Batarya ömrünü uzatmak için bir kaç küçük öneri..

« Older   Newer »

Share  
.
  1.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    Arkadaşlar bazı arkadaşlarımızın bilmediğini düşünerek bu konuyu açtım.Cihazımı ilk aldığım gün 11.30 saat gibi bir kullanım süresi içerisinde bulundum.İlk gün bir kaç program indirdim internette gezindim vs..2. Gün sürekli oyun indirdim wifi ile indirdim ve oynadım 6 saat gitti.Bana göre bu süre çok az.Tablet de ics yüklü olduğu için programları sonlandırmak çok basit ama geri dönüş olduğu zaman bir hayli zorlandım.Bir kaç program kurdum fakat faydalarını göremedim.Şuan için en az 10 saat batarye ömrünü kazandım.Bunun en az 2 saatini oyun oynayarak diğer 2 saatini internette gezinerek ve geri kalan süreylede konuşma,mesajlaşmada kullanıyorum.Benim elimde sürekli telefon olduğu için daha az telefon kullanan arkadaşlar için bu süre çok daha uzuyacaktır.

İlk program Easy Task Killer: Buyrun

Easy-task-killer-advanced

Programı indirip kurduktan sonra ana ekrana widget olarak gönderebiliyorsunuz ve 1 tıkla tüm açmış olduğunuz uygulamaları sonlandırıyor.Bir diğer en sevdiğim özelliği ise yukarıda çalışan programlar ekranını açtığımız zaman ne kadar bellek kullanıyor ne kadar şarj var gösteriyor.

Ve diğer en sevdiğim program ise JuiceDefender:
    Buyrun

JuiceDefender

Bu programın market sürümünü paylaştım çünkü diğer pro veriyonları bazen hata verebiliyor ve aggressive mod dışındakiler biraz daha cihazı kullanılmaz hala getirebiliyor sürekli wifi,3g kapatma vs..Yinede isteyenler kullanabilirler.

Programı indirip kurduktan sonra Help bölümünde olucaktınız hemen yanındaki Status'a tıklayıp Juice Defender Yazısının hemen altındaki seçeneği enabled olarak işaretliyceksiniz.Hemn altta ki aggressive seçeneğinide aktif hale getiriceksiniz.Artık cihazınız kilit ekranındayken bir çok kullanımı sonlandırıcak ve kilit ekranını açtıktan sonra tekrar aktif edicektir.

Şimdilik bu kadar :)

İyi forumlar..

Önemli:Bazı cihazlar için etkili çalışmayabilir mesela 525 mb ram li bir cihaz için 2 si ağır gelebilir.Eğer ki 512 mb nin tamımını kullanmıyorsanız 2 sinide kullanmanızda fayda var.1gb ramli cihazlarda sorunsuz kullanabilirsiniz.

Edited by cenkcezaa - 9/8/2012, 16:10

.
  2. doganmert
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler bütün cihazlar için geçerli mi?

.
  3.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    Paylaştığım linkteki adresler marketin orjinal sayfası olduğu için desteklenen tüm cihazlar için geçerlidir.

.
  4. equity
        Like  

.

User deleted

elinize saglık cok guzel bi anlatim olmus tesekkurler

.
  5. border force
        Like  

.

User deleted

Cenk, konuyu ANDROID MODDING kısmına taşımak daha iyi olacaktır.Çünkü o bölümde Android'i genel hatlarıyla inceliyoruz. (Paylaştığım linkteki adresler marketin orjinal sayfası olduğu için desteklenen tüm cihazlar için geçerlidir.)

Konu için çok teşekkürler kardeşim.RAZR XT910 ve One X'de ki denemelerimden sonra test sonuçlarını yazarım :D

.
  6.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    Kardeşim aslında düşündüm de ikiside arka plan görevi yapacağı için bazı cihazları zorlayabilir 2 tane antivirüs kurmak gibi düşünürsek xoom ve atrix de süper derecede ömrü uzattı ama diğer cihazlar için uzatacağına eminim ama ne kadar performans verir orasını düşününce şüpheliyim yinede sen bilirsin :)

.
  7. border force
        Like  

.

User deleted

Aslında doğru söylüyorsun, ancak sende MOD'sun.En doğru kararı verip hareket et :D Sonuçta konuyu ben açmadım :D :D

.
  8.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    Konuyu bir kaç yere daha açıyorum xoom,razr gibi güçlü cihazların alt konularına daha verimli olur sanırım :)

.
7 replies since 7/8/2012, 16:06   820 views
  Share  
.