Atrix Failed to Boot 2 Yardım Lütfen

« Older   Newer »

Share  
.
  1. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (joylion @ 18/6/2012, 18:59) 
    ben yeni atrix ciyim bende de aynı hata var..system version 4.5.141.MB860.ATT.en.US kullanıyorum...
    nasıl düzeltebilirim bana online yardım edebilecek bir arkadaş var mı?

aynı hata dediğiniz nedir?
    sizin cihazınız da mı açlırken menü açıp opsiyonları sıralıyor?
    eğer öyleyse, "rehber" isimli konu başlığı altında verilen 4.5.141 sürümünü indirip RSD ile flash'layın, düzelir.

.
  2. joylion
        Like  

.

User deleted

ddiğiniz rehber bölümünü bulamadım..
    aslında 4.5.141 sürümünü de bulamadım kusura bakmaz iseniz..
    bana link olarak mesaj yazabilir misiniz...

.
  3. lleeoonn
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 6/6/2012, 13:25) 
    TR orjinal rom'u flashlarsanız düzelir.

Semseddin usta saygilar. daha önce unlocked edip cihazla rom islerine giristim. Yalniz unlocked yazisi acilirken cikmasi pek hosuma gitmiyodu. Bende tr romunu flasladim unlocked yazisi gitti. Root ettim. Cwm yide rom manager ile kuruyum dedim. Simdi acilirken failed to boot 2 hatasi aliyorum. Benim anlamadigim cihaz bir kez unlocked edildiginde bi daha unlocked edilmesine gerek yok diye saniyodum. Benim cihaz unlocked degilmi yada yanlis biseymi yapiyorum önerilerinizi bekliyorum.

.
  4. azertti
        Like  

.

User deleted

arkadaslar selamlar
    gecen hafta itibariyle telefonumu sorunsuz unlock edip rom yuklemistim gayet guzel kullanıyordum. daha sonra neutrino 2.9gt romunu yukledim, ordada bir sorun yoktu telefon gayet normal calısıyordu fakat google playde gmailimi kaydedemeyince bende recovery den gtalk addon u yukliyim belki bi faydası olur dedim. (ne alakaysa).. sorunum ise o dakikadan sonra kırmızı motorola ve unlock yazısının oldugu acılıs ekranından ileri gidememem. biraz arastırdım sanırım soft brick denilen durum. sormadan danısmadan orjinal romu flash lamıyim dedim. sanırım cozum bu olsa gerek. birde tahmini olarak kac dakika suruyor flashlama? telefonun %100 sarjda olup olmadıgınıda goremşyorum haliyle ama 1 2 saattir sarjda bi sorun olmaz heralde.

tesekkurler..

.
  5. azertti
        Like  

.

User deleted

sorunu cozdum arkadaslar tesekkurler..
    recovery ye giremiyordum bende yeni surumunu yukledim dolayısıyla sorun cozuldu..

.
  6. barisk
        Like  

.

User deleted

QUOTE (lleeoonn @ 23/9/2012, 08:09) 
    QUOTE (Semseddin @ 6/6/2012, 13:25) 
    TR orjinal rom'u flashlarsanız düzelir.

Semseddin usta saygilar. daha önce unlocked edip cihazla rom islerine giristim. Yalniz unlocked yazisi acilirken cikmasi pek hosuma gitmiyodu. Bende tr romunu flasladim unlocked yazisi gitti. Root ettim. Cwm yide rom manager ile kuruyum dedim. Simdi acilirken failed to boot 2 hatasi aliyorum. Benim anlamadigim cihaz bir kez unlocked edildiginde bi daha unlocked edilmesine gerek yok diye saniyodum. Benim cihaz unlocked degilmi yada yanlis biseymi yapiyorum önerilerinizi bekliyorum.

Merhaba,
    Boootloadderı tekrar unlock etmek mümkün olmadığına göre nasılçözdünüz bu sorunu?
    Saygılarımla,

.
  7. remy_
        Like  

.

User deleted

Merhaba,
    Boootloadderı tekrar unlock etmek mümkün olmadığına göre nasılçözdünüz bu sorunu?
    Saygılarımla,
    [/QUOTE]

'''bootloaderi tekrar unlock etmek mumkun olmadıgına gore'''''diye birsey yoktur...

.
  8. barisk
        Like  

.

User deleted

Merhaba,
    Bootloader bir kere unlock edildikten sonra tekrar unlock ederseniz hata ile karşılaşacağımız söylenmektedir. Ben kendim denemedim fakat forumdan QEXEC denemiş ve olmadığını belirtmiştir. İlgili topici yolluyorum.

Benim denediğim bir durum değil, okuduğum birşey. Hatalı olabilir denediyseniz düzeltin lütfen.

Yani bootloader unlock iken stock sbf i RSD lite ile flashladığımızda bootloader tekrar locked mi oluyor? VE bu tekrar açılabiliyor mu?

Saygılarımla,

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=49757204&st=120

"QEXEC

Bende inanmak istemiyorum ama malesef unlocked edilmiş kalıyor çünkü orjinal romu yükleyip tekrar aynı adımları izleyip bootloader kilidini açmak istediğinizde size türkçe olarak "kilit açık tekrar açılamaz" hatası verecektir. ha teknik servis bunun için sıkıntı çıkarırmı pek zannetmiyorum ama işi yokuşa sürmek isterse bunu bahane olarak gösterebilir çünkü root ve custom romlarda standartın dışına çıkma yetkiniz oluyor özellikle işlemci hız aşırtmalarında, bu yüzden yazılım yükleyerek donanıma zarar verme riskiniz var böyle birşey olmadığı taktirde sorun çıkacağını zannetmiyorum ama dediğim gibi işi yokuşa sürmek isterlerse bu bahaneleri olur, sonuçta teknik servisinde elinde mutlaka motorolanın sağladığı cihaz bilgi ver verilerini gösteren gelişmiş uygulamalar vardır. Samsung s2 deki bootloader sayacının kaç defa sıfırlandığını sayan sayacın kaç defa sıfırlandığını sayan başka bir sayaç hesabı iş rus matruşkalarına dönebiliyor.
    "

.
  9. remy_
        Like  

.

User deleted

benim bildiklerim soyledir.....

unlocked edilen atrix omru boyu oyle kalır.... acılıştaki sol kosede yazan unlocked yazısı sadece oradan kalkıyor...ama bu tekrar locked oldugu anlamına gelmiyor....o yazı kalksa bile unlock tur cihaz...

ekleme olarak sunu yazabilirim sormak istedigin buysa tabi....

stock sbf yada orjinal rom rsd ile flashlayınca tekrar custom romlara donus yapabilirsin....

.
  10. barisk
        Like  

.

User deleted

Merhaba,
    Eğer unlocked edilen cihaz hep öyle kalıyorsa; yukarıdaki lleeoonn nickli arkadaşın tekrar stock roma dönmesinden sonra, CWM recoverysine girince sanki bootloarde locked olmuş gibi failed to boot 2 hatası neden oluyor?
    Acaba tekrar CWM recoverysini CWM nin kendi içinden flashlamak mı gerekiyor? Yani SBF RSD ile kendi recoverysini mi yazıyor? Bu arkadaş acaba nasıl aştı bu durumu ya da aşabildi mi acaba merak ediyorum?
    O açıdan sordum.
    Saygılarımla,

Eklemenizden şunu anladım tekrar CWM recoveryisini ya da Romracer recoverysini, orjinal romu SBF ile flashlanmış bootloaderı unlocked edilmiş cihaza, fastboot ile flashlarsak sorunu halledebiliriz. Değil mi?

.
  11. remy_
        Like  

.

User deleted

stock rom yükledikten sonra recoveryye erişmek için IHOP_Bell.rar bu dosyaya ihtiyac vardır...bunu yuklersen recoverye ulasabilirsin..

konu ile ilgili linki gozumden kacırmısım bende burdan okuyup takip etmiştim

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=50017789

.
  12. barisk
        Like  

.

User deleted

Çok teşekkür ederim, verdiğiniz konu tüm kafamdakileri aydınlattı.

.
  13. karakartal0684
        Like  

.

User deleted

arkadaslar ben motorola atrıx at&t kullanıcısıyım.2.3.6 versıyondaydım orjınal tabi ve root yaptım custom rom yuklemeye calısıyorum rom manager programından ama boot2 hatasını bende alıyorum.pılı cıkarıp taktıgımda normal acılıyo telefon sebebı nedır acaba

.
  14. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Bootloader unlock yaptın mı karakartal ?

.
  15. karakartal0684
        Like  

.

User deleted

yok yapmadım kardesım nasıl yapacagım o ıslemı bılgı verebılırmısın rıca etsem.kardesım tamamdır yaptım sonunda allh razı olsun sızlerden.evet dedıgınız gıbı bootolader unlock yapmak gerekıyormus.ama su bır gercek motorola cok zahmet gerektıren bır cıhazmıs.

Edited by karakartal0684 - 12/2/2013, 23:22

.
52 replies since 15/4/2012, 20:33   3064 views
  Share  
.