Motorola Atrix Telefonun ön ekranı kırıldı teleservice masrafı nedir

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Hookx1
        Like  

.

User deleted

Motorola atrix telefonumun kaza sonucu ön ekranı çatladı dokunmatik işliyor ekrandan sıvı filanda akmadı tahminimce lcd kırılmadı.
    Teleservice göndersem ne kadar masrafi çıkar?
    Yada bundan alıp bir telefoncuyamı taktırsam
    Lütfen yardimci olun evlat acisi gibi içime oturdu telefonumu çok seviyordum.
    ww w.ebay.c om/itm/New-Original-Touch-Screen-Digitizer-for-MOTOROLA-ATRIX-4G-MB860-tools-/330965693576?pt=US_Cell_Phone_Replacement_Parts_Tools&hash=item4d0f17b488

.
  2. blttalas
        Like  

.

User deleted

ebayde orjinal bulamaszın saten onu alsan büyük ihtimalle çalışmaz veya basmatik olur
    bence bütçen varsa teleservice yaptır

.
  3. CemDogu™
        Like  

.

User deleted

eğer lcd kırılmadıysa masraf çok olmaz.çok olmazdan kastım, teleservice'de şu ana kadar bizim forumdan ekran yaptırmaya gözü yiyen olmadı.Sormak lazım :)

.
  4. Hookx1
        Like  

.

User deleted

Lcd kırılmadı şuan telefon dan yazıyorum hb den aldım arıza formu doldurdum teleservis yada başka bir servis e vereceklermiş hangi servis olduğunu öğrenince bilgi veririm

.
  5. Hookx1
        Like  

.

User deleted

Bu dokunmatik olan ön ekran mı? İçindeki lcd değilmi pek bilgim yok ekran konusunda. Bir dd telefon root luydu unroot yaptım başka bir şey yapmama gerek var mı? Ebay daki iyi değil mi o linkini verdim?

.
  6. CemDogu™
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Hookx1 @ 24/7/2013, 20:48) 
    Bu dokunmatik olan ön ekran mı? İçindeki lcd değilmi pek bilgim yok ekran konusunda. Bir dd telefon root luydu unroot yaptım başka bir şey yapmama gerek var mı? Ebay daki iyi değil mi o linkini verdim?

iyi mi değil mi kısmını pek bilmiyoruz açıkçası.bazısı iyi diyor, bazısı kötü diyor.Zaten telefonun ekranını kırmışsınız, root , bootloader bakmazlar o telefonda.Mekanik parça değişimi yapılacak ve ücreti alınacak.

Bizim telefonlar 2 katmanlı.Üst kısımda kapasitif dokunmatik şeffaf panel mevcut.Altında da LCD Panel ekran.Kapasitif olan kırıldıysa o ekran değil, sensör gibi birşey.Dokunduğunuz yerleri algılayan touchpad.

.
  7. Hookx1
        Like  

.

User deleted

Cem bey çok süper bir açıklama yapmışsınız. Çok yardımcı oldu teşekkür ediyorum. Hb bugün gönderi kodunu verecek. Bende bu gün yollarım hb ye bakalım hangi servise gönderecek. İnşallah kazıkçı bir yere göndermez çok pahalı derseler dediğim gibi e-Bay dan bi şansımı denerim.

.
  8. CemDogu™
        Like  

.

User deleted

vallahi yetkili servise göndericez dedilerse, muhtemelen hepsiburda merkeze en yakın teleservice'e gider.O da istanbul'dadır.O da değilse asıl teleservice merkezi olan Ankara Teleservice'e gönderirler...Takibini iyi yapın, sarkıtıyorlar parça yoksa.Parça varsa 3 güne çıkıyor.

.
  9. Hookx1
        Like  

.

User deleted

Takip edeceğim zaten acaba ne kadar masraf çıkaracaklar

.
  10. Hookx1
        Like  

.

User deleted

Hb den mail geldi organize sanayi ümraniye h.dudullu pegasus diye bi adres vermişler bir de telefon numarasi arızayı buraya bildirin demişler. Yeni gördüm yarın arayacağım hb yi ve servis i. Bu servisi daha önce duyan oldu mu?

.
  11. Hookx1
        Like  

.

User deleted

Hb pegasus a yönlendirdi 150 tl fiyat çıkardılar.

.
  12. beefytr
        Like  

.

User deleted

valla dün sipariş verdim ebay'den 17 dolara hem ön kapak hem de dokunmatik.
    satıcı memnuniyet oranı bilmem kaç bin işlemde %99.8.
    bugüne kadar ebay'den bir yamuk görmedim, o yüzden geleck bu parçanın da iyi olacağını tahmin ediyorum.
    eğer açık olsaydı cnn.cn sitesine bakın derdim ama kapanmış sanki...

.
  13. obilgi
        Like  

.

User deleted

Mrb,

Benim de ekranım hiç çalışmıyordu. Servise gönderdim, sözde yapılmış olarak geldiği gün gene aynı şekilde dokunmatik hiç çalışmadı. 2. defa yine gönderdim. Üzerinde 2 ay geçmesine rağmen parça bekleniyor diye hiçbir işlem yapılmadı. Dayanamayıp telefonu geri istedim. Dokunmatiği akıllıphone diye bir siteden toplamda 83,50 tl ye sipariş verip kendim değiştirdim. NE YAZIKKİ "yeni ve orjinal" diye aldığım dokunmatik çalışmadı olan bizim 83,50 tl ye oldu. Telefonun başka bir yerinde mi arıza ne bir türlü bulamadım. Bu arada internetten "motorolatr" diye bir siteden Elektronik yüksek mühendisi bir abimize ulaştım. Ekranın muadil olduğunu gerçek orijinal dokunmatik takılmadan çalışmayacağını ve fiyatının işçilik dahil 180 tl olduğunu iletti. Tabi yıkıldım.

Tüm bunları niye yazıyorum. Servisin aynen söylediğini iletiyorum" Motorola bize parça göndermiyor. Beklenen parçaların nezaman geleceği konusunda zaman veremiyoruz." dedikleri için servisten geri iade istemiştim. Daha önce dokunmatik değiştirmeme rağmen kendi telefonumun dokunmatiği ne yazıkki çalışmadı. Ebayda satılanlarında üzerinde aynı birebir ATMEL çip olmasına rağmen muadil olduğunu düşünüyorum.

Eğer e-bay dan aldığınız dokunmatik sizde çalışırsa aynı yerden almak isteriz. Bizimle paylaşırsanız memnun olurum.

Saygılar,

.
  14. maivesiyah
        Like  

.

User deleted

QUOTE (obilgi @ 22/11/2013, 11:53) 
    Mrb,

Benim de ekranım hiç çalışmıyordu. Servise gönderdim, sözde yapılmış olarak geldiği gün gene aynı şekilde dokunmatik hiç çalışmadı. 2. defa yine gönderdim. Üzerinde 2 ay geçmesine rağmen parça bekleniyor diye hiçbir işlem yapılmadı. Dayanamayıp telefonu geri istedim. Dokunmatiği akıllıphone diye bir siteden toplamda 83,50 tl ye sipariş verip kendim değiştirdim. NE YAZIKKİ "yeni ve orjinal" diye aldığım dokunmatik çalışmadı olan bizim 83,50 tl ye oldu. Telefonun başka bir yerinde mi arıza ne bir türlü bulamadım. Bu arada internetten "motorolatr" diye bir siteden Elektronik yüksek mühendisi bir abimize ulaştım. Ekranın muadil olduğunu gerçek orijinal dokunmatik takılmadan çalışmayacağını ve fiyatının işçilik dahil 180 tl olduğunu iletti. Tabi yıkıldım.

Tüm bunları niye yazıyorum. Servisin aynen söylediğini iletiyorum" Motorola bize parça göndermiyor. Beklenen parçaların nezaman geleceği konusunda zaman veremiyoruz." dedikleri için servisten geri iade istemiştim. Daha önce dokunmatik değiştirmeme rağmen kendi telefonumun dokunmatiği ne yazıkki çalışmadı. Ebayda satılanlarında üzerinde aynı birebir ATMEL çip olmasına rağmen muadil olduğunu düşünüyorum.

Eğer e-bay dan aldığınız dokunmatik sizde çalışırsa aynı yerden almak isteriz. Bizimle paylaşırsanız memnun olurum.

Saygılar,

Mesaj yazılalı 1 yıl olmuş fakat aynı sorunu yaşayabilecek arkadaşlar için yazayım. Böyle yüksek paralara gerek yok. Benimde dokunmatik kaza sonucu gitti. http://www.aliexpress.com/item/Glass-Touch.../917918343.html bu linkteki kişiden 1 adet aldım kargo ücreti yok eve kadar geldi 18 gün sürdü. Dikkatlice takıldı dokunmatik ve orjinalinden farkı yoktu. Atrix çok farklı bir cihaz S3 kullandım, xperia ray kullandım, note kullandım fakat bu cihazda farklı bir serilik var. Bilmiyorum belki ben sevdiğim için bana böyle geliyor. Sorun her cihazda oluyor fakat atrixte anakart sorunu hariç bireysel çözülmeyecek sorun yok. Z1 de bile aldıktan 5 ay sonra dokunmatiği sapıtanlar gördüm. Elektronik biraz şans, biraz da titiz kullanım istiyor. Atrix kullanmaya devam :)

.
  15. Mustafa Öztürk
        Like  

.

User deleted

ben atrix dokunmatiği kendim değiştiriyorum ama bu 2. dokunmatik değişimi fakat bu da bozuldu orijinal mi değildir nedendir bilmiyorum.takıyorum ancak 1-2 ay dayanıyor.bana yardım edermisiniz nereden alayım.ya da bir tavsiyesi olan varmı

.
14 replies since 23/7/2013, 21:10   2089 views
  Share  
.