Atrix Failed to Boot 2 Yardım Lütfen

« Older   Newer »

Share  
.
  1. paxal
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar hepsiburada'dan aldığım Motorola Atrix telefona custom rom yüklemek istiyordum. Root yapmıştım zaten teli. Sonra marketten Rom manageri yükledim ve Flash ClockworkMod Recovery'i ve oradan da Motorola Atrix 4G'yi seçtim çünkü normal Motorola Atrix yoktu. Program birşey yükledi. Sonra ben Save Current Rom dedim ve telefon kapandı ama açılırken

Failed to Boot 2
    Starting RSD Mode

diyor ve öyle kalıyor. Bataryayı çıkarıp takınca telefon normal yükleniyor ama Factory Reset atamıyorum telefona. Hem telefon yazılımından hem de Android Recovery'den Factory Reset yapmak istediğimdeyine aynı yazı
    Failed to Boot 2
    Starting RSD Mode yazısız çıkıyor.

Telefonu unlock etmek için Fastboot modunda bilgisayara bağladığımda RSD Lite'da şu resimdeki yazılar çıkıyor.

4hnwq

Unlock için gereken komutları yazınca " Oem unlock is not implemented " diyor.

4hnz1

Yardım lütfen.

.
  2. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Merhaba paxal ,

Cihazına resmi Türkçe romu rsd ile flaşlarsan düzelir.Romu yükledikten sonra unlock işlemlerini baştan okuyup yaparsan cihazını unlock edebilirsin.

.
  3. paxal
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler, komik gelecek ama unlock dosyasını flashlamadan unlock etmeye çalışıyor muşum :) Rahatladım ama :) Sağol ilgilendiğin için.

.
  4. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba paxal, sanırım hallettin ama bu gibi duruma düşenlere yol göstermesi açısından yazalım.

1- 4547-fix-try2.sbf flashlamak gerekiyor.
    2- Ardından fastboot oem unlock komutu.

.
  5. paxal
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 16/4/2012, 09:37) 
    Merhaba paxal, sanırım hallettin ama bu gibi duruma düşenlere yol göstermesi açısından yazalım.

Teşekkürler, evet hallettim ama benim flashladığım dosyanın ismi intl-fix-try1.sbf
    İki dosyanın farkı nedir?

.
  6. paxal
        Like  

.

User deleted

Bir sorum daha var, yardımcı olur musunuz? CWM ile orijinal romun yedeğini aldım, bunu zip formatına çevirip sonra istediğim zaman custom rom yükler gibi yükleyemez miyim?

.
  7. tokato
        Like  

.

User deleted

QUOTE (paxal @ 16/4/2012, 19:00) 
    Bir sorum daha var, yardımcı olur musunuz? CWM ile orijinal romun yedeğini aldım, bunu zip formatına çevirip sonra istediğim zaman custom rom yükler gibi yükleyemez miyim?

İşte bunu bende merak ediyorum çünkü CWM yedeği telefon hafızasında kalıyor resmen pamuk ipliğine bağlı her bir rom yüklemeden önce wipe data yapınca gidiyor sanırım.

.
  8. Semseddin
        Like  

.

User deleted

QUOTE (paxal @ 16/4/2012, 12:49) 
    QUOTE (Semseddin @ 16/4/2012, 09:37) 

Teşekkürler, evet hallettim ama benim flashladığım dosyanın ismi intl-fix-try1.sbf
    İki dosyanın farkı nedir?

4547 att cihazları için, int-fix-try1 ise avrupa cihazlara flashlanır.

.
  9. real_trew
        Like  

.

User deleted

Şemseddin aynı hatayı bende aldım int-fix-try1 bunu flashladım benimde mi 4547 yi flashlamam gerekiyor ?Cihazımın arka kapağında at&t yazıyor hangisini yapmam gerekiyor. Tek istediğim telefonu türkçe yapmak o kadar

.
  10. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Selam, cihazin imei numarasini kontrol et imei sitesinden. Eger yurtdisi cihazi ise 4547 flashlarsin.

.
  11. muhammettufekci
        Like  

.

User deleted

Bu olay başıma geldi benimde.Ne yapacağım konusunda hiç bir fikrim yok.İlk motorola telefonum.Biri anlatabilir mi bu sorunu nasıl gidereceğimi?Açık şuanda telefon pili çıkarmalı mıyım?

.
  12. bilgehankalkan
        Like  

.

User deleted

Rom Manager'da "Backup" yaparken bende aynı sorunla karşılaştım. Denilenlerden pek bir şey anlamadım. Tek merak ettiğim bataryayı çıkarıp taksam telefon eski haline dönüyor mu?

.
  13. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (muhammettufekci @ 6/6/2012, 13:44)
    Bu olay başıma geldi benimde.Ne yapacağım konusunda hiç bir fikrim yok.İlk motorola telefonum.Biri anlatabilir mi bu sorunu nasıl gidereceğimi?Açık şuanda telefon pili çıkarmalı mıyım?

QUOTE (bilgehankalkan @ 6/6/2012, 13:47)
    Rom Manager'da "Backup" yaparken bende aynı sorunla karşılaştım. Denilenlerden pek bir şey anlamadım. Tek merak ettiğim bataryayı çıkarıp taksam telefon eski haline dönüyor mu?

pil takıp çıkardınız diye alet itaat edip kendini açmaz.
    ne olduğunu tam olarak yazarsanız yardımcı olalım.

.
  14. bilgehankalkan
        Like  

.

User deleted

Tam olarak dediğim gibi Rom Manager'ı yeni yükledim ve önce ordaki menüdeki ilk şeyi indirdim "Atrix 4G" yazıyordu orada. Ondan sonra Romu bir Backup yapıyım dedim menüdeki o seçeneğe tıkladım ve telefon baştan başlar gibi oldu ve ekranda ilk arkadaşta olduğu hatayı verdi ve şuan hala o şekilde bekliyor.

.
  15. muhammettufekci
        Like  

.

User deleted

Orijinal Türkiye Rom'unu flashlasak düzelmez mi?

.
52 replies since 15/4/2012, 20:33   3064 views
  Share  
.