hoparlör arızası

« Older   Newer »

Share  
.
  1. funky33
        Like  

.

User deleted

selam arkadaşlar tüm forum kullanıcılarına; xt910 model cihaz kullanıyorum bugün itibarıyla telefonumun hoparlöründen ses gelmez oldu, fabrika ayarlarına varana kadar herşeyi denedim, factory reset dahil ancak sonuç değişmedi, kulaklıkla felan müzik dinleyebiliyorum,telefon uyarı ve zil sesleri duyuluyor sadece müzik dinlerken hoparlörden ses gelmiyor sizce sorun ne olabilir, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

.
  2. kiprit_
        Like  

.

User deleted

başka bir player yükleyip deneyin bakalım, sonuç ne olacak.

.
  3. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

o da enteresan bir durum yav ne oluyor bu telefonlara anlamıyorum, benimkinin de titreşimi durup dururken bozuldu, simdi arada titriyor arada titremiyor çözemedim vala

.
  4. Semseddin
        Like  

.

User deleted

QUOTE (By.TRabZonLu™ @ 20/6/2013, 18:18) 
    o da enteresan bir durum yav ne oluyor bu telefonlara anlamıyorum, benimkinin de titreşimi durup dururken bozuldu, simdi arada titriyor arada titremiyor çözemedim vala

Senin titreşim motoruyla bu konunun ne alakası var ? :bash.gif:

@funky33,

Ayarlar > Sesler > Zil sesi > herhangi bir zilsesi seç ve dinle, olacaktır inşallah.

.
  5. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 20/6/2013, 18:49) 
    QUOTE (By.TRabZonLu™ @ 20/6/2013, 18:18) 

Senin titreşim motoruyla bu konunun ne alakası var ? :bash.gif:

@funky33,

Ayarlar > Sesler > Zil sesi > herhangi bir zilsesi seç ve dinle, olacaktır inşallah.

abi kızma da psikolojimi bozdu habu telefon :)

.
  6. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Madem cihazın geldi, batarya kapağını sök. Karşına direk titreşim motoru çıkacak sağ alt köşede. Çevresine bak, toz pislik var mı diye varsa hava üfleyerek temizle. Batarya kapağının titreşim motoru üzerine gelen izada eğer fazla bant varsa yada bir şekilde sökülmüşse titreşim motoruna temas edip hareketini engelleyebilir. Dene bakalım,sana garantiden hayır yok :)

.
  7. DrSayko
        Like  

.

User deleted

selamlar.. benim de xt910'nun hoparlörü artık cazır cuzur şeklinde ses çıkarıyor.. eskiden olsa bir vakumla sesi düzeltiyordum ama hepten bozuldu. hoparlörü değiştirebileceğim bir teknik servis biliyor musunuz?
    teşekkürler...

.
  8. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba DrSayko,

Orjinal çıkma yedek parçası elimde mevcut. PM'den iletişime geçersen yardımcı olurum.

.
  9. HiperX
        Like  

.

User deleted

an itibariyle benim XT910'un da hoparlöründen ses çıkmaz oldu. şimdi @funky33'e sorunu nasıl çözdün diye sormak istiycem ama forumda 1 mesaj atmış bir daha görülmümemiş :)

wipe cache/wipe factory reset yaptım nafile. hiç bir şekilde telden ses gelmez oldu.

Arkadaşlar sizce nasıl bir yol izlemek lazım cihazda AU ROM yüklü olduğu için garanti dışı zaten servise göndermek de akıl karı değil

.
  10. HiperX
        Like  

.

User deleted

sanırım bilgisi olan pek yok. servis dışında istanbulda hoparlör'ü değiştirebileceğim bir yer bilen var mı?

.
  11. Semseddin
        Like  

.

User deleted

XT910'da ses'in gitmesi gibi bir yazılımsal sorun olabiliyor ICS 'de. Bunu çözmek için Ayarlar > Sesler > Zil sesi > herhangi bir zilsesi seçip dinleyin. SES çıkması lazım. Eğer hala çıkmıyorsa donanımda sorun vardır, değiştirmek gerekir.

.
  12. HiperX
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 28/8/2013, 11:57) 
    XT910'da ses'in gitmesi gibi bir yazılımsal sorun olabiliyor ICS 'de. Bunu çözmek için Ayarlar > Sesler > Zil sesi > herhangi bir zilsesi seçip dinleyin. SES çıkması lazım. Eğer hala çıkmıyorsa donanımda sorun vardır, değiştirmek gerekir.

çok enteresandır ben de yazılımsal diye düşünerek cache temizledim fabrika ayarlarına döndüm ama düzelmedi. bugün kendi kendine telefon bi açılıp kapanma ihtiyacı hissetti sonra baktım düzelmiş. aslında bu aralar hava sıcak diye hoparlör nem kapmıştır diye düşünmüştüm ama kardeşim genelde telefonu kullanıyor ve pek terlemez ve cebinde tutmaz telefonu yani telefon kafasına göre bozuldu düzeldi :D neyse buna da şükür ne diyelim

.
  13. ErgN
        Like  

.

User deleted

İcs de yazılımsal sorun vardı , Ayarlar > Sesler > Zil sesi > herhangi bir zilsesi seçip.. Ek olarak kulaklığı takıp çıkarınca ve restart ile de düzeliyor.

.
  14. HiperX
        Like  

.

User deleted

anlaşılan aynı sorun AU ROM JB'de de varmış; çünkü benim sürüm JB AU

.
  15. HiperX
        Like  

.

User deleted

hoparlör kafasına göre gidip gelmeye başladı bu kez de :) sanırım bağlantısında bir temassızlık var. çünkü hoparlör sesi gidince elimle biraz bastırıyorum bakıyorum ses geliyor. içini açmaya cesaretim olsa açıp bakacam ne var ne yok diye :blink.gif:

.
15 replies since 20/6/2013, 15:24   533 views
  Share  
.