Atrix Batarya Algılamama Sorunu!

« Older   Newer »

Share  
.
  1. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

Uzun bi aradan sonra herkese merhabalar. 2-3 ay önce aldığım atrixim ilk sorununu çıkardı.
    Pek sorun denemez benden kaynaklı ama anlatayım;

Malum havalar sıcak, mevsim yaz, kan kaynar, akıl uçar. Kemerde bir clubda gerçekleşen köpük partisinde atrixim cebimde kaldı ve ıslandı. Çok az ekranın köşelerinde sıvı vardı onun haricinde telefonun arka kısmı ıslanmamıştı. Ben saat 4-5 gibi çıkınca farkettim tabi durumu, telefon kapanmıştı ama ben her ihtimale karşı bataryayı çıkardım ve o bölgede kuruydu, çalışmıyordu. Saç k. m. ile uzun süre kurutmaya çalıştım ve 1 gün oda sıcaklığında bıraktım sonunda ekranda bulunan sularda gitmişti ama hala çalışmıyordu. Şarja takayım belki şarj olur dedim taktım ve şarj olmaya başladı o zaman şarjı bitmiştir dedim ama gitmeden önce şarjım tamdı. Neyse 3-4 saat şarj ettim ve %100 olunca çektim ve açmaya çalıştım yine açılmadı. Tekrar prize taktım RECOVERY MOD dan giriş yaptım ve oradan system reboot yapınca telefon açıldı onun dışında telefon hep şarj ekranında kalıyor. Prizden çekince sanki fişi çekilmiş masaüstü pc gibi kapanıyor. Bataryanın olup olmaması farketmiyor sadece prize takılıyken çalışıyor.

Bilgi sahibi arkadaşlardan ve değerli forum üstadlarından yardım istiyorum.
    (Garanti işi çözer mi? Cihaz Unlocked ve Root'lu şekilde)

Teşekkürler..

.
  2. El Fuego
        Like  

.

User deleted

pilin orada ufak bir turnesol kağıdı var. rengi değişmişse sıvı teması olduğu anlaşılır. önce oaraya bakın sonra, donanımcı arkadaşları bekleyin.

geçmiş olsun.

.
  3. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

QUOTE (El Fuego @ 4/8/2013, 23:40) 
    pilin orada ufak bir turnesol kağıdı var. rengi değişmişse sıvı teması olduğu anlaşılır. önce oaraya bakın sonra, donanımcı arkadaşları bekleyin.

geçmiş olsun.

Kağıtta herhangi bir sorun yok. Teşekkürler.

.
  4. Mert38
        Like  

.

User deleted

Bence o bataryayı bir daha telefona takma şunu al : http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-...a-bh6x-88327769 3-4 gün bekle geldin sıfır bataryayı tak kullan.

.
  5. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba caner,

Öncelikle geçmiş olsun. Garanti işi çözebilir fakat öncesinde mert38'inde söylediği gibi farklı bir batarya ile dene cihazını. Belki sorunsuz çalışabilir.

.
  6. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 9/8/2013, 23:54) 
    Merhaba caner,

Öncelikle geçmiş olsun. Garanti işi çözebilir fakat öncesinde mert38'inde söylediği gibi farklı bir batarya ile dene cihazını. Belki sorunsuz çalışabilir.

Garip ama kendiliğinden çözüldü sorun bi sabah kalktım ve şarjdan çıkardım telfon kapanmadı ve tüm özellikleri normal çalışıyor.
    Batarya normalden uzun gitmeye başladı, söylediğiniz gibi sorun bataryada büyük ihtimalle. Ankaraya döndüğümde yeni bir batarya alacağım teşekkürler.

Fakat telefonun ekranında köpükten dolayı :D lekeler var. Açıp temizlemeyi düşünüyorum, kendim halledebilir miyim sadece bunu merak ediyorum?

Edited by »CanERYVZ« - 10/8/2013, 13:20

.
  7. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Çok rahatsız etmiyorsa zamanla ısıdan dolayı lekeler kaybolacaktır.

.
  8. oburixar
        Like  

.

User deleted

http://www.akilliphone.com/MOTOROLA-DROID-...arch=MB%20860#0
    kullanıyorum gayet iyi.

.
7 replies since 4/8/2013, 22:34   320 views
  Share  
.