Bana ROM yüklemeyi adım adım anlatacak bi adres lazım!

« Older   Newer »

Share  
.
  1. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

QUOTE (gokhanozturk @ 8/9/2013, 12:49) 
    QUOTE (klas4885 @ 8/9/2013, 12:41) 
    Kişisel dosyaların harici kartta olması faydalı olabilir ve mümkün oldukca senkrn. ve arka plan veriyi kapatmanı tevsiye ederim. hoşuna gidecek bi launcher ile sıkıcı arayüzden kurtulursun.

sizin launcher tavsiyeleriniz nelerdir hocam?

Go Launcher gayet stabil ve hızlı, üstelik Task Manager özelliğide var.
    Alternatif ADW, HOLO, NOVA, APEX kullanabilirsin. Bunlar benzer launcherlar.
    Farklı bir tat arıyorsan Smart Launcher işini görebilir.

.
  2. klas4885
        Like  

.

User deleted

ben next 3d launcher kullanıyorum. buda linki http://www10.zippyshare.com/v/5946971/file.html

.
  3. sukabi
        Like  

.

User deleted

bende 91 launcheri tavsiye ederim
    hem küçük hem dev gibi bir arayüz
    task managerden pil optimizasyonuna kadar herşeyiyle tek geçerim
    link
    https://play.google.com/store/apps/details...auncher91&hl=tr

ayrıca şu posta bakmanızı öneririm
    #entry383944620

başından beridir yazıyorum ama kimsenin dikkate aldığı yok:(

.
  4. gokhanozturk
        Like  

.

User deleted

QUOTE (sukabi @ 8/9/2013, 20:35) 
    bende 91 launcheri tavsiye ederim
    hem küçük hem dev gibi bir arayüz
    task managerden pil optimizasyonuna kadar herşeyiyle tek geçerim
    link
    https://play.google.com/store/apps/details...auncher91&hl=tr

ayrıca şu posta bakmanızı öneririm
    #entry383944620

başından beridir yazıyorum ama kimsenin dikkate aldığı yok:(

Hocam 91launcer türkçe mi?

Bir de launcher ı uyguladıktan sonra, orijinal haine -programı silmeden- nasıl döneriz?

.
  5. sukabi
        Like  

.

User deleted

launcher ingilizce
    ancak launcher switcher isimli programla blur arayüzünüde kullanmaya devsm edeebilirsiniz
    benim asıl anlatmaya çalıştığım

#entry383944620

linkinde bulunmakta
    burada tekrar edeyim asıl anlatmak istediğimi kısaca o zaman

atrix sahip olduğu donanımla şu andaki jb çalıştıran cihazlardan aşağı kalır bir cihaz değildir gingerbread kullansada
    yapılması gereken cihazın isteklerine cevap verecek optimizasyonu sağlayacak programlarla yazılıma müdahale etmektir
    daha öncede (link yukarıda) belirttiğim gibi
    ics veya jb yüklemeden de stock rom ile (gb 2.3.4) cihazı maksimum performansta çalıştırmak mümkündür...
    bunun için cihaz önce root edilmeli ( ancak boot unlock kişisel tercih)
    ardından swapper denen programla (yada muadili) linux sistemlerin ana damarı olan takas(swap) alanı yaratılmalı ( win 7 deki ready boost gibi) ben 300 mb lik bir alanı sd kart üzerinden bu amaçla takasa ayırdım..
    ancak sd kartı daha önceden partisyonlara ayırıp ext3 alan oluşturulursa peformansında ciddi bir artış olacaktır ancak gb 2.3.4 ün stock haldeki halinin bunu destekleyip desteklemediğini bilmediğimden ben doğrudan fat32 alanında takas dosyası olşturdum.
    ardından game booster ile ultra gaming moduna ayarladım...
    sonra es task manager ile başlangıç programlarından çalışmamasını istediklerimi engelledim( root=süper kullanıcı yetkisi ile yapılabiliyor bunlar..)
    elixir2 programı ile durum çubuğu(status bar)da kullanılan kısayolları oluşturdum
    rom toolbox ( forumda kullanılabilir sürümün linki mevcut) ile açılış animasyonunu kaldırdım..
    ayrıca titanium backup programı ile çalışmasını istemediğim program ve hizmetleri dondurarak ram tüketmesini engelledim...
    91 launcher ile de hem anlık tasking(çalışan programların gereksizlerinin öldürülmesini) hemde belirli saatlerde pil tüketiminin kurallarını oluşturarak pil optimizasyonu sağladım
    camera yazılımı olarak mx camera ve lg camera işimi görüyor hatta lg camcorder ile 1280x720 full hd çekim yapabiliyorum...
    galeri için cool 3d galery kullanıyorum ne kasma ne yavaşlama var
    2013 mart ayından beri atrix kullanıyorum
    daha önce milestone u olan biri olarak atrixe rom atmayacağım demiştim ve hala stock rom ile kullanıyorum
    çok ta memnunum
    ics veya jb olmasada (chrome eksiklik gibi hissdiliyor) gb ile bile bu cihaz yeterince saygıyı hak ediyor

buraya kadar yazdıklarım tamamen bana ait deneyimlerdir, root lama yada diğer root yetkisi isteyen programların kullanımı sonucunda doğacak aksilikler tarafıma mal edilmemelidir...
    (((((risksiz bir hayat çimenlerin bile tercih etmediği bir tarzdır ki ayak altında çimen çoktur:))))

sevgiler selamlar

.
  6. gokhanozturk
        Like  

.

User deleted

QUOTE (sukabi @ 9/9/2013, 01:14) 
    launcher ingilizce
    ancak launcher switcher isimli programla blur arayüzünüde kullanmaya devsm edeebilirsiniz
    benim asıl anlatmaya çalıştığım

#entry383944620

linkinde bulunmakta
    burada tekrar edeyim asıl anlatmak istediğimi kısaca o zaman

atrix sahip olduğu donanımla şu andaki jb çalıştıran cihazlardan aşağı kalır bir cihaz değildir gingerbread kullansada
    yapılması gereken cihazın isteklerine cevap verecek optimizasyonu sağlayacak programlarla yazılıma müdahale etmektir
    daha öncede (link yukarıda) belirttiğim gibi
    ics veya jb yüklemeden de stock rom ile (gb 2.3.4) cihazı maksimum performansta çalıştırmak mümkündür...
    bunun için cihaz önce root edilmeli ( ancak boot unlock kişisel tercih)
    ardından swapper denen programla (yada muadili) linux sistemlerin ana damarı olan takas(swap) alanı yaratılmalı ( win 7 deki ready boost gibi) ben 300 mb lik bir alanı sd kart üzerinden bu amaçla takasa ayırdım..
    ancak sd kartı daha önceden partisyonlara ayırıp ext3 alan oluşturulursa peformansında ciddi bir artış olacaktır ancak gb 2.3.4 ün stock haldeki halinin bunu destekleyip desteklemediğini bilmediğimden ben doğrudan fat32 alanında takas dosyası olşturdum.
    ardından game booster ile ultra gaming moduna ayarladım...
    sonra es task manager ile başlangıç programlarından çalışmamasını istediklerimi engelledim( root=süper kullanıcı yetkisi ile yapılabiliyor bunlar..)
    elixir2 programı ile durum çubuğu(status bar)da kullanılan kısayolları oluşturdum
    rom toolbox ( forumda kullanılabilir sürümün linki mevcut) ile açılış animasyonunu kaldırdım..
    ayrıca titanium backup programı ile çalışmasını istemediğim program ve hizmetleri dondurarak ram tüketmesini engelledim...
    91 launcher ile de hem anlık tasking(çalışan programların gereksizlerinin öldürülmesini) hemde belirli saatlerde pil tüketiminin kurallarını oluşturarak pil optimizasyonu sağladım
    camera yazılımı olarak mx camera ve lg camera işimi görüyor hatta lg camcorder ile 1280x720 full hd çekim yapabiliyorum...
    galeri için cool 3d galery kullanıyorum ne kasma ne yavaşlama var
    2013 mart ayından beri atrix kullanıyorum
    daha önce milestone u olan biri olarak atrixe rom atmayacağım demiştim ve hala stock rom ile kullanıyorum
    çok ta memnunum
    ics veya jb olmasada (chrome eksiklik gibi hissdiliyor) gb ile bile bu cihaz yeterince saygıyı hak ediyor

buraya kadar yazdıklarım tamamen bana ait deneyimlerdir, root lama yada diğer root yetkisi isteyen programların kullanımı sonucunda doğacak aksilikler tarafıma mal edilmemelidir...
    (((((risksiz bir hayat çimenlerin bile tercih etmediği bir tarzdır ki ayak altında çimen çoktur:))))

sevgiler selamlar

ilginiz için teşekkürler üstad. dedikleriniz çok işe yarar cinsten.

root yetkisi garanti kapsamı dışına da çıkarmıyor hatırladığım kadarıyla?

root ladıktan sonra o programlarla nerede nasıl ne yapacagımı bilmiyorum sorun orada :) onun linki var mıdır?

.
  7. sukabi
        Like  

.

User deleted

root etmek ile unroot etmek aynı şey tek programla bu iş yapılabiliyor
    burada yazılan programların çoğu google play store da mevcut , yapılacak isim aramalarıyla bulmak mümkündür
    ayrıca bulmakta zorlanacağınız programlar için ise aşağıdaki alternatif market programından faydalanabilirsiniz
    link blackmart alpha
    http://uploaded.net/file/ip054th7

bu programlarla neler yapılabileceği ise forumdaki çeşitli topiclerde ve tartışmalarda var...
    biraz zaman biraz sabırla sıkıntısız bir (m)atrix deneyimi sizi bekliyor
    ....

.
  8. gokhanozturk
        Like  

.

User deleted

QUOTE (sukabi @ 9/9/2013, 14:04) 
    root etmek ile unroot etmek aynı şey tek programla bu iş yapılabiliyor
    burada yazılan programların çoğu google play store da mevcut , yapılacak isim aramalarıyla bulmak mümkündür
    ayrıca bulmakta zorlanacağınız programlar için ise aşağıdaki alternatif market programından faydalanabilirsiniz
    link blackmart alpha
    http://uploaded.net/file/ip054th7

bu programlarla neler yapılabileceği ise forumdaki çeşitli topiclerde ve tartışmalarda var...
    biraz zaman biraz sabırla sıkıntısız bir (m)atrix deneyimi sizi bekliyor
    ....

motorolanın kendi arayüzüne o kadar çok alışmışım ki diğer launcher lar türkçe olmayınca çok yadırgıyorum hocam. türkçe bir launcher tavyeniz var mı?

.
22 replies since 5/9/2013, 13:07   431 views
  Share  
.