneticisi rom dahil

Şimdi Motorola Xoom üzerinden çekilmiş olan resimleri paylaşiyim.

2kr03

2kr28

2kr2w

2kr3d

2kr40

İndirme Linklerimiz.

Google Uygulamaları (tüm cihazlar için gereklidir)
    EOS_GApps_ics_4.0.3_v10.5

Wifi Xoom (wingray / MZ604)
    Wifi Xoom (wingray / MZ604)

US 4G Xoom (stingray / MZ602)
    US 4G Xoom (stingray / MZ602)

EU 3G Xoom (umts_everest / MZ601)

EU 3G Xoom (umts_everest / MZ601) TTNET T.T İÇİNDİR.

US 3G Xoom (stingray_cdma / MZ600)

US 3G Xoom (stingray_cdma / MZ600)

Ve kurulum;
    Kurulum Notları

İndirdiğimiz dosyaları SD karta kopyalayın.

1-Cihazı açma kapama tuşundan açarak motorola logusu çıktıktan 2sn sonra "volume down" tuşuna basmamız recovery modu seçili iken "volume up"a basarak Clockworkmod a girin.
    2-Clockworkmod a girince karşımıza bir menü geliyor.Bu menü ses tuşu ile "aşağı/yukarı" on/off tuşu ile "onaylama" işlemi görüyor.Buradan WIPE DATA / FACTORY RESET"seçerek cihazı resetleyin.Reset işlemi bitince...
    3-Install zip from sdcard"seçeneğini seçiyoruz.Karşımıza yeni bir menü geliyor.Bu menüden "choose zip from sdcard"seçeneğini seçip devam ediyoruz...
    4-"choose zip from sdcard" seçeneğinden B1'de indirip SD kart'a kopyaladığımız "Eos-umts_everest-10" dosyasını seçip kuruyoruz.Bu işlem cihazımıza ICS 4.0.3 versiyonunu yükleyecek.Yükleme bittikden sonra....
    5-"choose zip from sdcard" seçeneğinden B2'de indirip SD kart'a kopyaladığımız "EOS_GApps_ics_4.0.3_v10.1"dosyasını seçip kuruyoruz.Bu işlem cihazımıza google paketini yükleyecek.Tüm işlem bittiğinde ICS 4.0.3 emrinizde güle güle kullanın.Her hangi bir konuda yardıma ihtiyacınız olur ise bu başlık altında sormaya lütfen çekinmeyin.

NOT:TABLETİMİZ KESİNLİKLE ROOT LU OLMALIDIR VE CLOCKWORKMOD YÜKLÜ OLMALIDIR.SİTEMİZDE GEREKLİ ANLATIMLAR MEVCUT.SORULARINIZ VE SORUNLARINIZ İÇİN KONU ALTINA YORUM YAPABİLİRSİNİZ.KURULUMDA BİR SIKINTI OLMAMASI İÇİN TÜM İŞLEMLERİ TAMAMLADIĞINIZDAN EMİN OLUN.

ROM XDA'DAN TEAM EOS'İSİMLİ GRUBA AYİTTİR.

Face Unlock(Yüz Algılama İle Kilit Açma) Çalışmaktadır..

İcs custom çalışmalarının en son ve en iyi sürümü olduğu için şuanlık üst konudur eğer yeni çalışmalar hatasıza yakın sürümler gelirse bu normal konu o üst konu olucaktır..

Edited by cenkcezaa - 25/2/2012, 21:49

.
  2. caprice
        Like  

.

User deleted

paylaşım için teşekkürler, türkçe varmı ?

.
  3. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler cenkcezaa :thumb_yello.gif: Resimlerin boyutu yüksek olduğundan , biraz küçülttüm :biggrin2.gif:

.
  4.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    Bende onla uğraşcaktım saol hocam :D

Türkçe var mı yok mu bilmiyorum fakat %95 vardır şimdi yükliycem bende en çok gameloft oyunlarını merak ediyorum indircek mi diye.Ve birde google chrome için yüklüyorum aslında :)

.
  5.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    Şuan için ics yi yüklemiş bulunmaktayım menülerde bir değişiklik var daha güzel olmuş türkçe dil desteği var açılış animasyonu değişik çok daha güzel olmuş arkadaşlar birazdan oyunları deniycem fark etmiş olduğum yeni özellikleri yazarım.

EĞER İCS'Yİ YÜKLEDİKTEN SONRA CİHAZ HEMEN AÇILMAZSA 5-10 DK KADAR BEKLEYİN AÇILACAKTIR.

.
  6. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Eline sağlık Cenk, çok güzel bir paylaşım. Cidden beğendim, konu anlatım ve format 10 numero :thumbup1.gif:

.
  7.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    Teşekkürler :) Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum.

.
  8. sgaldor
        Like  

.

User deleted

% 100 türkçe neredeyse. Tavsiyem bunun bir üst versiyonu olan 28 versiyonu yükleyin. cornerstone diye bir uygulama eklemişler. Baya kullanışlı. Ekran görüntüsü altta

2l32p

2l34u

.
  9.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    Hocam ne demek istediğini tam anlayamadım bunun bir üst versiyonu mu çıktı ? çıktıysa paylaşalım ?

.
  10. sgaldor
        Like  

.

User deleted

Aynı şekilde bu linkteki indirip yukleye bilirsin.
    http://goo-inside.me/roms/teameos/nightlie..._everest-28.zip

wipe format filan atmana gerek yok. Direk update from zip diyerek yukle ustune tekrar gapps v10.5 ı yukle ;)

.
  11.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    hocam bi xda linkini verirmisin ona göre işe yararsa konuya ekliyim iznin olursa.

.
  12. caprice
        Like  

.

User deleted

QUOTE (cenkcezaa @ 9/2/2012, 23:53) 
    hocam bi xda linkini verirmisin ona göre işe yararsa konuya ekliyim iznin olursa.

Link bu;

[ROM][Nightly][ICS] Team Eos European 3G (GSM) Nightlies (umts_everest/MZ601)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1459641

http://goo-inside.me/roms/teameos/nightlies/umts_everest/

http://goo-inside.me/roms/teameos/gapps/

.
  13.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    Hocam face unlocktan bahsetmiyor zaten şimdiki versiyonda ben tek onu bulamadım bir oyun sorunuylada karşılaşmadım şimdilik bu dursun bana kalırsa daha yeni özellikler eklenirse o zaman ekleriz konuya.

.
  14. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Face unlock henüz resmi ics güncellemesinde bile yok <_< Yeni update ile belki o özellikte eklenebilir.Bazı custom romlarda olabilir ama.

.
  15.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    Burada resimde vardı bende direk indirdim fakat göremiyince hayal kırıklığına uğradım diyebilirim.Ama şuanki yani bu paylaştığım romdan şikayetci değilim.Bir önceki versiyonuna göre çok daha geliştirilmiş.

.
35 replies since 9/2/2012, 16:22   1019 views
  Share  
.