fastboot Hatası

« Older   Newer »

Share  
.
  1. furkaneroglu
        Like  

.

User deleted

s.a arkadaşlar öncelikle merhaba benim derdime inşallah çözüm bulabiliriz. konu xoom mz601 rootlamak istiyodum ama hatayla karşılaştım cmd modyla ilk başta adb reboot bootloader yazıp entere bastığım zaman tablet reset atıp farklı bi şekilde açılıyor sonra fastboot oem unlock yazıp enterledim ama cmd iç dış aktarım hatası verdi bunun çözümüü ne olabilir ?

.
  2.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    Merhabalar arkadaşım foruma hoş geldin.Aslında bu soruna cevap açılmış onlarca konu bulunmakta fakat cevap vermekte fayda var.

Öncelikle bu konuya göz at.

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=46759405

Cihazıma uygunsuz rom yükledim bölümü seni ilgilendiren bölüm.Orda yazılanların hepsini yap ve sorunsuz cihazın açılır.Android 3.x versiyonlarıyla açılacaktır.

Sonrasında root için bu konu işine yarar.

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=47644147

Tüm yazılanları sorunsuz yaparsan ortada bir sorun kalmayacaktır.

.
  3. furkaneroglu
        Like  

.

User deleted

ilk verdiğin lik de ki Cihazıma uyumsuz rom yükledim, uygun olmayan boot'u flashladım, sonucunda cihaz çalışmıyor, Dual Core logosunda kalıyor veya belli özellikler çalışmıyor. Düzeltebilir miyim? bunuda uyguladımuyguladım ama bu hatayı veriyor iç yada dış komut çalıştırılabilir program yada toplu iş dosyası olarak tanınmıyor eksik dosya hatası var galiba

.
  4.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    Verdiğim linkteki dosyayı indirin

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=31650326

Sonrasında programı kurun.

Bu linkteki yazılanları okuyun ve rsd lite 5.7 yi indirin vermiş olduğum linkte var.Sonrasında www.filesonic.com/file/2700699324/E...rvice1FF.sbf.gz bu dosyayı indirin.Cihazı usb ile pc ye takın ve bir ses gelicek sağ alt köşedede uyarı vericek.Donanım yükleniyor vs..cihaz kapalıyken cihazı açın ve motorola logosunu gördükten 1-2 saniye sonra ses kısma tuşuna basın rsd isimli bir yer çıkacak karşına ses açma tuşuna basarak 1 kere tıklayın ve rsd lite programını açın.Programda ..... gibi yer var oraya tıklayın EVRSU_U5.H.6.1-38 isimli dosya indirmiştik onu seçin ve start'a basın alt tarafta % lerle gösterecektir yüklemeyi.

Eğer bilgisayar cihazı görmezse www.motorola.com/staticfiles/Suppor...river_5.5.0.exe bu programı indirin ve kurun.Sonrasında görecektir.Eğer yapamazsanız ben teamwiewer ile yapiyim.

.
  5. furkaneroglu
        Like  

.

User deleted

http:www.filesonic.com/file/2700699324/E...rvice1FF.sbf.gz bu link hatalı dostum

.
  6.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    Hocam sana rsd ile yükleme daha kolay olduğu için onu vermiştimde o dosyada silinmiş.Cmd ile halletmen lazım sen benim dediğim adımları uygula hatalı olan dosya dışında.Sonra yekrar bu konudaki cihazıma uygunsuz rom yükledim adımını uygula.. https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=46759405 ben sana şöyle söyliyim.Eğer windows 7 ve wista kullanıyorsan konuda bu adım var '' Bu img'leri android sdk'nın ana dizinine, eğer ki yeni indirdiyseniz program files'ten tools'a kopyalayın.'' bu adım için cmd yi açıp tek tek yer girmeye gerek yok tools klasörüne gel klavyenin shift tuşuna basılı tutarken mause sağ tıkla open cmd.. yazar gir ona direk fastboot flash boot boot.img bunları yazmaya başla.Tabi bunların öncesinde driverler tamamen yüklü olmalı.Biraz önceki konulara bakarsan sorunun çözümü var daha ayrıntılı bir şekilde var.Arkadaşlar sormuşlardı yanıtlamıştık.

.
  7. furkaneroglu
        Like  

.

User deleted

hocam aslında cihazdan memnunum ama simlock var cihazda o yüzden rootluyup farklı bi rom atıcam içine pc xp cmd de ilk kodu yazdığımda xoom kapanıyo sol üstünde yazıyo sonra cmd den 2. kodu giriyorum ozamanda işde bu hatayı veriyor ne yapam gerek ben bunu çözmeye çalışıyorum o hata gidersek 2 ç yoluda geçicem aceba pc demi eksiklikler var yoksa bu past ayarımı ne varmış onlardamı eksiklik var anlamadı kafam iyice karışdı valla 2 gündür bununla uğraşıyorum

.
  8.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    Hocam benim şimdi işim var akşam 8 gibi sanırım evde olurum o zaman isterseniz teamwiewer adlı program ile yardımcı oliyim pc nize bağlaniyim ben hallediyim.Daha önceden 4-5 arkadaşda yapamamıştı bu yol ile halletmiştik.

.
  9. furkaneroglu
        Like  

.

User deleted

tamam bakarız dostum

.
  10. furkaneroglu
        Like  

.

User deleted

[email protected] msn ekle iletişime burdan geçelim dostum.

.
  11.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    Şimdi geldim hocam ekliyorum.

.
  12. furkaneroglu
        Like  

.