motorola atrix acil yardım

« Older   Newer »

Share  
.
  1. mertmirkanarslan
        Like  

.

User deleted

arkadaşlar aynı konuyu tekniik servis bölümüne de yazdım ama ilgi görmedi belki burda cevap alırım diye aynısını buraya yazıyorum:
    selamlar.arkadaşlar ben telefonu 1-2 ay önce aldım.önceleri kendi kendine reset atıyordu.geçen gün güncellemesini yaptım şimdi kendi kendine kapanıyor. bataryayı takıp çıkarmadan düzelmiyor.bunu nasıl çözebilirim acaba?bir de türkçe yapma ve ice cream sandwich yapma olanağımız varmı?

system version:
    4.5.141.MB860.ATT.en.US
    Android Version:
    2.3.6
    Baseband Version:
    N_01.77.37P
    Build number:
    4.5.141

arkadaşlar gerçekten çok acil yardım gerekiyor

.
  2. crazy_66
        Like  

.

User deleted

dostum telefonu android recoveryde acıp factory reset atıcaksın tamamdır.baktın olmadı custom recovery kurup farklı rom deneyeceksin.forumu inceledetaylı anlatımlar mevcuttur.

.
  3. mertmirkanarslan
        Like  

.

User deleted

teşekkürler deneyeceğim

peki bu root olayını nasıl yapıyoruz? cihaza zarar vermek istemiyorum.konu hakkında da hiçbir şey bilmiyorum

.
  4. crazy_66
        Like  

.

User deleted

rootun cihaza verebilecegi zarar yok.rahatlıkla yapabilirsin.elle yazmak istemiyorsan kopyala yapıstır :D
    QUOTE (Semseddin @ 4/8/2011, 10:15) 
    Rica ederim ozgboy, inşallah tez zamanda tüm atrixli arkadaşların brickleri düzelir ve aramıza katılırsınız.

**************************************************************************************
    STOCK (Orjinal) AT&T 2.3.4 Gingerbread 4.5.91 rom'u ROOT Etmek

USB sürücüsü
    ADB ve Fastboot paketi
    Root image dosyası

Yukarıdaki 3 dosyayı indirin.

1- C:\ içinde fastboot adında bir klasör oluşturun, c:\fastboot\ olacak.
    2- Adb & fastboot arşivi içindeki 4 dosyayı c:\fastboot içine kopyalayın.
    3- Root image dosyasını açın ve root.img dosyasını c:\fastboot içine kopyalayın.
    4- Telefonu kapatıp, fastboot modunda başlatın ve pc'ye bağlayın.
    5- Başlat / Çalıştır'a tıklayın. CMD yazıp enterlayın, böylece Komut satırına gireceksiniz. Aşağıdaki komutları sırasıyla yazıp enterlayın.
    CODE
    cd\
    cd fastboot
    fastboot flash preinstall root.img
    fastboot reboot

6- Yukarıdaki komutlardan sonra telefon yeniden başlayacak, settings / applications / debugging 'e girip USB Debugging kutucuğunu işaretleyin.
    7- Komut satırına geri dönün ve aşağıdaki komutları yazın.
    CODE
    adb shell
    /preinstall/dosu

8- Ardından aşağıdaki komutları girin.
    CODE
    bin/mount /system -o remount,rw
    cp /preinstall/su /system/bin/su
    chmod 6755 /system/bin/su
    PATH=/system/bin:$PATH pm install /preinstall/Superuser.apk

9- Tebrikler, Stock 4.5.91 AT&T rom'u root ettiniz, sistem üzerinde SU yetkilerine artık sahipsiniz.

.
  5. beefytr
        Like  

.

User deleted

kapanması ilgiç tabii ki.
    hani kendini açıp kapatıyor olsa, bir yere kadar anlayacağım...
    crazy_66'nın söylediği gibi farklı bir şeyler yükleyin ve sorun halen devam ediyorsa o zaman sorun yazılımdan çok parça bazlı olabilir.
    denemeden anlayamazsınız.

.
  6. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Bu tur smartphone cihazlarinda ara sirada olsa kendini restart etmesi normaldir.Fakat kendi kendine kapanma yapmamasi gerekiyor.Gecenlerde "Zedge" duvarkagidi ve melodi programini cihazima yukledim.Programin duvar kagidi basligi altinda gezerken cihazim 2 kez reset atti kendine.Bundanda anlasilacagi gibi bazi programlarda cihazi resetleyebiliyor.Yukarida yazan cozumleri deneyin,olmazsa baska cozumler sunariz.

.
  7. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Öncelikle hafıza kartı varsa, çıkarıp öyle kullanın. Restartlar devam ediyorsa sim kart değiştirip, durumu kontrol edin. Restart sorunu çözülmezse aşağıdakileri deneyin.

Cihazın bootloader'ı unlock edin, ardından pds fix ve sonrasında AT&T 4.5.91 sbf flashlayın. Hala restart ediyorsa, cihazda sorun var, yapılacak birşey en fazla işlemci saat hızını düşürüp, stabiliteyi arttırmak olabilir.

.
  8. ifteri61
        Like  

.

User deleted

bu versiyonu bootloader acık makinaya flasladıgınızda cihaz hardbrick oluyor diye okumustum.Nottach kendi makinasını bu şekilde update edip brick lemiş.ancak sonrada kurtarmayı başarmıs.bu eski sürümü flashlamış.4.5.91

.
  9. e_cool
        Like  

.

User deleted

Dostum Brick olan cihaz zaten kurtarılabilecek bir durumda olmaz.
    Soft brick olmuştur o,ondan her türlü kurtulursun.. ama Hard brick'in geri dönüşü olmaz.
    Sen Sinan hocamın dediğini yap gerisini düşünme..

.
  10. ifteri61
        Like  

.

User deleted

SVF:105.1:2
    Failed to boot 0X1000
    hocam adam bu hatayı düzeltmiş işte bu softbrick gibimi görünüyor?Bildiğin hardbrick.

I survived a hardbrick on 4.5.141:

(I wrote most of this while the soak test was still going on. Due to the NDA I didn't post it until now.)

I recently returned my device for new one and when I recieved it I immediately updated to the OTA soak test (4.5.141) before rooting or unlocking.

After installing the update I decided to unlock the device by flashing pudding.sbf.

Hard Bricked.
    SVF message: 105:1:2
    Failed to Boot 0x1000

After trying a bunch of button combos I was able to get fastboot started by holding vol up and pwr while inserting the battery.

I tried to flash different partitions starting with boot but it kept failing. So,
    From there I proceeded to fastboot oem unlock the device,
    and then I installed the stock 4.5.91 system and boot images.

Then I was able to reboot and all was well.

From there I installed the 4.5.141 update zip, which I had backed up, using stock recovery. Rebooted.

I'm now unlocked and on 4.5.141. But my device does not say unlocked on the top left of the boot-up image.

Got root using preinstall method.

Finished rooting, installed busybox, and Deodexed using dsixda kitchen.

.
  11. acarcosku
        Like  

.

User deleted

o adam iyi bir developer ama oda var o telefonunu kurtardı diye herkez kurtarabilecek diye birşey yok. her cihaz aynı hatayı vermiyor malesef. Bazı hard brickler kurtarılamıyor halen.

.
  12. ifteri61
        Like  

.

User deleted

yani oda demiş zaten yazıda ancak denmekte fayda var.sonuçta aynısı ise en azından cihaz hayata döner.Hardbrcik olanalrın denemesinde fayda var sonuçta kaybedecek bişe yok.şayet olursa cihaz kurtulmuş olur.

.
  13. acarcosku
        Like  

.

User deleted

Katılıyorum ama genede sbfden uzak durmak lazım en azından son sürümü sbf ile flashlamamak lazım riske girmeye ne gerek var dimi. Yakında onun üstüne oluşturulmuş romlar gelir. Ve 4.5.141in batarya kullanımında büyük iyileştirmeler görülmüş.

.
  14. Raybon5879
        Like  

.

User deleted

Atrixsin kendini kapatma sorunu bende de mevcut. Dün Root, unlock, cwm ve rom işlerine bulaştım. Cihazla kullanınca bir şey yok, şarjda iken bir şey yok. bir yerlere bırakınca kapanmış buluyorum. Bataryayı çıkarıp takmadan veya şarja takmadan cihaz açılmıyor. Bu süre içerisinde bir çok defa rom yükledim. Yani bir çok defa telefonu formatladım ama nafile. Ben batarya kalibrasyonu ile ilgili bir şeylerde sorun olduğunu düşünüyorum. Uğraşacağım netice alırsam yazarım. sizlerde bu bilgiler ışığında fikir sunarsanız sevinirim.

.
  15. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Raybon5879 @ 27/6/2013, 20:20) 
    Atrixsin kendini kapatma sorunu bende de mevcut. Dün Root, unlock, cwm ve rom işlerine bulaştım. Cihazla kullanınca bir şey yok, şarjda iken bir şey yok. bir yerlere bırakınca kapanmış buluyorum. Bataryayı çıkarıp takmadan veya şarja takmadan cihaz açılmıyor. Bu süre içerisinde bir çok defa rom yükledim. Yani bir çok defa telefonu formatladım ama nafile. Ben batarya kalibrasyonu ile ilgili bir şeylerde sorun olduğunu düşünüyorum. Uğraşacağım netice alırsam yazarım. sizlerde bu bilgiler ışığında fikir sunarsanız sevinirim.

Cİhazına yüklediğin uygulamalarında bunda etkisi olabilir.Uygulamaların erişim izinlerine bakarak kontrol edebilirsin.

.
14 replies since 16/2/2012, 21:31   986 views
  Share  
.