Bana ROM yüklemeyi adım adım anlatacak bi adres lazım!

« Older   Newer »

Share  
.
  1. gokhanozturk
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar atrix'in teknik özellikleri çok tatminkar. İlk çıkış fiyatı da kanıtlıyor bunu.

Ben telefonu aldıktan sonra hiçbir değişiklik yapmadım ROM olarak. Fakat orijinal ROMda telefonu elimize alınca beklentileri karşılamıyor gibi. Sanki daha iyisi olabilir gibi. Duydum ki ROM'larla Android 4.2.2 ye yükseltilebiliyormuş.

Özelliklere bakınca CM7 uygun geldi. Ama malesef bu konuda nokta, virgül kadar şey bile bilmiyorum. "Hiçbir şey" bilmiyorum. Telefonum artık uçsun tek istediğim bu.

ROM yükleme işini bana adım adım, basitçe anlatacak bir konu, forum vs linki var mıdır acaba?

Ya da telefoncuların elinden gelir mi? Gerçi ekran koruyucu almak için telefonculara girdim, öyle bir telefonu ilk defa duydum diyenler oldu.

.
  2. beefytr
        Like  

.

User deleted

hepsi forum içinde mevcut; azıvık okumanız lazım...

.
  3. hispanic
        Like  

.

User deleted

QUOTE (gokhanozturk @ 5/9/2013, 14:07) 
    Arkadaşlar atrix'in teknik özellikleri çok tatminkar. İlk çıkış fiyatı da kanıtlıyor bunu.

Ben telefonu aldıktan sonra hiçbir değişiklik yapmadım ROM olarak. Fakat orijinal ROMda telefonu elimize alınca beklentileri karşılamıyor gibi. Sanki daha iyisi olabilir gibi. Duydum ki ROM'larla Android 4.2.2 ye yükseltilebiliyormuş.

Özelliklere bakınca CM7 uygun geldi. Ama malesef bu konuda nokta, virgül kadar şey bile bilmiyorum. "Hiçbir şey" bilmiyorum. Telefonum artık uçsun tek istediğim bu.

ROM yükleme işini bana adım adım, basitçe anlatacak bir konu, forum vs linki var mıdır acaba?

Ya da telefoncuların elinden gelir mi? Gerçi ekran koruyucu almak için telefonculara girdim, öyle bir telefonu ilk defa duydum diyenler oldu.

Buyur arkadaşım https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=50904365

.
  4. klas4885
        Like  

.

User deleted

STOCK ROMDA KAL !!!

.
  5. gokhanozturk
        Like  

.

User deleted

QUOTE (klas4885 @ 7/9/2013, 01:20) 
    STOCK ROMDA KAL !!!

neden öyle dediniz hocam, ayrıntılarıyla anlatır mısınız?

QUOTE (hispanic @ 5/9/2013, 16:29) 
    QUOTE (gokhanozturk @ 5/9/2013, 14:07) 

Buyur arkadaşım https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=50904365

İlginiz için teşekkür ederim hocam.

.
  6.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    stock rom sorunsuzdur hataları yoktur çoğu custom romlara göre..Ama peformansı herkesi tatmin etmez.Şuan sizi ediyorsa hiç custom romla uğraşmayın.Benim jb ye geçmemin nedeni tabetimde kullanıyor olmam 2.3 ve üst sürümlerine alışık olmamam eğer siz daha önce jb vs.. kullanmadıysanız yani 4.0 veya 4.1 üstü sistem android sürümü kurmanıza pek bir neden yok aslında en azından şuan için.Yeni kernel gelene kadar bekleyin sonrasında kurarsınız ama şuan için erken hala

.
  7. gokhanozturk
        Like  

.

User deleted

QUOTE (cenkcezaa @ 7/9/2013, 11:15) 
    stock rom sorunsuzdur hataları yoktur çoğu custom romlara göre..Ama peformansı herkesi tatmin etmez.Şuan sizi ediyorsa hiç custom romla uğraşmayın.Benim jb ye geçmemin nedeni tabetimde kullanıyor olmam 2.3 ve üst sürümlerine alışık olmamam eğer siz daha önce jb vs.. kullanmadıysanız yani 4.0 veya 4.1 üstü sistem android sürümü kurmanıza pek bir neden yok aslında en azından şuan için.Yeni kernel gelene kadar bekleyin sonrasında kurarsınız ama şuan için erken hala

Hocam benim ilk android telefonum bu. İlk defa da 2.3 kullandım. Fakat telefonu ilk alırken telefonun özelliklerine baktım, şuan o seviyede değil gibi. Sanki sıradan bir telefon almışım. Mesela beni en çok sinir eden şey, galeride bir fotoğrafa iki parmakla zoom yaparken kasmalı bir geçiş yapması. Galerinin dizayn rezaletine girmiyorum bile.

Yeni kernel demişsiniz. Bu konular hakkında hiçbir şey bilmediğim için, yeni kernelin ne zaman çıkacağını, nerede bulacağımı, nerede takip etmem gerektiğini söyleyebilir misiniz? Teşekkürler..

.
  8.     Like  

.

Uzman Modder

Group
    Moderatör

Status
    Yeni kernel motorolanın bize vermemiş olduğu gerekli bahaneler uydurduğu ics ve jb yani 4.0 üstü sistemi vermeyip sizin bizim gibi insanların geliştirdiği ve bu sayede sorunsuz motorolanın vermemiş olduğu ics ve jb yi kullanabilmemiz için yapılan bir çalışma şuan tamamlanma aşamasında ama hala belirli gözle görülebilir eksiklikler var. Bu yüzden 2.3 de yaşadığınız kasmaların biraz daha fazlasını şuan kurmanızda yaşarsınız.Ben şahsen galeriye girmemeyi tercih ediyorum kasıyor galeride bazen ana sayfada gecikmeler oluyor..Jb kurmak için biraz daha bekleyin benim tavsiyemi dinliycek olursanız.. kernel konusu da

http://https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=53816175

burada.Her hangi bir gelişme olursa genellikle fark edersek biz yada arkadaşlar orada belirtebilir ki hepimizin haberi olsun..Şuan için bence biraz daha bekleyin.Quickpic isimli galeri uygulamasını bir denemenizi tavsiye ederim kasma sorununu çözecektir sanırsam..

.
  9. selcukutahya
        Like  

.

User deleted

Galeri konusunda kesinlikle bende quick pic öneririm. Bende bu programı kullanıyourm. Özellikle galeriyi açtığınızda resimlerin çoklu gözükmesi gibi bi sorun olmuyor ortada ve gayet stabil ve başarılı....

.
  10. hispanic
        Like  

.

User deleted

SelçuKütahya'Nın dediği gibi QuickPic

https://play.google.com/store/apps/details...PicFolder&hl=tr

.
  11. gokhanozturk
        Like  

.

User deleted

QUOTE (hispanic @ 8/9/2013, 00:01) 
    SelçuKütahya'Nın dediği gibi QuickPic

https://play.google.com/store/apps/details...PicFolder&hl=tr

resimlere zoom yaparken oluşan lag a çözüm var mı?

.
  12. klas4885
        Like  

.

User deleted

stock romda ufak bazı sıkıntılar olsada hiçbir custom rom daha iyi değil bazı artıları olsada. bu yüzden telefonun orjinal halini bozmaya gerek yok. kernel çalışmalarındanda ümidimi kestim ben. ya telin bu haliyle kullanmalısın yada yeni tel yapmalısın. benim düşüncem bu

.
  13. gokhanozturk
        Like  

.

User deleted

QUOTE (klas4885 @ 8/9/2013, 01:05) 
    stock romda ufak bazı sıkıntılar olsada hiçbir custom rom daha iyi değil bazı artıları olsada. bu yüzden telefonun orjinal halini bozmaya gerek yok. kernel çalışmalarındanda ümidimi kestim ben. ya telin bu haliyle kullanmalısın yada yeni tel yapmalısın. benim düşüncem bu

Hocam beni en çok sinir eden stock rom eksiklikleri:

bir resme zoom yapınca kasma meydana gelmesi, akıcı bir yakınlaştırma animasyonunun olmaması.

tuş kilidinde dahi desen çizerken gecikmelerin olması. (ilk aldığımda da böyleydi)

ekran görüntüsünün alınmaması.

android düşük versiyonu.

sd kart kullanmıyorum. kullanırsam telefon daha mı akıcı olur, daha mı çok kasar?

.
  14. klas4885
        Like  

.

User deleted

Kişisel dosyaların harici kartta olması faydalı olabilir ve mümkün oldukca senkrn. ve arka plan veriyi kapatmanı tevsiye ederim. hoşuna gidecek bi launcher ile sıkıcı arayüzden kurtulursun.

.
  15. gokhanozturk
        Like  

.

User deleted

QUOTE (klas4885 @ 8/9/2013, 12:41) 
    Kişisel dosyaların harici kartta olması faydalı olabilir ve mümkün oldukca senkrn. ve arka plan veriyi kapatmanı tevsiye ederim. hoşuna gidecek bi launcher ile sıkıcı arayüzden kurtulursun.

sizin launcher tavsiyeleriniz nelerdir hocam?

.
22 replies since 5/9/2013, 13:07   431 views
  Share  
.