[ROM] 【ShenDu】V4.1.2-130426. 【ANDROID_4.1.2】

Stabile yakın bir jb(Şarj çok iyi ve kamera çalışıyor)

« Older   Newer »

Share  
.
  1.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    Merhaba arkadaşlar forumda daha önce paylaşılmış olabilir çok karışık konu var bir çoğu sadece link den ibaret o yüzden bunu paylaşma gereği duydum şuan bunu kullanıyorum ve son derecede memnunum tek sorun video kamera..

Ben orjinal konuda ki açıklamaları olduğu gibi ekliyim çünkü çevirilicek tarz da değil..

Official updates:

1 repair long press No contact call records, contacts Force Quit
    2 repair glory game powder screen
    Repair glory notification bar smear
    Repair glory volume keys failures
    Repair glory camera function
    Repair C glory abnormal, restart and other issues
    7. The repair status bar transparent restart the entry into force of
    Repair unlock the interface drop-down vibration problems
    9.C8812/U8818 removal the FPS unlock, unlock will result in many cases changed Caton
    10.C8812/U8818 Brush package is no longer with recovery, reduce the volume of Brush Pack
    11 adds a new feature: the feedback function (power button + volume, the screenshots and debug logs are stored in the phone memory, facilitate feedback forum)
    12 SIM card tool, user-friendly mobile phone business hall
    13 Removal of the the version number dev / STABLE words, after only one version, no longer need the version number difference
    14. Upgrade comes with UC Browser
    15. Freely to cool music box instead of Apollo music player (unloaded)
    16. Enhance the security of ADB tool
    17. Repair because the storage space due to non-stop scanning depth topics interface Caton, machine heat and power consumption issues (all models)
    18 repair desktop digital clock plug-scaling to the most hours abnormal interface
    19. Repair desktop icon to repeat the question
    20. Repair drop-down unlock no vibration
    21, fix the status bar set fully transparent changed back after the restart translucent problems
    22. The repair status bar network icon with the data using the left shift of
    23 drop-down notification bar Close WIFI, hint system user interface Force Quit
    24. Repair call FC
    25. Repair C8860E problem of sonic boom
    26. Repair C8860E private beta call sound
    27 P970 GPS fix can not locate the problem

Transplant repair:

To repair camera black and white, Albums No photo;
    Optimized build.prop to improve performance;
    The 3 all applications optimized zipaligned;
    Streamlining the part of the program;
    Repair USB storage problems,
    Repair permissions management can not be authorized;
    Repair theme can not be applied;
    Repair can not be shut down, increasing the shutdown software;
    9 repair WIFI establish the hot issues.

Bug:

The shutdown of the power button option and enter the Recovery restart, software solutions.
    And CM10.

Bug bende şöyle oluştu cihazı kapatamıyorum yeniden başlıyor şarjı bitmediği sürece gerçi cihazı hiç kapatmadığım için de bir çözüm arayışında olmadım ki belki çok basit bir sorundur..

Kısaca ben bahsediyim.Benim cihazda ics lerde kurduğum zaman tuş kilidinde kalıyordu tüm ics lerde böyle bende jb lere düşkünümdür ve bu sürümden çok memnunum.Kamera fotoğraf çekerken çok az hata veriyor video sorunu var ama sanırım 720 p video çekebilirsiniz bende bir kere çekti sadece hd oynatımlar da sorun var ki bunu çok kullanıcağınızı sanmıyorum çünkü bu sorunların olduğu zaten biliyor yeni bir kernel olmadığı sürece..

Oyunlar da çok küçük takılmalar oluyor stock vb. romlar da ki akıcılığı aramayın ama sinir bozucu yada bu oynanmaz denecek seviye de değil ben oyun düşkünü olmadığım için bu beni rahatsız etmiyor ama atrix den de konsol seviyesinde oyunları açmıyacağımızı ve tam performansı vermiyceğini sanırım templu runu best seviye de oynamaya çalışan arkadaşların ne zorluk çektiğini hepimiz biliyoruz :) Oyun severler için bir rom değildir eğer ki istedikleri kalite üst düzey ve son derece akıcılıksa ama rahatsız etmeden de oynayabilirler..

Kısacası ben bu romu tavsiye ediyorum ics lerle kıyaslayamam çünkü hiç kuramadım görmeden de doğal olarak birşey demem hata olur ama eğer ki jb kullanmak isteyenler kamerayı ben çok kullanmıyorum diyenler bunu kullanabilir blueetoh açılıyor hiç paylaşımda bulunmadım ama bug olduğunu da sanmıyorum wirelees çekim gücü de son derece de yerinde..

En önemli konu şarj...1 günü rahat çıkartıyor aşırı kullanımda su gibi de gidiyor ama bundan önce mokeeos kullanıyordum onda da böyleydi elinizden 15 dk düşürmezseniz %10 luk bir eksilme görebilirsiniz ama bekleme de hiç sıkıntısı yok :)

Antutudan da 4000 civarı bir puan alıyor ki bu da son derecede normal 1.3 kernelde..

Menüler arası takılma internette donma ile karşılaşmadım tabi herkes nasıl kullanır bu da önemli bir etken oluyor..

Sanırım bu kadar incelemem kendi görüşlerim yeter konuyu fazla uzatmadan ekran görüntülerine geçelim :)

Screenshot_2013-05-09-22-54-58yuhL3 Screenshot_2013-05-09-22-55-25 Screenshot_2013-05-09-22-55-49 Screenshot_2013-05-09-22-55-56 Screenshot_2013-05-09-22-56-20 Screenshot_2013-05-09-22-56-30 Screenshot_2013-05-09-22-56-40 Screenshot_2013-05-09-22-57-57 Screenshot_2013-05-09-22-58-49

Rom indirme linkimiz;

Buradan ulaşabilirsiniz

gapps paketi
    Buradan ulaşabilirsiniz

Eğer daha hızlısını istiyorsanız da 1.3 ghz yi kurabilirsiniz sonradan bu değeri kullanmadığınız zamanlar da 1 ghz ye çekebilirsiniz ben şuan bunu kullanıyorum ve şarj konusunda bir şey değişmedi :)

Buradan ulaşabilirsiniz

Not:Arkadaşlar ben bir tane gapps kurdum ama bu mu değil mi emin değilim o yüzden isteyenler 1 tane alternatif 4.1.2 için gapps paketini de bulundursunlar..

Ben kurduğum da içerisinde klavye yoktu o yüzden mutlaka hafıza kartına yada cihazda bir tane klavye programı bulundurun :)

Temayı ben sevmedim ios tarzı birşey olmuş benim kullandığım tema apex dir

Buradan ulaşabilirsiniz

İsteyenler bunu kullanabilirler ve klavye olarak da eğer ki jb görünümü istiyor iseniz;

Buradan ulaşabilirsiniz

Tuşları büyültme gibi bir çok alternatifi free sürümünde mevcut ve türkçe arayüz ve desteğide bulunuyor :)

Aklıma gelenler şuan için bunlar arkadaşlar umarım hepinizin hoşuna gider tabi kuranlar ve kurmayı düşünenler için de faydalı olacağını düşünüyorum bir süre sabit bırakıcam daha iyi bir rom olduğunu söyleyen birisi olursa indiririm sabitlikten çünkü kullandığım en iyi jb şuan için bu :)

Bilgi: Arkadaşlar kurulumu kısaca anlattığım zaman bazı arkadaşlar kurulumu bilmeyenler nasıl kurulucam yapılıcak diye soru soruyorlar bu yüzden buraya yazmak yerine linkini veriyorum oradan konuyu inceleyebilirler ve kurulumu sorunsuzca akılda soru kalmıycak şekilde yapabilirler :)

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=50904365

İyi forumlar..

.
  2. BuYaZ
        Like  

.

User deleted

Hocam kamera hakkında biraz daha bilgi verebilirmisiniz ?

.
  3. Prodzeus
        Like  

.

User deleted

Hocam parmak izi okuyucusu hakkında hiçbir bilgi göremedim.Umuyorum ki parmak izi okuyucusu çalışsın.Çalışmazsada emeğine eline koluna sağlık :)

EDİT : Hocam Setup wizard has stopped diye bir uyarı geliyor Report ve Ok seçenekleri geliyor.Report a tıkladığımda ekran resmi alıp kalıyor siyah ekranda.Ok dediğimde aynı uyarıyı tekrar alıyorum yine arkaplan siyah hiçbirşey yoktu yani.Fakat rom'u tekrar yükleyince düzeldi.

Edited by Prodzeus - 11/5/2013, 23:04

.
  4.     Like  

.

Android Man

Group
    Moderatör

Status
    Kullanmadığım için kesin konuşmuyorum, %99 ihtimalle çalışmıyor :) Cenk teşekkürler!

.
  5. adem
        Like  

.

User deleted

kamera çalışıyormu sorunsuz ??

.
  6.     Like  

.

Android Man

Group
    Moderatör

Status
    Başlıkta kamera çalışıyor yazmış arkadaş, buna güvenerek yükleyeceksin adem :)

.
  7.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    Kamera çalışıyor ve bilgide verdim zaten konu içerisin de :) Parmak izi tahmin edildiği üzere çalışmıyor :)

.
  8. adem
        Like  

.

User deleted

şimdi yüklüyorum inşallah sorun çıkmaz kamerada,video benim için önemli degil ama fotograf çekimi çok önemli..

.
  9. Prodzeus
        Like  

.

User deleted

Kamera çalışıyor diyorsun Kamera uygulaması yok hocam bu nasıl iştir anlamadım.Artı şarj durumu gerçekten vasat.Şuana kadar yüzlerce rom denedim Atrix için en stabil en verimli custom rom Cm 7' imiş gerçekten.

.
  10.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    4LJUA

G4tvD

resimlerin boyunu küçülttüm 5 dk önce çektim ekran görüntüsüyle resmi .. İçerisinde kamera uygulaması mevcut ama bi ihtimal yoksa bile markette bir çok kamera uygulaması var ama hepsi uyumlu olmayabilir ama biraz önce senin için indirip denediğim camera ics çalışıyor ..

https://play.google.com/store/apps/details...e=search_result

İyi forumlar

.
  11. cmert
        Like  

.

User deleted

denemiş biri olarak hangi akla hizmet sabit konu yapıldı anlayamadım. doğru düzgün Türkçe desteği bile yok. diğer eksi yanlarını saymaya bile gerek yok

.
  12.     Like  

.

Android Man

Group
    Moderatör

Status
    Custom ROMların üst konu yapılması yanlış bence. Hepsi için geçerli bu.

.
  13. CemDogu™
        Like  

.

User deleted

custom rom'ların babası, CyanogenMod bile sabit konu değil.Kernel seçeneği bol olan Neutrino ya da Nottach'da öyle.Bence bu da olmamalı.

.
  14.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    Googlenin 4.1.2 ye sunduğu türkçe dil desteğinin tamamı bu romda var ve ben türkçe olmayan yerlerin neresi olduğunu gerçekten merak ediyorum.Status bar bölümünün türkçe olmamasının nedeni orjinal olmaması ve ben 1 haftadır kkullanıyorum hiç bir eksiğini göremedim nasıl kullanamadınız gerçekten bilmiyorum konu sabitten indirilmiştir..

Sabit olarak koymamın nedeni bir çok jb arayanın bulamaması.Her konuda okuyorum ve çalışan jb var mı, batarya ömrü çok kısaldı,kamera çalışmıyor çalışan rom var mı vs.. vs.. bunlar gibi onlarca konunun atında bu mesajlara rastladığım için bu konuyu sabit yapmıştım çünkü kamera da çalışıyor chrome de çalışıyor video kamera ve hd video oynatamama dışında bir eksiğini görememiştim ben..

.
  15.     Like  

.

Android Man

Group
    Moderatör

Status
    ROM'u kullanmadım bilmiyorum stabilitesini ama zaten her ROM aynı cihazda farklı yüklenişlerde bile farklı performans veriyor. Şansına tutturmuşsun bozma bence. :)

.
25 replies since 9/5/2013, 21:28   1591 views
  Share  
.